Kraljevski vojni muzej u Briselu

Previous topic - Next topic

Marko M

Muzej je u centru grada, u levom krilu Trijumfalne kapije. Ulaz je besplatan. Pored dela koji se odnosi na belgijsku istoriju, kojui je bogat eksponatima ali meni ne preterano zanimljiv, imaju zbirku iz I i II svetskog rata (uglavnom manji eksponati), deo koji se odnosi na avijaciju (koji se vidi na slikama), dvorište u kojem su tenkovi i oklopna vozila i dvorište u kojem se nalaze manji ratni brodovi. Na vrhu muzeja postoji vidikovac sa kog se pruža pogled na ceo Brisel, mada je panorama Beograda mnogo lepša.

Na izlazu iz muzeja se nalazi velika radnja puna maketa i vojne literature kroz koju sam prošao gledajući samo pravo i bez zadržavanja. Muzej obavezno treba posetiti. Slikanje je dozvoljeno ali bez blica. Biće još fotki.




















Sandman

Imaju stvarno lepu kolekciju eksponata - hvala MArko što si podelio sa nama ove fotke.  :cheers

Warhawk

Odlične fotke, hvala za reportažu.
Malo mi je čudno da ubacuju i avione koji nemaju veze s njima (Mig-23, Portugalski Sabre...)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Marko M

#3
Pokusao sam da slozim ovo kako valja, ali mi bas ne ide. Sta treba da uradim da tambovi budu jedan pored drugog i da se otvara samo slika bez galerije na Photobucketu. Znam da postoji uputstvo na forumu ali mi nije bas najjasnije.



Sandman

Sredio sam thumbnailove - nakon kraja koda za prethodni thumbnail (završava se sa [/URL]) treba samo staviti jedan razmak pre početka koda za sledeći thumbnail ([ URL=adresa... )

Što se tiče otvaranja samo slika a ne celog albuma, kad se uloguješ na svoj Photobucket nalog:

1. klikni na svoj username (ili stani samo kursorom na njega) - nalazi se u gornjem desnom uglu ekrana
2. pojaviće se padajući meni iz koga biraš "Account settings"
3. nakon toga, u redu ispod videćeš kao drugu stavku sa leve strane "Album settings" - klikni na nju
4. kao poslednju stavku na toj strani videćeš checkbox uz text "Link back to albums" - odčekiraj tu opciju, i to je to

Pedja

bogata kolekcija...hvala za slike

airsuba

Fantastičan muzej, imaju puno toga zanimljivog!
Moskito je vrlo interesantan, takav je bio i u JRVu  :cheers

djnik

I ja sam bio u tom muzeju 2006. godine. Fantastican je. Hvala ti na slikama i izvestaju!

Marko M

#8
Hvala na uputstvu. Bolje je nego što je bilo mada nije baš kako treba  :)

Ovo je deo koji se odnosi na II sv. rat. Neki eksponati su vrlo zanimljivi. Kada se udje na komandni most broda, čuje se buka motora i zvuci talasa, a kada se pogleda kroz prozorcic, iza je postavljen monitor na kome je prikazana kompjuterska animacija susednih brodova u konvoju. Ponekad se čuje i brodska sirena. Super mi je i mali zekan kojeg su stavili na D-day plažu. Neko tamo ima zaista bujnu maštu i prilično je duhovit.


Marko M

Oklopa nema puno. Primerci koji su napolju su uglavnom u lošijem stanju. Prema njihovom sajtu bih rekao da im je zbirka bogatija ali da je dosta vozila verovatno na restauraciji.



Marko M