P-26C Peashooter,Hobbycraft 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Evo sledećeg "projekta"...Mislio sam jednog Japaneza,al sam odusto.
P-26C od Hobbycraft-a,lepa maketa interesantnog aviončića.Prilično detaljno urađena s obzirom na veličinu.Malo sam pregraviro panele na krilima jer su bili plitki i negde slabovidljivi,u kabini dodao pojaseve ručne izrade i tako...
Više bih voleo da imam dekale za zelenog sa belo-crnom šarom i indijanskim orlom(ako neko ima i voljan je da đora nek se javi),al šta je-tu je.
Pozzz :caooo




Miroslav Š.

Опац! Миха Егзотика те од сада зовем :cheers Веома леп и интересантан избор. Кабина је баш-баш...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Miha

Quote from: Miroslav Š. on 19-04-2012, 20:18:43
Опац! Миха Егзотика те од сада зовем :cheers Веома леп и интересантан избор. Кабина је баш-баш...
:hahaha :cheers

airsuba

Ovih 'debeljaka' je bilo baš šarenih... i oni 'kamuflažni' su bili vrlo atraktivni!
U stvari iako je bio građen kao bure, meni je "graškopljuc" atraktivan u svakoj šemi koju je nosio  :cheers

matilda

joj, odakle ih samo vadis???  :think
ne sumnjam da ce da bude rad "na nivou" .
fino za sada izgleda.

stevan

crvena petokraka

Fenomenalan avion,simpatičan jako...ja tražim takav academijev da pravim.ovo divno izgleda...svaka čast
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

Sandman

Hoćeš li mu možda malo oko motora detaljisati nešto?

Miha

Na motor ima da dodam još izduvne cevi koje su u kompletu,moglo bi da se dodaju kablovi svećica ali ne znam da li ću raditi to.Motor dolazi zadnji na trup,tako da ima fore.Trenutno mi je veći problem uglačati prsten koji pokriva motor al' sa unutrašnje strane,ima nekih brda i dolina i koječega a to se sve vidi.
Kao što se vidi sa slika,juče sam zalepio trup i uklapanje nije baš najsjajnije-na donjem delu se pojavi "dera" al,će bude sređeno.




Kerber

Alal vera za izbor makete !
To je , meni, jedan od najsimpaticnijih aviona uopste, a i sam sam se borio sa njegovom maketom u 72-ojci (Revell)...Jos P-12e i kompletiras medjuratni USAAF.
Koliko vidim, detalja ima, kabinu si lepo zapoceo...nema zime. Udri ! :bravo

Miha

Radilo se malo,evo Pljuckavca u celini.Motor je samo postavljen bez lepljenja,inače će biti fiksiran tek na kraju radova.
Mogu reći da se delovi lepo uklapaju.Malo je rivetiran.Ostaje još malo doterivanja i počinje farbanje.
:caooo





matilda

lepo napreduje.
vidim da ce motor da bude ko kolacic , jednom kada sve bude gotovo.
jesi ti to nesto doradjivao i dodavao sipke ventila ili dolazi uz kit?

stevan

Miha

#12
Dobri moj Stevo,podizačke šipke dolaze uz kit u obliku zvezde.Iako je kalup bio malo pomeren pa samim tim i "šipke",može se srediti.Dodao sam na motor samo "kablove"za svećice,jer za drugo stvarno ne vidim potrebu.Hobbycraft se stvarno potrudio da motor napravi prilično detaljno :super

Evo i mog pomoćnika:



matilda

u jee, kakav zver...
predlazem detaljnu depilaciju.
sta je dlakavi naumio, da da ekspertizu na trenutni progres i stanje???

Miha

Gavra je savetnik za motore,za reglažu reduktora za konstant spid of propeler.Rad na istom broju obrtaja(predenje)mu je specijalnost.

Danas omalan žutom,moram da pre nastavka farbanja korigujem panel na spoju polutki trupa iz grbe kabine do vertikalca-predubok i preširok :headbang.