Academy P-40 N Warhawk

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

jer je maketa tolko u banani da mi se neda 2 doatne sekunde potrošit na nju...
absolutno ništa nejde skupa da ne ostane 2 milimetra "lufta" između... užas

M@rio

Evo pokusaja da napravim "grbu" ili ti blago zakrivljenje izmedju repa i kabine... Jos mi preostaje da obradim spoj trup - krila, pa se nadam da ce posle toga ici na farbanje...





Pozdrav!
M@rio

Warhawk

Najbolje je proveriti da li je to to kada se stavi staklarija i uporedi sa fotkom pravog (ne bi trebalo baš da odskače).
Meni deluje malčice prenaglašeno u zadnjem delu, ali možda se i varam...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Odma bolje ali kao što kaže kolega Warhawk. Isto tako imaj u vidu, da ga je najbolje praviti sa zatvorenom kabinom, pa se mogu i providni delovi malo odšmirgalti sa donje strane, da se sve uklapa kako treba.

Warhawk

Nisam na to mislio. Mislio sam da grba ne odskače preko linije kanopija uprofilu (treba da ga tangira i krene blago nadole ka repu, nikako nagore pa nadole)
Inače će baš da deluje kao grbavac...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Ima čovek oči, ima i fotografija i nacrta pa neka bude šta bude. Ja se nadam najboljemu :)

M@rio

Warhawk, pokusacu da ispravim "zakrivljenje" na ledjima aviona, posto za sada ne lezi nikako...Kabina za ovu varijantu je promasena skroz, da sam odma' to pogledao odlucio bi se za onu drugu varijantu kabine a od ove bi definitivno odustao!!! Ali sta je tu je, ostaje mi samo da polako probam da ispeglam sto se ispeglati da...Videcemo kako ce na kraju to da ispadne...
Pozdrav!!!
M@rio

Ništa se ne brini oko unutrašnjosti kabine. Možda samo da malo modifikuješ sedište od. naslon i dodaš pojaseve te doradu nišana. Još ako zatvoriš kabinu...
Ne znam za tebe ali ja sam došao do zaključka, da se u toj razmeri stvarno ne treba toliko opterečivati cockpitom. Sve je tako sitno ;)

Warhawk

Quote from: M@rio on 18-06-2012, 13:55:52
da sam odma' to pogledao odlucio bi se za onu drugu varijantu kabine a od ove bi definitivno odustao!!!

Kakva god da je za N, za E je još gora... za rane varijante jedino vak i ista ova hirurgija pomažu...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

M@rio

Staklici i propeler nisu lepljeni, samo su postavljeni radi celokupnog utiska...Morao sam da jos malo preradim ledja i ovaj treci deo kabine(deo koji se spaja sa ledjima aviona) sam "stanjio" po donjoj ivici...Sad izgleda malko bolje, sta vi kazete?




Pozdrav!
M@rio

Warhawk

Mislim da si grbu potrefio 100%. Svaka čast. Za nedelju dana si uradio nešto što ja cinculiram već mesecima...  ::)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Ovaj Academy meni jednostavno ne liči na umanjeni P-40N koliko god se mi trudili.
Ja bi ga na tvom mestu lepo završio pa iduči put radio Hasegawu koja istina nema neki cockpit ali je bar potrefljena u obliku.

Warhawk

#28
Možda ti utisak kvare previsoki srednji deo i vetrobran, pa sve deluje malo ko karikatura...
Slažem se da se s tim ne treba previše zezati (ja sam svoj problem rešio vak kabinom)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

M@rio

Evo posle duzeg vremena privodim ovu pticu kraju! Malo slika, cisto da se vidi nesto.








Nadam se da ce uskoro biti u zavrsenim maketama...

Pozdrav!
M@rio