TBM Avanger 1/48 Italery

Previous topic - Next topic

Da je 80% manje weatheringa/ofucavanja i da onaj torpedo nije tako iskasapljen, to bi bila vrlo korektna maketa (za moje oči).
Mada svako ima svoj ukus i svoj nivo tako da ja ne bi terao dalje ;)

Inače ova mašina nije bila avion prve borbene linije več pozadinski trenažer.

medico

generalno gledajuci:  farbanje , wash (pogotovo na stajnom trapu ) prljanje belih povrsina, nalezanje decala su dobri mozda i odlicni, medjutim sto se ostalih stvari tiche ima josh podosta da se radi do max rezultata . najveci kiksevi su ti vec pomenuti chipping na platnenim povrsinama , slani chipping ....da je u pitanju 1/32 mozda bi moglo da prodje ovako je zestoko nerealan, torpedo je poprilican dizaster  nije mi jasno zasto si ga ulubljivao ?!
Auspuhe proburgijaj da izgledaju tanje i washuj crnom ili mesavimnom crne i braon.

Probaj da u kartolertijama ili bolje opremljenim knjizarama nadjes srebrnu ball pen hemijsku olovku , u slikarskim radnjama srebrnu drvenu olovku, odlicne su za efekre guljenja boje.
Na slici ispod u zaokruzeni si detalji kojih bi trebalo da bude mnogo vise na celoj maketi, pogotovo na ivicama vratanaca i servisnih otvora, poklopcima i kutijama stajnog trapa


Simic

#32
Na svakom forumu kao i na ovom moderator MORA da se postuje!!! Ne znam sta ce vam komentari na racun moderatora kvarite coveku topic.
Imate gore pravila ja kada sam se uclanio prvi put sam video gore baner header sta vec, to sam procitao i to se postuje!


Noless, ti kada napravis maketu ti je pravis za sebe i koliko god je unistis, ofucas ili ofarbas u ljubicastu boju to je tvoj izbor, tvoja zelja, tvoje vidjene tog vazduhoplova i to mora da se postuje!
Ako neko ti da komentar samo da nesto napise nemoj da uzmes za zlo jer gledaj tako da ovu maketu nije ni veliki broj ljudi uradilo na forumu pa da mogu da je kritikuju ili hvale. Meni je sasvim pristojan rad i pedantno farbanje staklarije a za weathering to je tvoj i samo tvoj izbor i mozes uvek da ga radis po svojoj zelji mozes i krilo da prosviras sto se mene tice i da se vidi konstrukcija jer sam i takve slucaje video na vazduhoplovima iz WW2!

Tako samo napred sa maketarenjem uzivaj za sebe i naravno nemoj da ti ovaj hobby preraste u opterecenje kao nekim ljudima.  :cheers

Pozdrav!
Milan.

gmiserbia

Quote from: Simic on 09-03-2012, 00:38:35
Na svakom forumu kao i na ovom moderator MORA da se postuje!!! Ne znam sta ce vam komentari na racun moderatora kvarite coveku topic.

Макета је одлично одрађена а што се тиче модератора, модераори се поштују али очигледно они не поштују остале. Нпр.исмевајући туђе коментаре. Стварно смешно. А сада ће и обрисати ово, на жалост.

Simic

Pa i treba da obrisu jer je nepotrebno da komentariste njihov rad ja nisam video da su nekoga kritikovali ili vredjali, pise gore u pravilniku, to je kao zakon i to mora da se postuje.  :jok

pozzz

gmiserbia

#35
Quote from: Simic on 09-03-2012, 00:49:30
Pa i treba da obrisu jer je nepotrebno da komentariste njihov rad ja nisam video da su nekoga kritikovali ili vredjali, pise gore u pravilniku, to je kao zakon i to mora da se postuje.  :jok

pozzz
Па прочитај 5. коментар који сам ја написао а онда 6. и 7. чиними се тј. неког Даде и Субе! Смешно. Тако је све кренуло, да подсетим.

Kerber

Dosta je bilo !
Kraj spamanju !
topik je o maketi...za sve ostalo u "Poruke moderatorima i od moderatora".

milogor_strashni

napraviste od vrapca magarca... ko da pricamo o politici... bzvz...
aj da radimo makete, figure i ino i o tome ko ljudi da pricamo, pomazemo jedni drugima iz nasih toplih soba i sl.. ne verujem da ljudi skachu odmah cim se neko iole nashali.

Komentarisao sam sam rad u prethodnim postovima, izvinjavam se na offtopic-u za ovaj.

Pozdrav,
Milan

Noless

Hvala svima na komentarima i savetima...
Drago mi je zbog ovolike diskuse, ipak za dobrim konjem (u ovom slucaju mrcine) se prasina dize  ;D

@Medico i ostali: imam ja taj "bug" da se istipujem i uradim nesto na maketi a da pre toga nisam proverio da li može, tipa torpedo i platnene povrsine....
Sledeći put cu odraditi temeljnu studiju aviona kako mi se nebi desavali takvi kiksevi...
Vezano za torpedo, cinio mi se kao idealan da isprobam da radim ulubljenja...ali ipak sam to trebao da ostavim za neke rezervoare...

Pozdrav!  :cheers

guster

Dobra maketa, jeste preterano izraubovana(mozda malo nerealno), al neko i to voli.
Inace, padose svi u vatru zbog ocigledne sale, covek pohvalio rad na malo drugaciji nacin i odma frka.
Ja sam post shvatio kao kompliment za rezultat,a ne neukusnu kritiku.



husky

Quote from: Noless on 09-03-2012, 09:53:55
Hvala svima na komentarima i savetima...
Drago mi je zbog ovolike diskuse, ipak za dobrim konjem (u ovom slucaju mrcine) se prasina dize  ;D

@Medico i ostali: imam ja taj "bug" da se istipujem i uradim nesto na maketi a da pre toga nisam proverio da li može, tipa torpedo i platnene povrsine....
Sledeći put cu odraditi temeljnu studiju aviona kako mi se nebi desavali takvi kiksevi...
Vezano za torpedo, cinio mi se kao idealan da isprobam da radim ulubljenja...ali ipak sam to trebao da ostavim za neke rezervoare...

Pozdrav!  :cheers

Ne mo' se sekiras!
Ni jedna maketa ne moze da ispadne savrsena i apsolutno tacna.
Moj poznanik ima izjavu:"...ja volim da se igram na ovaj nacin, kome se ne svidja, ne mora da gleda!"
Sto znaci, cepaj kako mislis da treba!

Goran A.

Trap me bas dojmio, izgleda kao pravi. Znas sta treba samo da nadjes meru.