Revell Star Trek

Previous topic - Next topic

MS800B

Steta je da ovaj podforum stoji prazan, pa da dodam barem "Inbox" osvrt na dvije Revell-ove makete iz Zvjezdanih staza.

Ove makete iz serije ST se se proizvodile do 1995. god., i danas ih je jako tesko naci, ali zato ima stari dobri eBay, na kojem cete naci makete iz serijala ST od svih proizvodjaca koji su ih i proizvodili....Revell, Bandai, Polar Light, AMT...

1. KAZON FIGHTER
Za mjerilo ne pitajte, jer nigdje nije ni navedeno. Do sada sto sam uspio vidjeti, maketa je lijepo odlivena, iz 39 dijelova sa manjkom detalja (barem po mom misljenju). Takodje sto je zamjeriti, uz makete ne dolaze clear dijelovi, niti su napravljeni ikakvi "prozorcici"..., a trebalo bi biti...tako da ce biti dosta posla oko prepravljanja, busenja otvora, osvjetljavanja i sl. Takodje, decali su jako, jako siromasni...vidjet cete vec sami na slikama... Duzina sastavljene makete je 33.6 cm












Na fotkama cete primjetiti kovanicu od 5 kuna, nju sam koristio kao referencu, jer sam ove slike postao i na hrvatski Otvoreni maketarski forum.

2. KAZON TORPEDO
Isto osobine kao i za Fighter-a, s tim da su ovdje decali jos oskudniji.
Duzina sastavljene makete je 24.1 cm iz 37 dijelova, takodje bez clear dijelova.








No, sve u svemu i nije toliko lose, a posebno ako ste zaljubljenik SF-a, a posebno Zvjezdanih staza, onda cete malo "progledati kroz prste"...

Moju kolekciju ce upotpuniti Revell-ov Voyager i AMT Enterprice NCC-1701 A.




Sandman

zanimljive makete moram priznati mada nisam bash fan Star Trek serijala - vishe gotovim Star Wars ;)

nadam se da cemo uskoro videti ove dve letelice kao prave projekte u radu ;)

Aki

nisam znao da revell pravi ovo ???
bas lepo izgleda

Boki

Znao sam za Revell-ovu Star Wars seriju, ali za ovo ni ja nisam čuo.
Lepo izgleda. Baš onako SF-ovski  :D .
Zna li neko da li Dexy-co uvozi i Star Wars program?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Momcha

Star Wars je zakon.Revell ima sada trenutno dobar program iz S.W. serijala.

Dar Mar

Kad smo već skrenuli sa teme i ja sam ljubitelj Star wars-a, a ne Star Trek-a. Ako vas zanima savršenstvo maketa za Star wars pogledajte sajt http://www.hlj.com/hljlist2/?Maker1=FNM&MacroType=InjKit&GenreCode=Sci&Dis=2

Mene mrzi da slikam i kačim ramove, ali deo možete pogledati na ovom sajtu. Uživo izgleda još bolje!!! Problem je što su skupe. Falcon je čak oko 130 evra  :(
Što se tiče Revell-a, sklapao sam pre 10-tak dana sestriću Easy kit "X-fighter" i obzirom da je u pitanju igračka - za svaku je pohvalu! Ima 30-tak delova i vrlo je detaljno urađen sa gumenim pilotom i R2D2, kao i sa pokretim poklopcem kabine i krilima. Cena mu je bila u Idei oko 1150 din.
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Captain Tylor

Zanimljive makete, steta sto se vise ne proizvode i sto se tesko nalaze.
Bas bi voleo da imam nesto u kolekciji od Star Trek-a.

MS800B

Quote from: Captain Tylor on 30-03-2007, 15:31:01
Zanimljive makete, steta sto se vise ne proizvode i sto se tesko nalaze.
Bas bi voleo da imam nesto u kolekciji od Star Trek-a.

Pa da se bas tesko nalaze...i nije tako, na eBayu trenutno ima sigurno preko 300 razlicitih Star Trek maketa, a primjera radi NCC-1701 A Enterprica mozete "upikati" za nekih 30 eura, plus nekih 10 eura za postarinu.... Tako da to i nije neka cifra, a oni pravi fanovi ST ce to vec sebi nekako priustiti i nabaviti. Najskuplji je Revell-ov i Bandai-ev Voyager...od  100 eura pa nadalje...kako kad!  ;)

Ako je ko zanteresovan i ne moze u srbiji naci Star Wars makete, neka se javi, ja imam nekih 20 Revell Star Wars maketa...pa ako ce ko kupiti....