J-22 Orao 1/72

Previous topic - Next topic

DUSAN123

Dobih ovu maketu nekom trampom pre neki dan,u pitanju je rezinska "Aeropoxy" maketa izdanje za 2010.Kako mi je na prvi pogled izgledala prilicno dobro odlivena,samo za probu sam sklopio trup,izduv i usisnik i vec je pocela da lici na Orla...nemogu odoleti zelji da je polako uradim do kraja.



crvena petokraka

Odlično je počelo :) ....samo polako, oće biti jednosed do kraja?

Srećno
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

DUSAN123

Djordje,prvo sam mislio da ga preradim u NJ22,ali zbog nedostatka pouzdanih crteza, odustao sam-(trup je duzi u nosnom delu a ledjni hrbat je drugaciji) ima vremena,mozda se pojavi original dvosed...

crvena petokraka

trebali ste reci poslao bi Vam...imam od Nenada onu knjigu.moze i sad da padne prepravka. :D
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

DUSAN123

Hvala Djordje,ali ovaj ce ipak biti jednosed verovatno 25102(407)sa sajmova u Francuskoj i Engleskoj.Danas sam pokusao da "izdefinisem"spoj usisnika sa trupom,mislim da mi je uspelo...moje misljenje je da je ovaj detalj najvazniji za utisak o celoj maketi.Krila sam probao na "suvo"i nije los spoj,sa malo smirglanja sve ce se uklopiti kako treba...smirgla je cudo!



dragan_mig31

Vec izgleda bolje.Zanima me dali ces detaljistai kokpit?

DUSAN123

Maketa je prvenstveno namenjena izlozbi koja ce se odrzati u Pancevu u Avgustu mesecu,pod pokroviteljstvom Maketarskog studia Aleksandar ,iskreno, meni je bitno da maketa lici na J22,a kokpit uvek mozeda se detaljise...           

Nemsy_29

Lepo, volim Orla da vidim uvek  :)

Sto se NJ-22 tice AZ model ih je sve najavio u plastici i J i INJ i IJ, trebalo je prvobitno u Decembru da izadje ali od toga nema nista, na sajmu u Nirnbergu se samo pojavila kutija ali bez odlivka i ostalog. Neki kolega iz Hrvatske im je radio master za kalupe

DUSAN123

"Zmaj" Orla sklopljen,izgitovan "super-lepkom",isprskan odozgo prajmerom da otkrije greske.Sledi gitovanje   sitnijih gresaka na spojevima krila-trup...


matilda

skroz lep avion, a i maketa je cini mi se lepo izlivena.
nikada nisam video tu maketu ali mi se stvarno dopada.
ko zna, mozda to bude moj prvi rezinac.
kakav je sa detaljima?

stevan

airsuba

Odlično napreduje  :cheers

dragan_mig31

kakav ti je spoj odozdo?

slax

Jedan mali savjet, ako nije kasno. Horizontalci su netačno postavljeni i treba da se pomjere u nazad. Pogledati fotografije i nacrte. Sitnica ali bode u oči.

DUSAN123

@matilda-detalja ima sasvim dovoljno,probaj da radis rezin,uopste nije tako strasno kao sto se prica:)
@mig31-uslikacu ovih dana i donju stranu.
@slax-U pravu si Slavko,nisam primetio taj detalj :headbang,mozda bi i mogao da ih pomerim unazad,ali na maketi postoje "koreni"horizontalaca na koje sam zalepio iste,cini mi se da su na pravom mestu,bice da je "problem"u izduvu koji je mozda malo predugacak,ipak sam ja pogresio...ali nije strasno.

DUSAN123

Posle duze pauze se malo radilo na Orlu,zalepljena Vac-kabina i namesteni ramovi koji su samolepljivi i uz malo vremena upasuju se odlicno,ramove i ceo poklopac je potrebno zaliti lakom kako bi trajno ostali na svom mestu.