1:72 LM resin Cuadron 449

Previous topic - Next topic

su27rules

Nova 1:72 LM  Cuadron 449 resin maketa, samo brzinski foto-inbox sadržaja kutije.








TISO

Ljepotan. Več nabavio. Kod mog pod kabine je savijen što nije problem zameniti sa jednim iz plastične ploče samo odsečete vertikalne pregrade i postavite ih na novi deo. Trup je nevjerovatno tanak za resin i relatvino dobro pasuje (ovako na dryfit ima manjih problemiča na dva mesta jer je trup bio malo savijen ali sa sekundenkleberom neče bti probelem). Planiram da izsječem vrata in napravim nova otvorena.
Moj primjerak je praktički bez mjehuriča (posle intenzivnog traženja našo jedno par maleckih na mjestima gde ne smetaju). Zašto Likso ne upotrbljava taj resin za sve svoje makete?
Jedino imam pitanje oko šahtova glavnog podvozja koji mi djeluju nekako plitki.

Sve u svemu jedna od boljih resin maketa na tržištu i po meni najbolja L&M maketa do sad (drugi kontender je Fizir)
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

ubermagog

Svakako prijatno iznenađenje, naročito jer može da se uradi i 'vojna' verzija iz aprila '41!
Nisam nabavio svoj primerak, ali kako vidim zbog tog tankog rezina biće potrebno doraditi i zameniti i te pregrade od rezina sa plastikom ili žicom... bilo bi lepo da se negde nađe slika unutrašnjosti....

Evo jednog francuza iz '57


TISO

#3
Od unutrašnjosti našao sam samo par fotografija kokpita (ovo se našlo na mom kompjuteru sa neta iz različitih virova)





I ovo ex YU-SAT


Ako se moderatoru čini primjernim neka podjeli temu i stavi ovo u avione
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

su27rules

Trenutno je u pripremi i izradi 1:72 LM maketa aviona iz Kraljevine Jugoslavije - Rogožarski R-313. Prototip dvomotornog bombardera-izviđača koji se 1941. srušio prilikom polijetanja za bijeg u Grčku nakon cega je sve do sredine 1942. popravljan u Zemunu za NDH. Kada su ga popravili partizanski simpatizeri u tvornici su izvršili sabotažu i prilikom probnog leta savion se skršio i otpisan je. Ovo su fotografije
samo provizorno sastavljenih dijelova sa par kapi cianofixa i  nema ni svih dijelova
koji trebaju biti još izrađeni. Dijelovi nisu obrađeni, pa ima zazora između njih koji
nakon detaljnije obrade spojeva ne moraju biti takvi, a nije ni sve pod potrebnim
kutovima iz istog razloga. Na fotografiji sa dijelovima je samo dio dijelova.












TISO

Ljepota. Kad če M.M.S.-3 YU-SAR?
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!