Italeri Mangusta A-129 1:72

Previous topic - Next topic

Vizant

Eto i moja 3 maketa po redu (drugu nisam slikao jos ), mislim da je primetan napredak ali uocene i nove greske koje sam lako mogao otklioniti da sam znao tad ono sto znam sad jel :) Hehe sve u svemu mislim da mi nije mnogo skupa skola, posto koristim jako jeftine makete za ucenje i otud opet helikopter (ima jos 3 komada na cekanju)... Da prepricam sve nezgode, ih ovo je jako jednostavna maketa i nije verovatno bilo puno prostora za nezgode ali najveca je naprsao canopy, jer je mnogo lose odliven i kod finog doterivaa tj malog shmirglanja jednostavno je prsao a da uopste to nisam primetio tek kad sam skinuo zastitni Tamiya tejp videle su se sitne naprsline i to iznutra tako da je trebalo odlepiti canopy da bi se to popravilo za sta mnogi kazu da je moguce al sam odustao (za sad da ne pukne ceo). Ono sto sam definitvno naucio je da nema dobre makete bez primera
toliko sitnih greskica na tamnoj plastici jednostavno nisam video, ili sam zavaran utiskom da ce nesto i farba da sakrije tako da su ostale greske na usisnicaima na boku (visak gita) zatim sitne greskice kod lansera(visak flasa) zatim sitne greskice od superlepka kod navigacionog svetal zatim sitne greske oko canopija koji je veci nego sto ima mesta i onda ispada gde ne treba, znaci svaka moja sledeca maketa ima da popije primer.
Boje su Tamiya Olive drab (i to jedan) lakirano sa Future pa sa humbrol mat lackom na kraju posle dekala i ostarivanja koje je opet radjeno crnom humbrol  tj uljanom... cini mi se kao da sam malo tu usao u rad a mozda sam i malkice pretrao mada sam video jako ostarene specijalno one u Somaliji,

Eto to je to, kritike dobrodosle






Marko M

Lepo izgleda. Gde mu je top?

Vizant

#2
Marko na ovom modelu nije bilo topa, ako mislis na onaj napred sto bih ja pre rekao da je mitraljez?
http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113546 evo to je ta kutija ni na slici nema jer nisu sve manguste imale ....
Jos jednu stvar koju bih da dodam a moze da BUDE JAKO intersatna nama pocetnicima, FUTURE PRONTO, hmm
nikako mi nije islo da bas bas izgleda dobro a ZASTO jer on trazi DOBRO SUSENJE moj nikada nije BIO DOBRO OSUSEN(PRONTO NARAVANO)
ZATO sto je BIO zatvoren bez vaduha u kutiji za CD (velika kutija ) mislim sve canopije sam posle pronta zatvarao u tu KUITIJU zbog PRASINE no ne lezi vraze to je toliko i lose koliko i dobro jer se niej susio i rezultat je bio los MUTAN CANOPY, e onda sam uzeo QTIP tj stapice za usi pa presao ponovo spolja i isplao je SUPERE OK malo sam zasrao okolo canopija po boji jer sam bio nepazljiv ali sledeci PUT cu milim.etarski precizno i rezultat je PRAVo PRAvcatio providno staklo a ne polumutna plastika kakvu dobijemo u kutiji..... al sam se raspricao ccccccc