Mitsubishi F-1,Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Eve šta se novo krčka u radionici,Micubišijev lovac F-1,nastao iz njihovog supersoničnog trenažnog T-2.
Na prvo gledanje,delovi su stadardnom Hasegawa kvalitetu,vrlo dobri površinski detalji,stajni trap,izduvnici motora.Unutrašnjost kabine je malo skromnije urađena,ali srediće se.Instrument tabla kao i bočne konzole date su u reljefu a kome se neda malati i ma opciju da polepi dekale.
danas sam malo farbao u pripremi za sastavljanje unutrašnjosti kabine i probao kako ide napasivanje delova.

Pozzz :caooo





airsuba

Zanimljiv izbor i lep avion  :cheers

matilda

master egzotike se dovatio novog projekta...
kao i po obicaju u pitanju je krajnje neuobicajen model, bar ovde kod nas.
u gradnju i radove i ne sumnjam, tako da ce ovo da bude jako zanimljivo da se prati.

stevan

husky

Cime ga naoruzavas?
Koliko ja znam nosio je svasta od naoruzanja, ali je koriscen najcesce kao jurisnik odnosno lovac-bombarder.

Miha

O naoružanju-na kraju.Sa maketom dolaze samo dva Sajdvindera,podtrupni kontejner sa vežbovnim bombicama i dva rezervoara.Imam tih kojekakvih bombetina i raketa pa ću probrati nešto ali sad o tome ne razmišljam ali sigurno neće biti pretovaren-lep je i bez oružja.

Stevo sokole,ovog Micubišija čuvam od 2006-te i evo sad mi je nešto došlo da ga namalam.

:caooo

Miha

Daklem,malo farbanja i lepljenja:




sedište će ići kasnije dok uglavim neke pojaseve na njih.

Noless

extra! odlican kokpit  :super

...i avion mi se bas svidja! za koliko para moze da se nadje? i posto si vec poceo da ga pravis, treba li neki aftermarket delova i je dovoljno ovakav OOB??

pozz

Miha

Trebali bi pojasevi na sedištu,ja ih nemam ali ću ih napraviti.Postoji Eduardov set eceraja.Gledao sam na netu nekoliko odlično urađenih maketa bez aftermarket dodataka,ako i ima dodato uglavnom je skreč.Možda još dodam nešto u kutijama trapa.
Ovu maketu dobio sam trampom 2006. iz inostranstva gde je bila prilično skupa,36evra,dok se povremeno i ovde na kutku pojavljivala za 20-25. :caooo

Noless

evo ti jednog linka mozda ti bude od koristi... http://www.florymodels.co.uk/mitsubushi-f-1/
Meni se svidja kako je ovaj ispao, samo si ti odradio kokpit bolje jedno 100x (mozda bi tvoj izgledao atraktivnije da mu ofarbas radar u zeleno kao ovaj lik?!)

kako god, bas mi se svidja ovo do sad i jedva cekam nastavak  :mjetal
pratim dalje....

pozz :caooo

Miha

Hvala!Koristan link.Ovaj čova se nije mnogo koncentrisao na unutrašnjost kabine ali je zato konačan rezultat odličan.
Posle fotkanja table radarski ekran sam ofarbao u olive-drab,nekako mi više deluje "ekranski"i od sive i od zelene.
:caooo

mcaslav

Bravo za kokpit...

Čisto i uredno!
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Miha

Evo nastavka fizikalisanja...Ne baš pohvalno uklapanje,ali šta je tu je.Trup i krila sastavljeni,usisnici,ali nešto se slabo po delovima skinutim sa ramova vidi napredak-mnogo ih je još ostalo za ugradnju.
:caooo



Miha

Iako sam skoro svaki dan nešto čačkao na maketi,napredak se slabo vidi.Danas,evo,privodim kraju fizikalisanje i pripremam za farbarske radove Micubišija.Izbušio sam i rupe nebi li nekako uglavinjo četiri fara koje ovaj avion ima sa strane a Hasegava ih je pretstavila samo gravurom.našao sam neke prozirne cilindre koji su bili otpad na ramu prozirnih delova F-104G istog proizvođača.Kako ih nisam bacio a video sam neke snimke na jutjubu gde se jasno vidi da ova sokoćala svetle na avionu,dohvatio sam se burgija i ete...
Dodatni rezervoari sastavljeni,problem mi je što sam u priručnom magacinu našao bombe Mk81 koje nosi ovaj avion ali nemam nosače :headbang





Sandman

Ovaj detalj sa svetlima će dosta poboljšati uverljivost makete na kraju - lepo izgledaju, samo ih dobro maskiraj pred farbanje...

matilda

dobar nikola, stvarno odlicno za sada.
steta tih nosaca da nemas, prem da i bez bombi ima da bude ljut.

stevan