TBM Avanger 1/48 Italery

Previous topic - Next topic

flanker

Užas. Kako te nije sramota da sa ovakvom maketom istupiš na ovom našem uvaženom Maketarskom kutku??!!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Noless

@Flanker
dobro kad vec pljujes daj reci onda konkretno

Sijamski_Mrmot

@ Noless - i ja sam ljubitelj dosta zaprljanih maketa i mene si u startu "kupio" sa toliko ostarevanja :D Doduse i ja se slazem da si mozda malo preterao sa ulubljivanjem ali dobro... ko će reći da li je dosta ili ne? bili smo tamo tada? :)

@ Ostali, jesam ja to propustio nešto ili pošto je 8.Mart pa morate da budete vanredno pažljivi prema damama svoj akumulirani naboj odjednom praznite ovde? Nisam primetio da je čovek bilo šta loše napisao osim da bi slike boljim aparatom svakako prikazale još bolje kvalitet ovog rada... ajde malo svi na terase po vazduh...

@ Suba - ti uz vazduh da uzmeš i malo piva/rakijce ili slično pošto si i moderator ako se dobro sećam pa ne ide da još "podrivaš" raspravu...

I Noless da se vratimo onome što je zapravo tema ovog posa a to je tvoj lep rad, vidim po kutijama u pozadini da spremaš još jednog detaljnijeg drugara... :D

Mirko

zivorad

#18
Ma Marko(flanker) se zeza Noless,hteo je da kaze da mu se svidja tvoj rad.Meni se maketa jako svidja, mozda si malo preterao sa ostarivanjem ali nista strasno,kada sam video prvu sliku mislio sam da si slikao stvarni avion negde u nekom muzeju.Samo udri po toj plastici koja ti je u steku.

airsuba

Quote from: Sijamski_Mrmot on 08-03-2012, 13:26:48
@ Suba - ti uz vazduh da uzmeš i malo piva/rakijce ili slično pošto si i moderator ako se dobro sećam pa ne ide da još "podrivaš" raspravu...
Mirko

Mirko odmori se i ti malo, spremaj se za subotu - nepodrivaj ti tuđe teme!
...a pošto sam moderator može svašta da se desi!

Noless

Aman ljudi sta vam je!!! Necete valjda da zapocnete rat na mom postu  :) :) :) :)
Imam predlog, otvorite neki post za pljuvanje  :) :) :) salim se....

@Zivorad: cudne reci hvale, ako i zeni tako pokazuje da mu se svidja...kuku njoj :)

@Mrmot: hvala. Ako si mislio na 86icu to je vec gotovo, kacio sam je na kutku samo nisam konačne slike... evo linka
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,12372.0.html

Sijamski_Mrmot

Quote from: Airsuba on 08-03-2012, 13:31:36
Mirko odmori se i ti malo, spremaj se za subotu - nepodrivaj ti tuđe teme!
...a pošto sam moderator može svašta da se desi!

Evo ja do sad lepo spavao pošto sam radio III smenu, hvala što se brineš.

Nisam primetio da sam bilo šta podrivao, dao sam komentar čoveku na maketu i usput podsetio ostale da ste malkice otisli sa teme.

I sad ako si moderator šta će da se desi pošto nisam prekršio nijedan član foruma i to sigurno ne ništa više nego ti i to bar 5 postova pre mene? Ja sam probao kroz šalu da smirim situaciju a sad ako si ti to shvatio kao neki atak na tvoju ličnos evo ja se izvinjavam  ;D

čovek okačio mnogo lep avion to stoji ali imaju pravo i neki članovi da im se isti ne svidja (mada ja uopšte nisam to razumeo ni tako al ajde)

@ Noless - ah, a ja sam pomislio da ti to imaš još jednog u najavi :) sto mi opet ne bi teško palo, tj to je jedan od retkih Jet aviona koji se menji svidja

airsuba

@ noless - nema rata na tvom topiku, nemaš brige  :)

@ mrmot - nema javnog ni privatnog prozivanja "moderatora", ni po jednom osnovu - ni u 'šali' ni u 'zbilji'!
Niti na 'alkoholizam', niti na bilo šta drugo!
Prekida se bilo kakva diskusija po ovom pitanju inače sledi još kaznenih poena.

Noless

OK!

Ali mislim da mi je Flanker ostao duzan za objasnjenje komentara...

KuKLiNsKi

#24
ljep rad, ljepo prljan i fade-an samo chipping tu i tamo na krivom mjestu možda ili malo prevelik (=
bili su jako oštečeni ti avioni i nije istina da su ih odma nakon sljetanja trpali u hangar  često bili su i po "buri i po jugu" vezani na palubi
jedino mi se ne sviđa to što je puno chippinga na tim mrdajučim djelovima... neki dan sam u zabregu malo pipao F-47 i moram ti reč da sam mogo uvuč sve prste pa ponekud i cjeli dlan između flapova i nekih djelova... ti djelovi se samo na spojevima oštete jer se drugdi ni ne diraju (naravno ovisi od aviona i tako..)
tamo di ljudi gaze po njima znači krila ispod kokpita ima skoro svaki avion štete i tamo di se otvaraju poklopci za mitraljeze i municiju..
rub di se ovim prdalicama slažu krila kad su parkirani...  i naravno prednji rubovi svih površina (krila, nos, rep) jer su na udaru   
uglavnom su bili svih nijansa plave a chipping je sitni... http://www.ww2aircraft.net/forum/album/showfull.php?photo=16189
meni ponekad uspije sa selotejpom, prvo srebrna pa čekaš dan dva da se zna da je suha pa tek onda preko toga kamuflaža da se ne spoje skupa prejako i kad je na dodir suha a znaš da možda nije staviš komade selotejpa tu i tamo (ne sad 5x5cm jer češ pola krila otkinut) i malo guliš prstom da se fino zaljepi i povučeš brzinski  :D
a tamo di nije chipping nego ogrebana boja onda grebeš nožem ili nečim... meni na me 262 savršeno ispalo samo što je ostatak makete nikakav  :lol

uglavnom svaka maketa je neki trening tako da  :super

flanker

QuoteAli mislim da mi je Flanker ostao duzan za objasnjenje komentara...

Ništa ja nikome nisam dužan, sklanjaj taj krš sa našeg kutka bre... ;)
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milogor_strashni

meni se licno na nekim mestima dopada weathering , a na nekima mi je preteran.. ono ulubljivanje apsolutno nije realno.. ali da je meni tako ispalo, ni ja to ne bih dirao.. iskreno govoreci.

A ono sto mi se svidja je eksperiment. imas hrabrosti da radis na tome i da probash razne tehnike i ja to cenim. I sam bi tako isto uradio (ako vec nisam nebrojeno puta na kutku to i pokazao). tako da, samo napred. Mislim da jedino tako moze da se dodje do boljih rezultata.
Meni bi bilo ultimativno dosadno da non stop samo pratim shemu farbanja, izlakiram i cao... vishe volim da se zezam sa svime i svacime cak i po cenu da na kraju sve bacim u kantu.

Uglavnom to je to.

Pozdrav,
Milan

Cexx206

Zdravo ljudi zdravo flankere moram da kazem da mi se nesto u ovoj slici ne dopada, dosao sa posla pijem kaficu i onda se razuverim i razocaram kako i ovde na ovom svetom mestu naseg hobija u srbiji postoje BEZOBRAZNI po komentarima ne bi ih nazvao ljudima elem svako ima svoje misljenje i ukus sto se tice komentara mrmot je u pravu za moderatora o flankeru ne bih rekao nista jer je ipak stariji covek mene su vaspitavali drugacije ocigledno na forumu niko ne odgovara za bezobrazluk mozda cu biti prvi ja mozda ne sve zavisi od moderatora elem sve to da se vratimo na ono najvaznije na maketu po mom licnom i personalnom ukusu makata je odilcno uradjena chiping je dobro odradjen farbanje vrhunsko izbeljivanje boje preshading postshading heavy whethering providni delovi sta da kazem exxtra a vidim da ima i poznavaoca pacifickog bojista moda su proslom zivotu leteli na avengeru pa znaju da ih odma sredjivali farbali itd znate ti avioni ne samo avenger nego svi i japanci i uss i australijanci i englezi i rusi pa ljudi niste bili tamo pa nemojte da pricate a sto se tice nolessa decku svaka cast za hrabrost u experimentisanju ja je nemam toliko od mene  :mjetal :cheers
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

Nemsy_29

Pravi veteran, efekti rdje mi se najvise svidjaju, bas realno deluju  ;D


P.S. Ne bih da budem drveni advokat al mislim da se Flanker samo nasalio

Kerber

#29
1. Ne bi trebalo da se ovde niko ljuti, ja bar nisam tako shvatio onu "kritiku'...cini mi se zezanje...Pogotovu drugi post sa smajlicem.
E, sad, ako nije zezanje, ispada da je obicna pljuvacina, a to ne bi islo ovde...Flanker, daj objasni svoj stav, da ne bi dolazilo do varnicenja. :think
2. Stvarno na ovim avionima su (mislim na vecinu  iz perioda do i za vreme II svetskog rata), komandne povrsine bile metalne konstrukcije, ali, pokrivene zategnutim platnom...ukljucujuci i ovog ovde . Zato stoji zapazanje o cipingu.
3. Ostarivanje i izbledjivanje (fejdovanje) farbe je jedno a guljenje iste sa povrsine letelice - drugo. Ostarivanje mi se ovde dopada, a za guljenje iste ne bih rekao da je bas autenticno...Pogotovu turpijanje torpeda...Da je vezbovni, pa da prodje...ovako bi sve u okolini od 200m otislo dodjavola... ;)
Gledaj da ti to guljenje boje bude suptilnije, za druge makete, bolje tackicama boje na vrhu iglice (traje ali je uverljiviji efekat), ili lepljiva traka preko sveze kamuflazne farbe, pa stvarno ljustis boju...Takodje, nisu sve osnove iste, pa su tako neki delovi celicni, neki aluminijumski a neki legirani, te ce stoga negde cipping biti izveden srebrnom, negde tamno sivom, negde cak i crnom ili zelenom (ako je takav primer ispod). Uvek se potrudim da nadjem neku fotku, referencu pre takvog rada...Hvala Bogu, pa te ne mrzi da eksperimentises i nadjes svoja resenja...ovo su samo smernice, jer imas definitivno "stofa" za ovaj hobi.
Za antenu...moj izbor je jos uvek razvuceni spru...jes' da je pipav i lako se kida, al' najlakse mi je da napravim novi...Posto je veca razmera, imas, cini mi se vise mogucnosti...od tanke strune, zice, spru, "najlon konac" iz zenske carape...
Ja sam shvatio da su ti sve kritike ovde date u najboljoj nameri, da svi  nesto saznamo i naucimo, jer uvek ima nekog ko zna i ume bolje i vise...
Da ne spamujemo vise ovaj topik...molio bih.
Pozz i cepaj dalje po maketama. Generalno je veoma dobro odradjena, a svaka sledeca ce ici na bolje.