Fujimi A-4C

Previous topic - Next topic

Tomcat

Da ne ispadne da samo ''mačkarim'', evo i nešto drugo, jedva započet Fujimi A-4C. tj, do sada je samo ofarbana unutrasnjost kokpita. Nabavio sam, kao što se vidi i WOLFPAK dekale gde su i oznake za prvi i jedini A-4 koji je oborio MiG-17 u Vijetnamu i prva namera mi je i bila da radim bas taj avion, ali sad se nesto predomisljam da ipak bude VA-15 sa amblemom TONKIN GULF YACHT CLUB. No, sema je ista ya oba aviona tako da ima vremena da odlucim.






Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

airsuba

 :super za Skajhoka!
Samo napred  :cheers

Tomcat

Update posle dugo vremena... Skyhawk je (nadam se) skoro gotov, ali sam zbog posledica svoje nepromisljenosti ipak odlucio da drugi put radim poznatiji MiG killer iz VA-76 a da ovaj bude ipak iz kutije, VA-15 sa amblemom ''TONKIN GULF YACHT CLUB''. Evo i par slika...


Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

airsuba

Vrlo lepo, kako je prošlo sastavljanje zbog rasklopa?

Ti 'zlatni' Tonkin dekali su baš atraktivni  :cheers

Tomcat

Quote from: Airsuba on 20-06-2012, 20:00:13
Vrlo lepo, kako je prošlo sastavljanje zbog rasklopa?

Ti 'zlatni' Tonkin dekali su baš atraktivni  :cheers

Sastavljanje je islo bez vecih problema. U stvari, odavno nisam tako uzivao sklapajuci maketu i potpuno se slazem sa svima koji Fujimijeve A-4 nazivaju ''malim draguljima''. Naravno, bilo je gitovanja i smirglanja ali nista preterano. Problemi su bili kod lakiranja i to iskljucivo mojom krivicom. Sad lovim po netu jos jedan A-4C za MiG Killer-a...
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Alal vera Slobo, jos jedan fenomenalna kreacija velikog majstora  :god
Dokon mozak, djavolja igracka !

Sandman

Fino izgleda - odaje utisak dobro korišćenog aparata!

Rondele deluju izbleđeno, ne znam da li je do blica, ili si ih nekim filterom posvetlio - lepo su se uklopile u ostarenu kamuflažu.  :super

relja

Lep avion i još lepša maketa!
:super
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

flanker

Mislim da ti nedostaje crvena linija unutra u usisniku, sudeći po slikama koje si postavio.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

#9
Quote from: flanker on 21-06-2012, 11:54:15
Mislim da ti nedostaje crvena linija unutra u usisniku, sudeći po slikama koje si postavio.

Pa napisao sam da je SKORO gotov  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Lep skajhok.Samo napred.Ja cuvam isti ovaj u steku da bi radio Argentinca :)

Tomcat

#11
Quote from: dragan_mig31 on 21-06-2012, 17:03:58
Lep skajhok.Samo napred.Ja cuvam isti ovaj u steku da bi radio Argentinca :)

Zar argentinski nije B?

Ups, greska, sad sam se skontao :-D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Nije :) Imali su oni i B i C i Q

Hawkeye

Ah,jos jedan kuriozitet,FORESTAL  ;D !Bravo Slobo,maketa je bas kvalitetno radjena,samo tako nastavi :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Sandman

Argentinci su u vreme Foklandskog rata imali:

- A-4P (obnovljeni A-4B za argentinsko RV)
- A-4C (argentinsko RV)
- A-4Q (obnovljeni A-4B za argentinsku mornaricu)

dok sada u okviru RV koriste:

- A-4AR (obnovljeni A-4M)
- OA-4AR (obnovljeni TA-4F)