Zvezda LA-5FN 1/72 Prvi rad

Previous topic - Next topic

Glog97

Nesto me je spopalo da nakon puno godina napravim pravu maketu (kao dete sam se glupirao bez boja ili bilo cega "normalnog") i narucio sam zvezdin LA-5 sa nekoliko boja, cetkicama i lepkom da vidim da li mi odgovara da se bavim ovime. Do sada se meni svidja kako napredujem iako ne mogu da se poredim sa radovima koje vidim ovde (ipak tu su iskustvo i pribor). Pa me evo ovde za koji savet ili misljenje!  :think

Samo da se zna sta imam od alata  :cry :



Juce sam sastavio kokpit i obojio ga zajedno sa unutrasnjosti trupa...




Danas sam iseko delove za motor da bih sastavio konacno trup kad ono nemam crne  :headbang ! ...stojace ovako dok ne nadjem neku zamenu!






Saveti, zamerke, ideje....

airsuba

Dobro je krenulo  :)

Kako sam ti već pisao na drugoj temi oko kompresora, tako ti je ovde - pribor i farbice se kupuju da traju pa ih prema tome biraj i čuvaj.
Bela, crna, srebrna i 'gunmetal' boja, kao i mat i sjajni lak su ti obavezni da ih imaš pa to ukombinuj sa sledećom kupovinom.
Takođe je dobro imati i bolji maketarski git za popunjavanje rupa i proreza.


Glog97

Kadkako se prosetam do BG, ali sam u sledecih mesec dana ogranicen na online kupovinu: http://www.spektar-mhobby.com/

Verovatno se selim za BG na leto, to ce vec biti druga prica.

PELE

Радим исту макету, знам да је доста проблематична али може лепо да изгледа.

Ти радиш одличан посао, пратим!  :cheers

Sijamski_Mrmot

Svi smo mi počinjali sa manje/više istim alatom pa se vremenom nakupilo  :zvizduc

Samo polako ti udri po tome, pratim napredak svakako!

Mirko

Glog97

Ako je neko vec radio, moze li da se uradi u varijanti sa otvorenom kabinom?

Slobo

Nemoj da te obeshrabri nedostatak alata, vremenom će se toga nakupiti, naravno ako te i dalje bude interesovao ovaj hobi  ;) Dobar deo alata verovatno već imaš kod kuće a ni ne znaš da bi ga mogao koristiti u maketarstvu. Isto tako nemoj se sekirati ako ti prva maketa ne bude savršena, retko kome je bila.

mcaslav

Za start je odlično....

Samo polako, bez žurbe i sve će da bude OK.
Jeste cilj dobar model, ali je cilj da se u izradi nešto nauči, napravi drugačije i bolje....
Dok radiš, gledaj da uživaš u tome. Onda ti vreme nije bitno i strpljenja imaš na pretek.

Samo napred!




Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Glog97

Narucio danas boje koje su mi falile ;) Sutra nastavljam

Glog97

Stigle boje  :cheers   Model Master 2040, 1781 i 2130:


Sad imam dve vrste...moze li mi neko reci da li mogu da ih mesam i koje su kvalitetnije?


matilda

nisam probao, ali obe vrste su enamelke, pa cenim da nije problem da se mesaju.
uzmi komad plastike, izmuckaj malo boje pa probaj.
u ovom hobiju ti je eksperiment majka iskustvu-uglavnom.  :zvizduc

po meni je model master za nijansu bolji, ali daleko od toga da je humbrol los.

stevan

Sijamski_Mrmot

na MM bojama OBAVEZNO papirnom maramicom ili nečim sličnim posle svake upotrebe DOBRO OBRIŠI vrh boce i unutrašnju stranu poklopca. Ako "zapeče" tj ako neko vreme ne koristiš (mislim na dane ne na par sati...) ima lebac da joj napsuješ dok ponovo otvoriš (šrafcigerom razvaljujući poklopac  :hahaha).

Inače, slažem se, i meni je MM za nijansicu bolja boja od humbrola....

Mirko

Glog97

Malo se bojilo, malo se lepilo, uglavnom imam sad gotov trup i motor, nek se ovo susi do sutra. Mozda sutra cu da uradim krila i mozda koji sloj kamuflaze...








Kad da skidam traku, veceras ili da stoji do sutra?

anki

Ma pisti nek odstoji.

Inace ako ti MM zapece nemoj da ga drljas srafcigerom nego lepo motocanglama oprezno stisni i okreni. U 99% slucajeva odma se otvara bez obzira koliko je zapeklo, a samo u 1% pukne flasica - prihvatljiv rizik.

airsuba

Ne znam kakva ti je ovo traka - liči na izolir?
Nemoj da ti ulepi ili 'izmasti' plastiku... kupi neku od onih molerskih koje imaju slabiji lepak.