Mitsubishi F-1,Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Evo nastavka:
Sastavio sedište(biće dorađeno),malo farbo(light brown po sastavnici-po mome MM Sand+Revell Yellow brown) a danas i maskirao za prvu zelenu boju.Vrlo ugodno vreme za farbanje .Stevo moj dobri,kako je tek tamo toplo u sred Mediterana kad ovde kod nas će da balhidišemo od ove vrućine?Još ja farbam,stvarno mi fali neka daska,dobro kaže moja hanuma :hahaha




Miha


Miha

Da prostite,ja malo zafarbav'o:





airsuba

Baš atraktivna 'tica, lepe su japancima i kamuflažne boje kao i bedževi i oznake koje stavljaju...

Jel su boje po sastavnici, ili neki 'domaći' miks?

Miha

#19
Kao što rekoh ranije,po sastavnici gore idu :
light brown-po mome MM Sand+Revell yellow brown
light green-green 48Revell
dark green-MM Dark green+Revell mislim 66(posvetljavano i ponovo prefarbano)

Uglavnom,gledajući mnoštvo fotografija pravog aviona,veoma lako se može doći u zabludu poredeći sa bojama u sastavnici.Čak sam viđao na nekim fotosima da su polja dk.green svetlija od polja lt.green.
Danas zafarbana polja oko izduvnika motor i usta murtoljeza:





KuKLiNsKi

izgleda ko fulani phantom =))

Miha

Namalane "ćufte"jer one sa table imaju skoro žut rub.
Gara je zadovoljna jer je i ona će biti na avionu.Od naslovnog crnog pantera(sa crnim poljem skroz oko kabine)odustao sam jer gledajući neke slike urađenih na netu došao sam do zaključka da ne izgleda nešto zanimljivo.Sedište sam malo doterivao.






Miha


airsuba

Fino napreduje, još malo i stižeš na cilj  :super

matilda

prvi znak da je skoro gotovo je kada je postavis na tockove...
jako lepo ispade toyota...
hajde sad jos malo za kraj nekih drangulija i djakonija pa da te hvalimo i trazimo dlaku u jajetu.

stevan

dusko

Lepo si odradio kamuflazu jedino mozda malo da uradis neki filter cisto da smanji kontrast zbog razmere,koja je ono maca uslikaj i nju  ;)

Miha

Dule,de ti meni rođo reci po srpski šta je taj filter,nešto ti baš nisam upućen u tu tematiku.Plizzzz.

Miha

Izlepljeni dekali,kad uhvatim vremena da izlakiram avion pa da ga malo prepustim pastelima.Dule,evo moje ljute zveri,nije baš nešto raspoložena za fotografisanje:





Miroslav Š.

素晴らしい仕事、おめでとうございます! :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

dusko

Filter je kada u lak dodas kap dve neke boje kako bi izjednacio tonove postojecih boja i smanjio kontrast.