Revell 1/48 Curtiss P-40E Warhawk

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

e znam šta je meni sa ovim P-40 od početka godine ali pošto je prethodnik bio prva maketa koju sam završio do kraja u poslednjih godinu i po dana, reših da pržim dok me drži akcija  8)

dok BF-109F-4 čeka da mi dodje inspiracija da rešavam problem oko poklopca motora, sinoć napadoh ovo, nisam mnogo odmakao ali rekoh da vam dam bar malo progress-a a ja odoh da mu uradim kabinu do kraja, čekaju me kafa, cedevita i četkiceeeeee  :P

Boxart


All primed and ready


2 sloja MMacryl "Interior Green" naneseno četkicom - nije ovako gloss kao što ispade na fotkama a i svejedno ću lakirati matt kad sve završim...


Ajde pa za nekoliko sati nove fotke, držite mi palčeve!
Mirko

Sijamski_Mrmot

Evo, biJo sam vredan :) Popila se kafa, cedevita, a sunce li mu, u medjuvremenu i jedno Jelen FRESH pivce >:(

Sve u svemu, jedino što od kokpita nisam uradio je sedište... pokušavam da izbunarim podatak za konkretan avion da li je imao samo metalno ili je imao i "jastuke", u svakom slučaju ono može da se ubaci i naknadno "odozgore" kroz trup...

ako neko slučajno negde naleti na taj podatak, neka piše. radim: "Curtiss P-40E-1-CU, Pilot Cpt. Clyde H Barnett, 49th fighter group, 8th fighter sqdr. Port Morseby, New Guniea 1942. ("Palm Beach Play Bay" sa žutim nosem)

evo dokle se stiglo, na kraju sam pomalo i "džabe krečio" pošto je kokpit prilično uzak pa se dobar deo toga i ne vidi ali ostavljam otvorenu kabinu pa ipak... a i neka, vežbam za dalje, ovo mi je tek treći kokpit koji radim od prelaska sa gusenica na avione..  :-X










na instrument tabli sam dodao po kap prontoa u instrumente a ostalo sam matirao. ostalo je samo da matiram nosač nišana pošto sam na njega zaboravio pa sam ga budžio naknadno :)

Generalno, kao i uvek, mnogo toga što se vidi na makro modu u vidu "brljotina" se uopšte ne vidi golim okom, meni deluje uživo sasvim ok, nadam se da i vama deluje podnošljivo?

Mirko


KuKLiNsKi

dobar početak (=    kakav je plan s kamuflažom?

Sijamski_Mrmot

Quote from: KuKLiNsKi on 13-03-2012, 21:23:14
dobar početak (=    kakav je plan s kamuflažom?

Nema kamuflaže ovaj put, olive green sa žutim nosem, Pacifik :)

modellius

kabina mi deluje baš ok, senčenje ti je ispalo baš kako treba  :cheers
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sijamski_Mrmot

Quote from: Wittmann on 13-03-2012, 21:44:41
kabina mi deluje baš ok, senčenje ti je ispalo baš kako treba  :cheers

Hvala. U fazonu sam da sad dok sam u "tranziciji" na avione probam svašta po nešto novo, ovaj put sam wash radio običnim crnim tušem koji jutros kupih u knjižari... na tenkovima mi je omiljeno sredstvo bila slikarska uljana ali moram priznati da je tuš dosta primenjiv, lako se briše, brzo se suši i što je najbitnije (provereno upravo) trpi enamel lak preko sebe bez da se skida i to četkicom.... Tehniku "pokupio" od Zvonka prilikom zajedničkih druženja... probaću ga još tokom weatheringa na ovoj maketi svakako kako bih ukomponovao neki svoj pristup za ubuduće.

Radovi na maketi nažalost od ovog momenta u statusu HALTED pošto sam upravo otkrio da nedostaje unutrašnji deo usisnika  :doh, deo je lociran (ostao kod prethodnog vlasnika makete) i moraću da sačekam da mi isti padne u ruke kako bih mogao da sklopim trup.

Hoće me taj Skyrider pa to ti je, sutra počinjem njega  :pilot

Mirko

medico

ok napreduje ta tranzicija,  taj kokpit na kraju izgleda sasvim prihvatljivo nakon dosta neujednacenog cetkarenja zelenom,  posto radis 1/48 i kokpiti su prilicno veliki i vidljivi kroz kabinu mislim da nema izgovora da ih neprskash airbrushom !?

Odlicno je ispao taj wash tusem , ok za enterijer samo ja bih 3x razmislio za njegovu primenu na exterijeru (sem za extremno razredjen overshading-post shading airbrushom) .

Sto se drubrusha tice trebalo bi malo suptilnije pogotovo na instro tabli, probaj sa meksom cetkom po mogucstvu od prirodnih vlakana... imam utisak da si tokom ovog procesa ne crnim elementima zgulio crnu pa se providi ispod intr.green !? ti crni instrumenti u kokpitu su originalno crni i nisu prefarbavani u kokpitu , za te stvari je sooper srebrna olovka ima je i slikarskim radnjama cak u nekoliko nijansi.

KuKLiNsKi

pa i ta zelena je kamuflažna  ;D
več duže me nešto zove taj P40 samo neznam koju firmu da uzmem...
tako su mi fora te zelene prdalice, mogu se prljat i gulit i sve a predobro izgledaju

a za kokpit se slažem, ona crna je možda malo previše potrošena
http://www.pioneeraero.co.nz/P-40K-Thurman-cockpit1%202.jpg

Sijamski_Mrmot

@ medico  upravo ovakve konstruktivne kritike i volim da procitam! E sad, jedini ali JEDINI izgovor zasto kokpite ne prskam AB-om je prost - vec više od godinu dana mi ne radi kompresor  :naughty.  Neujednačeno farbanje je iz dva razloga, prvo zbog malo previse razredjene boje a drugo jer sam hteo da probam mogu li kasniji weatheringom da ispravim to (mislim da sam uspeo solidno),.

E sad, tuš... mislim da mi je prejako ispao čak i za enterijer ali sam ga razredio svega 50%, probaću da ga razredim i još više jer mislim da tu ne postoji ograničenje, time bi se svakako trebala dobiti "blaža" varijanta koja može i na krila i slično? Pri tome sam nabavio i tamno braon tuš a ne samo crni :D

Za instrument tablu ste 100% u pravu ali sam to uočio tek na slikama i jutros po dnevnom svetlu... nije baš toliko vidljivo golim okom pošto je makro mod dodao svoje "efekte" ali svakako, pokušaću malo da je popravim drybrushem crnom bojom u narednoj turi radova :)

i medico svaka cast za oko, tih par mesta gde sam "omasio" tj dokacio kad sam zelenom popravljao neke stvari  cu pod ODMAH da prepravim nazad, i opet golim okom se ne vidi toliko ali tu je fotoaparat a i treba sam sebe da  :deadhorse jer sam lepo kupio 3x Lupu a nikako da se naviknem da je koristim  :zvizduc

Mirko

KuKLiNsKi


Sijamski_Mrmot

Quote from: KuKLiNsKi on 14-03-2012, 14:57:12
wash je rađen tušem?

Da, crnim tušem razredjenim 50% sa mixom vode+sredstvo za sudove, mislim da cu ubuduce da ga razredim malo vise, jedno 70%

KuKLiNsKi

meni taj tuš nikako neda dobar rezultat... umjesto da se suši prema nekom kutu on se suši prema otvorenom pa mi onda ostavi tanke crte.. užas...  to možda zato jer ga samo vodom rjedim?

Sijamski_Mrmot

Quote from: KuKLiNsKi on 14-03-2012, 15:35:04
meni taj tuš nikako neda dobar rezultat... umjesto da se suši prema nekom kutu on se suši prema otvorenom pa mi onda ostavi tanke crte.. užas...  to možda zato jer ga samo vodom rjedim?

voda + tecni sapun ili sredstvo za pranje sudova. Može i običan alkohol za kucnu upotrebu. Kod tuša je dobra stvar to što se vrlo lako briše i kad se osuši, umočiš štapić za uši i brišeš lagano mokrim pa suvim krajem... mislim, kao što vidiš, meni je iz prvog puta kad sam probao tj sinoć, lepo ispalo  :super

KuKLiNsKi

ja bome nisam mogo brisat suhi tuš... bolje se drži površine nego boja  :(
možda je neka fora s tim sudoperatorom  ???   probat ču na Mi 28   tnx!

Sijamski_Mrmot

ne znam, možda je do tuša? ja sam kupio najjeftiniji školski u knjižari, mislim da je bio 46din bočica... moža je "loš" pa ne drzi kad se osuši hahah  :lol