Soko J-21 Jastreb 24260/260

Previous topic - Next topic

crvena petokraka

Poštovanje drage kolege...


Počeo sam ovaj model pre par nedelja polako...sad već prešlo nekim malo bržim ritmom jer mašta malo počela da buja kako krenulo ovo lepo vreme. :)
Reč je o modelu J-21 Jastreb u 1/72,konstruktor modela Dušan Surla, inače moj prvi rezin koji treba da bude u vitrini ako sve kako bude išlo kako treba...

Jedno lično zapažanje je da slike koje smo do sad videli ne odaju ni prilično kako model izgleda stvarno u prirodi jer...lepota dolazi kroz sve tri dimenzije.













nastavak sledi za koji dan...
Srdačan pozdrav od Đorđa....
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

Nemsy_29

Ovo sam dugo cekao da vidim, jos jednog jednoseda  :D

Ovo cu pratiti sa uzivanjem  :cheers

airsuba

Lepo je krenulo!
Samo napred  :super

Dada

Školski samo polako i biće dobro.
Nadam se da si ubacivao vodjice (ojačanja) od žice kroz spojeve krilo-trup. Čisto da bi izbegao neprijatnosti loma rezina pri malo žešćim cimanjima makete.

dragan_mig31

Za sad izgleda dobro.Sredi one panele odozdo ocajno izgledaju trenutno.Zanima me jel ces da pravis far u nosu i kako ces da uradis kokpit?PLaniras li neka samogradnja i to :)

pozz

sezan

LEpo.Samo moraces da gitujes te spojeve ponovo siguran sam. Ako je ovo tamijin git a ini mi se da jeste,povući će se..Videće se spoj ..KAd ga dovedes "na nulu" a git ne prebaci ivice spoja malo ,obavezno se povuče i vidi se spoj..MEni se to dešavalo više puta..pripazi tu
Biće super Jastrebić..  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

crvena petokraka

Biće neka veza oko tih učvršćenja smisliću nešto...mada možda i ne,al će se onda jako paziti.
Što se tiče donjih panela srediću kolko je u mojoj moći...potrudiću se.A što se tiče gita jeste on se skuplja al dok se ne osuši bar tako bi trebalo,mislim da posle ne bi trebao da se skuplja,iskreno meni spoj sa ovakvim gitom ne može da prođe bez jedno dva do tri puta gitovanja.
Za kabinu i far još ništa nisam radio,kabinu ću sigurno malo detaljisati a za far se slažem da treba neka vakum forma il tako nešto.mislio sam samo silver i gotova,koji je Vaš predlog Dragane.
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

crvena petokraka

Iskreno ovo nek bude nekom od proizvođeča eceraja ideja kako bi mogli da u narednom periodu usavršimo ove rezinske makete, sledeći moj jastreb će imati otvorene vazdušne kočnice i spuštene flapsove...pa eto prilike da uključimo klikere :D
:cheers
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

airsuba

Za far na nosu - možeš da uzmeš otisak vrha u zubarskom gipsu pa da onda zagreješ komad rama od prozirnih delova neke makete i tako utisneš u dobijeni kalup. Posle fino ošmirglaš i poliraš i dobiješ original deo.

Pošto imaš više primeraka ovih maketa onda bi ti se isplatilo da nabaviš dvokomponentni epoxy git, to se neskuplja, dobro se spaja sa rezinom a i odlično se obrađuje. Kod nas ga je bilo od firme Bison, a od stranih ima Milliput ili Tamija. Nije to ni skupo.



Profa

Evo kako sam ja napravio far od dvokomonentne Bisonove smole, što je pomenu Suba:
Bogu fala što sam Lala! :)

DUSAN123

Djordje,a dali si odlucio dali ce biti maskirni ili akro 266?Za sada odlicno napredujes,samo "konsultuj"crteze i nema brige... :super

crvena petokraka

slike ponovo jer je bilo problema oko očitavanja...










Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

DUSAN123

Bas si dobro uradio "skrge"na uvodnicima vazduha....

dragan_mig31

Ja bi ti preporucio CYANOACRILAT umesto kit.Lakse je i lakse se obradjuje bar na ovim resinskim maketama.Sto se tice fara evo kako sam ja resio to



odsekao sam resinski deo aviona i sam zalepio providna plastika od neke stare ramove.Onda sam prvo turpijom pa smirglom doterao far.Evo kako izgleda na zavrsenom maketom


crvena petokraka

Evo novih slika malo se radilo ovih dana oko sklapanja krila i sređivanja.Sad je sledeća kabina i nosna sekcija koju sam počeo malo pre a slike nje u sledećem krugu...i onda humbrol 1...








srdačan pozdrav od Đorđa.
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."