Jagdtiger

Previous topic - Next topic

3EMYH

Kao i obicno, Tamiyina 48-ica. Od dodataka ovaj put samo ecovane mrezice na otvorima, plus cu da uradim jednu sajlu u samogradnji. Dodao sam i zastitne ploce na dva otvora pozadi.
Cev i te ploce sam farbao u neku Vallejo hull red, posto nisam imao oxide red, deluje malo tamnija, ali cu probati da je nekako posvetlim.
Evo slika trenutnog stanja, nastavak sledi kad mi stignu jos neki washevi koje sam narucio.
Izvinjavam se zbog krs fotki, bice bolje u sledecem javljanju :)

Pozdrav

3EMYH

Evo nastavka.
Uradjen wash sa crnom uljanom, namerno malo jaci posto sam hteo da isprobam i onaj AK rain marks pa nisam siguran da bi se videlo na svetlijoj podlozi. Posle toga odradjen drybrush posto je ispao previse taman tenk, pa da malo istaknem detalje. Prvi put sam koristio i Micro sol i Micro set za dekale. Krstace su dobro ispale, dok mi se brojke ne svidjaju, i dalje ima silveringa iako sam ih davio u micro solu danima.  Ostalo jos gusenice da odradim (da im opalim malo rdje, i da ih sklopim), da probam AK dirt effect i rain marks effect, dodam sajlu koju sam rucno radio na jednu stranu, a rezervne gusenice na drugu i to bi bilo otprilike to.
Evo i slika

Pozdrav

medico

ti si bas usao u stos sa ovim 1/48cama , odlican je !
na ove boje mislim da bi wash sa burnt umbrom ili sienom prirodnije legao nego crni wash , efekat drybrusha je dobar , mozda malo jaci ali daje onako bash izraubovan efekat. sta mislis da pre prasine i rain markova odradish jedan mestimican pin wash da malo ujednacis ovaj preterani drybrush ?

Sandman

Odlično izgleda i ovako!

Tragovi različitih nijansi na bokovima oklopa su posledica neke tehnike kao što je tzv. "dot filtering"?
Pretpostavljam da će nakon AK proizvoda tek biti istaknuti ti tragovi...

3EMYH

Stavljene gusenice, pokusao malo da ubijem drybrush. Prvi put sam radio i osuseno 'blato' metodom prskanja sa cetkice AB-om. Nisam bas zadovoljan, ali nije ni toliko lose za prvi put :) Sledeci put bih mogao prvo da vezbam na necemu :) Ostale su jos neke sitnice tako da sleci post ide u gotove makete :)

Jedina muka mi je sad kako da ubijem silvering, pokusavao sam na sve moguce nacine, i micro setom ili solom, ne mogu sad da se setim koji je, i sa malo nitro razredjivaca, ali nema sanse. Na kraju sam ih ostavio tako, sta da se radi.
Pozdrav

zamorano

Mogu ti reći da je ispao odlično. Obično Jagdtigere prave jednobojno pa kao neke varijacije na boju, trt-mrt levo-desno, i na kraju opet bude mrtvo. Ovo tvoje je baš živa mašina, da se tako izrazim :). Verovatno mu i to koso pre/popodnevno osvetljenje malo dodaje šmeka.

Šteta za silvering, ako si udario lak preko dekala onda je verovatno teško rešiti ga. Ako nisi (a možeš da probaš i ako jesi), nitro bi tu ipak mogao da reši stvar, mislim da vredi probati još. Sa nitrom je najbitnije da ne praviš barice, namažeš vrlo tanko (da četkica bude samo vlažna, recimo), vidiš šta se desilo pa ponovo. Još bi pomoglo da zasečeš dekale oštrim skalpelom da nitro može da se uvuče i ispod (i da izbije taj vazduh). Ti rezovi će se na kraju ipak malo videti (što bi možda moglo da se ubije mat lakom) ali bi trebalo da sve zajedno bude bolje.

A ovo prskanje blatom sam i ja probao, nije uopšte tako lako kao na filmu :). Ja sam ga posle malo zamazao pigmentima, čini mi se da nije loša ideja.

Ali sve u svemu ovo je prava stvar, sad tek vidim koliko dobro jedan Jagdtiger može da izgleda. :super

airsuba

Lepo je ispao, baš šteta za dekale...

Sandman

Što reče Zamorano, zaseci/bocni dekale tj. tamo gde je vidljiv silvering na filmu, i onda malo četkicom macni sa nitroom - ovo je uspevalo da ublaži silvering i na nekim dekalima zalepljenim pre 20-ak godina, a da su bili izloženi suncu, prašini (maketa stoji u otvorenoj vitrini),...

Ako neće momentalno da nestane nemoj odustajati nego pažljivo i dozirano mackaj četkicom zamočenom u nitro, trebalo bi da odradi posao...

A svakako možeš kad već bocneš dekal da dodatno namažeš MicroSet&Sol - samo maaalu količinu...