Zvezda SU-100 1/35

Previous topic - Next topic

boza128

Konačno sam i ja počeo da radim svoju prvu maketu u životu. U pitanju je Zvezdina maketa samohodnog protivtenkovskog topa SU-100 u razmeri 1/35. Za sada mi je ovaj hobi jako zanimljiv.
Sastavio sam gornji deo makete i prajmovao ga Kendinim mat sivim sprejem. Ostaje da sastavim donji deo i da krenem sa farbanjem.







Ako može neko da me uputi kako da uradim efekat stakla na faru?

rodeo

Izgleda pedantno sklopljen.

Sto se tice stakla na faru, ukloni ovaj plasticni deo koji imitira staklo, fiksiraj ga za neki stapic ili dugacak deo sprua, to ces koristiti kao pozitiv kalup za vakumsko formiranje stakla.

Uzmes blister providnu ambalazu, na primer od super lepka ili kompjuterskih komponenti, malo zagrejes na plamenu i dok je toplo utisnes onaj prethodno pripremljeni deo.

Ako je sve ispalo kako treba kad se ohladi ostaje ti poluloptasti profil od providne plastike. Odseces skalpelom, malo doteras smirglom i lepis na far.

Slican proces se radi i kod pravljenja kabine i sitne staklarije kod aviona.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

airsuba

imaš i opciju da probaš da iskoristiš plastiku iz table sa lekovima tj. tabletama... ona mesta za tabletice su uglavnom zaobljena baš kao staklo na faru (ima raznih veličina i dubina), pa ako imaš mogućnost da praviš kružiće to je lak posao.
Kružici mogu da se prave alatkama za takozvano 'zumbanje'  ;D

Inače je odlično sklopljeno a i ova farba izgleda da je legla bez greške!
Dodaj neki kablić, do svetla, antene i sl.

medico

definitivno cu morati da isprobam taj kenda primer odlicno lezi na plastici !
Za far odlican tutorial
: http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,3361.msg32340.html#msg32340

ako ti je malo komplikovano cenim da ti niko nece zametiti buduci da je 1. maketa u pitanju prefarbaj sredisnji deo u srebrnu pa preko u 2 sloja sjajni lak ...lichice na far

boza128

#4
Hvala na savetima! :super  Pokušao sam da ga sastavim najbolje što sam umeo, s obzirom da prvi put radim maketu. Delovi makete su malo traljavo odrađeni. Neki delovi su bili toliko krivi da sam morao da ih ispravljam fenom za kosu. :hahaha Što se tiče ovog Kendinog sivog mat spreja, iskoristio sam ga kao prajmer jer nisam kod mene u gradu nigde našao onaj Cosmos sprej. Lepo je Italijan legao na plastiku a i jeftin je.