Le Tonnant R 1:50

Previous topic - Next topic

Ja bi ti predložio, da ovaj put zadrži sklopljena jedra.
Nego koji je ovo tip ratnog broda? deluje mi malko kilavo za fregatu. Korveta?

1vlada1

...hvala za predlog vezan za jedra, jos uvek razmisljam da li da budu skupljena ili rasirena.....i da u pitanju je Korveta....  :)

1vlada1

Dugo sam razmisljao kakvo postolje napraviti za brod i napokon sam se odlucio da uradim osnovu od hrastovine koja je 15 godina cekala da joj se nadje namena  :D, a poklopac od plaxiglass-a kako bih zastitio brod od gomilanja prasine....osnova je gotova, doduse jos ne lakirana ali evo slike da vidite o cemu se radi....


A da postolje kompletno ofarbaš u neku prijatnu plavu?

1vlada1

....iskreno razmisljao sam o nekim bajcevima i bojama...ali uz mesto gde ce jedrenjak stajati nikako ne ide plava....mozda neki jedva primetni plavicasti bajc....moram da razmislim....   :think
....hvala na ideji....    :super

KuKLiNsKi

hvala na odgovoru =)
ja glasam za sklopljena jidra, da slučajno ne puhne vitar pa da brodica krene po stanu... e e..  ;)

1vlada1

.....za jedra se jos razmisljam..... :think .....ali posle nekog vremena evo i novih slika, nisam stizao da radim na maketi i dok se uhvatilo vremena eto napredka. Uradio sam pomocni camac, sledeca stavka su kofe i jos po koja sitnica pa se bacam na zavrsne radove tj. razvlacenje konca i postavljanje jedara....no, da ne duzim evo slicica pomocnog brodica za kog mi je ostalo jos samo postolje i vesla.....pozz









Nadam se da znaš, da tu nikada nema kraja ;)