MiG-29 Milenka Pavlovica [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Suhoj

Kao sto sam i obecao, pocinjem MiG-29 u 1/48 za ovu kampanju
Radicu avion Milenka Pavlovica i potrudicu se da zavrsim do 4. maja, godisnjice njegove pogibije
Od dodataka imam Aires kokpit i samo sam isekao prednji deo tako da moze da stane, nista drugo jos nisam radio na maketi
Zamolio bih nekoga ko ima dekale za njegov avion da mi se javi na pm


Nemsy_29

Zanimljiva tematika, imam samo jednu sugestiju, pokusaj da zatvoris bocnu elektroniku meni to bas ne lezi "otvoreno" na 29ci. Bolje da bude onakav kakav je bio kad je pokojni puk Pavlovic poleteo naoruzan sa 2xR-27 i 4xR-73

PELE

Штета ће бити ако затвори електронику, ипак је то леп детаљ...

Само напред! Покушаћу да пронађем још неке фотке осим оне 3 што сам ти послао. Мада фарбање је чиста уживанција када погледаш сво шмирглање и тестерисање које те чека...  ;D 

Пратим!  :cheers

Немси, постави ти неке фотке овде ако имаш, верујем да ће користити свима.  ;)

airsuba

Bilo bi dobro kada bi još ili nabavio nove ili bar preradio postojeće izduvnike, to je atraktivan detalj na pravom dok se Akademi i nije baš tu proslavio...

Suhoj

Planiram i to da nabavim dok dodjem do te faze rada na maketi, ovi Academy su bas katastrofalni

Suhoj

Evo mali update
Poceo sam sa rivetiranjem kompletnog aviona, ipak je to 48-ica, treba detalja jer je osnova ne bas sjajna
Za sad sam uradio krila, vertikalce i horizontalce i poceo da radim trup
Takodje, isekao sam flapsove i uradicu ih u spustenom polozaju
Od ostalih radova, isekao sam jos ranije prednji deo zbog rezinskog kokpita i elektronike a sad i sredio ivice i kokpitje spreman za ugradnju
Evo fotki







Smajser

Cime radis riverte i kako su ti ovako ''uredni'' i ravni? Svaka cast. Ja nikako da savladam ovaj Trumpetarov http://www.spruecutters.com/others/105-trumpeter-hobby-rivet-maker.html 

Suhoj

Onim madjarskim riveterom, firma je SBS Models cini mi se
Kupio u Mosonu prosle godine za 10e i super je stvarcica
A sve je pitanje vezbe, na 29ki u 1/72 sam radio sa nekim kartonom a sad sam vecinu freehand radio a neke samo poput ovih paralelnih na vertikalcu sa onim hasegawinim sablonom za urezivanje panela

Smajser

Hvala na odgovoru. Idem i ja ove godine u Moson pa cu da pazarim taj riverter. Bez pravog alata - nema ni zanata.

Suhoj

Napokon mi se vratila zelja za maketama pa sam nastavio rad na MiG-29
Uglavio sam ono zlo od kokpita i trebalo je dosta fizicke snage da se sve zalepi :D
Prajmovao sam i vertikalce da vidim jesu riveti dobro ispali i rezultat je po mom misljenju dobar.
Evo par fotki, sad sledi farbaje sedista i kokpita





matilda

skroz fino izgleda.
rivete su bruka and sramota kako fino izgleda.
kako to da si prvo ulepio kokpit, kako ces sad da ga ofarbas???

stevan

Suhoj

Imam neke jaaaako tanke cetkice, malo cu se namuciti al nece biti velik problem
Da sam ga ofarbao odma, izgrebala bi mi se boja na nekim mestima kao sto i jeste pa bi imao jos veci problem


KuKLiNsKi

to je več takav kokpit ili ima tu i samogradnje?

Suhoj

Rezin je i kokpit i elektronika i sediste