REVELL takmicenje - rezultati...

Previous topic - Next topic

Sivcev

Gorane,
Ajde kazi malo vise, jel si isao u Nemacku? kako je bilo tamo ako si bio? Secam se nesto da je jedna od nagrada bila voznja sa Ju-52 "Milka", jel si imao tu srecu da se provozas ? Jel su te natovarili sa maketama ? itd.

Dar Mar

Retko se javljam u ovakvim prilikama da cestitam jer smatram da je suvisno, ali u ovom slucaju mogu samo da kazem SVAKA CAST majstore. Retki su ovakvi uspesi i zato jos jednom BRAVO. A sto se tice Vuksanovica ne verujem da ces imati uspeha. Nekad smo radili zajedno, a sad se bivsim kolegama ne javlja kad ga zovu na mobilni. Mada, mozes da probas – nosta ne kosta!
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

capritim

BRAVO MAJSTORE !!!

P.S. Cini mi se da su Nemci sa zaj***li kad su pisali Goran Djordjevic - Mladenovac.
Nije Mladenovac, nego KRAGUJEVAC

medico

kako sad, KG zar Goran ne zivi u Mlad. ?

DjG

Quote from: medico on 18-09-2006, 23:43:13
kako sad, KG zar Goran ne zivi u Mlad. ?


Ma jeste. Zivim u Mladenovcu od '98.
Samo, moja ekipa iz Kragujevca mi nikad nije oprostila prelazak iz Kragujevca u Mladenovac.

Shomi !
Dolazim za vikend, hladi pivo !

Pravo da vam kazem - ja sam ocekivao da ce na sajtu das pise pre svega "from Serbia", ali su, kao sto vidite svima pisali nazive gradova sa postanskih adresa.

capritim

Goran je rodjeni Kragujevcanin, ziveo je u Kragujevcu do pre neku godinu, kada se preselio u Mladenovac zbog posla, naime zaposlio se u Minelu kao masinsi inzenjer. Skoro svakog vikenda je u KG-u, jedan od glavnih stubova maketarskog kluba Kraguj-Kragujevac. Zbog toga kazem da je greska. Veliki deo njegove zbirke i dan danas je u njegovom stanu u Kragujevcu, u magicnoj sobi gde smo prvodili najlepse dane maketarstva, kad su se spremale makete za takmicenja nocima i danima. Gde su ti makete tu si i ti.

Pozdrav MILOS

capritim


capritim

Ja castim pivo, a ti Revellche bokalche...boga mi bice tu karate-sakate, kilo-dva i li-li.

DjG

Quote from: Sivcev on 18-09-2006, 09:29:18
Gorane,
Ajde kazi malo vise, jel si isao u Nemacku? kako je bilo tamo ako si bio? Secam se nesto da je jedna od nagrada bila voznja sa Ju-52 "Milka", jel si imao tu srecu da se provozas ? Jel su te natovarili sa maketama ? itd.

Nagrada za prvo mesto je put u Berlin i voznja "Julkom". Znaci nista od tog leta, osim za tipa koji je pravio JU-52.
Nagrada za drugo mesto je put u Hamburg i poseta najvecem "minijaturnom gradu na svetu" - Miniatur Wunderland.
Ali "Special Guided Tour" sa ljudima koji su pravili, odnosno prave te diorame. Posto imam godinu dana fore da biram termin ostavio sam taj put za prolece.

Ovde vam je u najkracem opis tog mesta, koji sam skinuo sa njihovog sajta:
-----------------------------------------------------------------------------
The largest model railroad in the world!

Digitally controlled - H0-scale (1:87) - up to date digital equipment (for train and light control)

It is barely possible to describe this layout in short words. Mostly, because it is growing and no end in sight. The current standing can be followed up reading The Layout: Facts .

In the end, we will have more than 1,000 trains hauling more than 15,000 cars (carriages) on this already largest railroad of the world. Nearly 60 computers control realistic train runs, nearly 300 vehicles, and something around 200,000 lights.

All in all, about 150,000 trees, 150,000 figures, 5,000 vehicles, more than 10,000 meters track, 5,000 structures and bridges, more than 1,500 signals, 3,000 turnouts (switches), and a wonderful scenery will care for a superlative model railroad.

As said before, 250,000 lamps and LEDs light up structures, street lamps, vehicles (front and rear lights), and much more! A whole day is simulated in 15 minutes from dawn to full daylight to dusk. But not as on "normal" layouts: The lights are dimmed one by one (and each one individually) using computers and our self developed hard- and software.

Push buttons are mounted to the railings surrounding the layout. These "action buttons" may be used by grown-up and small kids to trigger small action scenes throughout the layout: a mine train starts, a shark chases a diver, a "GOAL!!!" - yell sounds from the soccer arena, and much more. The visitor is actually "drawn into" the action on the layout.

We built and will continue to build things never seen before into the layout.
-------------------------------------------------------------------------------------

http://www.miniatur-wunderland.de/data/cms/en/200/



Gusha

Subo, daj link, daj link, daj link!! brzo, brzo!

DjG

Quote from: Gusha on 20-09-2006, 00:55:42
Subo, daj link, daj link, daj link!! brzo, brzo!

Link ?
MOLIM ZA PAZLJIVIJE CITANJE PORUKA !
Pa vec sam u svojoj prethodnoj poruci dao Link !

Ulazak u galeriju... http://www.miniatur-wunderland.de/php/galerie/

Gusha

Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo! ;D ;D ;D