HAWKER TEMPEST mk V EARLIY 1:48

Previous topic - Next topic

Gemini

Mislio sam na unutrašnjost prostora za točkove u krilu. Inače se slažem s tobom da od unutrašnjosti neče bit puno za gledanje.

Gemini

Krila i trup konačno spojeni, i nije tako katastrofalno kako sam očekivao. Na krilima sam izrezao svetla i sa malo žice, crvene boje i super lepka napravio nova. Samo još malo poliranja i to je to.





Sandman

Fino izgledaju poziciona svetla - jesi li prozirni deo pravio od superlepka?

milogor_strashni

Fina poziciona svetla.. Ja to obicno radim malko drugacije.. u prozirnu plastiku izbushim rupu mikro burgijom.. i onda samo dodam farbu u rupu.. 2 minuta posla, ekstra realisticno.

Pozdrav,
Milan

airsuba

Dobro napreduje  :D

Ovi 'rani' Eduardi pored lošeg uklapanja delova imaju ozbiljan problem sa kvalitetom/tipom plastike - bili su u onoj nekoj tvrdoj i čudnoj za obrađivanje... verovatno češko eksperimentisanje sa varijantama šort-rana...

Gemini

Quote from: milogor_strashni on 15-07-2012, 14:11:06
Fina poziciona svetla.. Ja to obicno radim malko drugacije.. u prozirnu plastiku izbushim rupu mikro burgijom.. i onda samo dodam farbu u rupu.. 2 minuta posla, ekstra realisticno.

Pozdrav,
Milan

Dobra fora, pokušat ču nekom drugom prilikom.

Sandmane, svetla na vrhovima krila su od super lepka.

Hornet

Sviđaju mi se pojasevi kako si ih napravio??

Gemini

Posle duže pauze evo me na Tempestu. Izgravirani su spojevi zadnjeg dela trupa i špricnuta je boja.





Lepo napreduje.
Samo molim obrati pažnju, da ti zelena ne ostane ovako musava i nedefinisana, pošto je takvu ne podržava nijedna fotografija originala.

airsuba

il' su slike ispale čudne, il' je boja mnogo tanko naneta  :think

Gemini

Quote from: JŽ on 28-10-2012, 21:31:02
Lepo napreduje.
Samo molim obrati pažnju, da ti zelena ne ostane ovako musava i nedefinisana, pošto je takvu ne podržava nijedna fotografija originala.

Quote from: Airsuba on 29-10-2012, 00:35:44
il' su slike ispale čudne, il' je boja mnogo tanko naneta  :think

Nisu slike nego želja na brzinu napraviti posao, a to ne ide. maske mi nisu dobro sele pa su se pridizale tako da moram ponoviti zelenu boju. Ovoga puta menjam taktiku.

Gemini

Evo popravljeno! A i donja strana krila je gotova što se tiče boje.


Gemini

Evo malo komplikovanja oko "nožica"..






Smajser

Fenomenalno! Posebno mi se svidja ostecenje boje na unutrasnjosti poklopaca stajnog trapa.
Kojom tehnikom si skidao zelenu na tacno odredjenim mestima, a da ti nije otpala i srebrna podloga?

Gemini

Alu podloga je enamel, a zelena akril. jednostavno poprskam alkoholom i četkicom skinem boju gde mislim da treba. posle samo ostaviš da se posuši.