Taco-34 Beetle 1/35 nesto sasvim drugacije

Previous topic - Next topic

komoras

medico da li možeš detaljnije da odgovoriš kako i čime si radio teksturu?

inače, veoma egzotična tematika
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

medico

#16
@ komoras textura :
textura kupole, radjena sa surfacerom  500,  tvrdom pljosnatom cetkicom (ona jeftina od kineza  ) , dlaka skracena na pola , uz malo razredjivanja nanosi se potezom farbanja na manju povrsinu a onda se nakon 10tak sekundi cekanja krece sa pokretima tapkanja (ubadanja vrha dlake u surfacer ), u 2 sloja moze i samo u jednom sloju ako naneses vise surfacera , treba prestati kada sa povrsine surfacera krenu da se izvlace niti ...to znachi da je povrsina vec zasusena i da je takva textura gotova ...naravno proces nije definitivan ako preteras ili ti se ne svidja obicna cetkica namocena u gunze razredjivach pa se vlaknaste niti blagim pritiskom ispeglaju ostavis da se susi bar 1 dan i na nekim mestima bice potrebno malo shmirglanja i naravno sloj primera koji  malo 'ispegla ' povrsinu


@ Sijamski_Mrmot ...naravno sledece je ovo   :pilot  :




medico

nastavak.... zavrsen far, Bison 2 komponenti epoxy za IC kameru i prozorchice (nisam dovrsio ponestalo mi lepka ), nafarbane oznake, zatim sada vec pomalo ol' school efekti : wash i drybrush izmedju ova dva matiran (valejo semi mat  :god za svaku preporuku ), agama metalizeri za zglobove nogu , sleci chipping i ostali efekti ostarevanja














airsuba

odlično guraš!
čipkani milje je super detalj  :cheers
brojevi i stensili su bez greške

a ti agamini metali su stvarno nestvarni!
jel to i dalje oni iz 'tubice'?

Sandman

Sad već dobija pravi izgled.

Ovi "saćasti" beli detalji na nogama su dekali ili si imao neki šablon kroz koji si prskao belu boju? Dosta zanimljivo izgleda taj detalj!  :super

medico

cipkane tj. sacaste oznake na oklopu nogu su prskane preko shablona ...to je ustvari ista metalna mrezica koju sam iskoristio i za zastitnik auspuha . Originalno je u pitanju mrezica sa masinice za brijanje , brojevi su stensili sa iste mrezice  ;). Agama metalizeri su se opet pokazali u odlicnom svetlu naneseni cetkicom a zatim polirani stapicem za usi/nos.

Simic

Fenomenalno!!! ja u mojoj kolekciji imam par modela "Dust" verovatno znate o cemu se radi jos samo da sastavim, vrlo interesantna tematika. Nema opterecenja idealno za opustanje.  :cheers