Academy Mig-29 1/48 18109

Previous topic - Next topic

Ćomi

Po prvi put,po rodbinskoj liniji,sam dobio "porudzbinu" da sastavim jednu maketu.
Brat mi je trazio za kancelariju avion Milenka Pavlovica obzirom da nam je majka poreklom iz istog sela u kome je on rodjen i da smo se,da kazem,porodicno poznavali.
Iako ovo nije oblast u kojoj se bas snalazim,nadam se da cu nekako izgurati.
Kako ce maketa biti stalno zagledana odlucio sam da je malo,koliko mogu,obogatim a da opet sebi ne zadam standarde koje necu moci da ispostujem.Rezinsko sediste i malo eceraja za unutrasnjost mi je taman mera ;)Trudicu se da to sve lici sto vise ali ne obecavam nivo koji se srece ovde na kutku,pogotovo kada je nase JRV u pitanju.
Za vikend su radovi poceli a primopredaja ce biti za desetak dana pa,pomazite u skladu sa napretkom :)

Evo i prvih slicica...
pozz,Comi


No signature.

airsuba

#1
Pošto radiš nešto u stilu naprednijeg 'display' modela, onda nemoj mnogo da komplikuješ u sastavljanju - odradi sve kako je u kutiji dato od velikih delova i sklopova. Kabina ti je dobra zamena, i jedino još imaš da eventualno zameniš izduvnike koji su malo prostiji na maketi a rezinski sa druge strane deluju dosta atraktivno zbog njihove konstrukcije (na pravim avionu, onako u dva 'sloja').

Od dodatnih detalja za zagledanje bi moglo da se razvuče malo žice i ubaci detalja od stirena u kutije stajnog trapa ako ga radiš izvučen.

Efekti sa bojom tj. preshading ili postshading i kvalitetno završno lakiranje je ono što će najviše da se dopadne posmatračima neupućenim u 'maketarske tajne'.
Spajdermen i njegovo postolje su ti vrlo lepo farbani pa tako nešto primeni na Migu, toniraj boje i malo senči detalje.

Srećan rad  :)

matilda

obrati paznju da srdiste uglavis kako valja, da bi mogao da zatvoris kokpit.
sediste iz kutije je jako nisko pa pasuje taman u kadicu.
ja sam uglavljivao rezinsko u kadicu iz kutije i morao sam da secem i ubacim komad stirena okolo da bi pod bio nizi za oko 3 milimetra.

stevan

Ćomi

Hvala na savetima !
Uradicu ga prizemljenog,nisam jos nacisto da li da ostavim otvoren cocpit :think

Voleo bih da nadjem (pre nego da pravim) merdevine ali je rok prekratak za porucivanje...

U svakom slucaju idemo dalje...

Pozz,
Comi
No signature.

Ćomi

Svi su rokovi probijeni  :-\
Razni neki razlozi su se isprecili ali-kazu ljudi bolje ikad nego nikad...
Zavrseno i predato,slike kacim cisto da ne bih bio skroz neozbiljan i razocarao sve vas koji pratite pomno moje radove i pitate se sto li me nema... :P



Kao zakljucak-necete me vise videti u polju modernih aviona...Jok,jok... :jok

pozz,
Comi  :caooo
No signature.

Suhoj

Jedina zamerka koju imam je sto si pogresio mesto kamuflaze na vertikalcima
Nije na tom prednjem delu vec na zadnjem
http://i298.photobucket.com/albums/mm263/nenad24/MilenkoPavlovic109.jpg
Ovako inace je lepo ispao  :)

Ćomi

No signature.

Onaj ko ga je dobio je skoro 100% laik, a oni koji ga budu gledali kod njega su još 200% gori, tako da ne treba uopšte da brineš oko tog ili onog propusta.
Ja se samo nadam, da če vlasnik umeti, da ga štiti od prašine i dečurlije.
Super je!

FLY BY WIRE


Sandman


Kerber

Meni se dopada..fino, uredno...za to malo "pobegle kamuflaze" se ne sekiraj puno...bitna je namera i volja.