mig-29 academy 1 48 - [gotovo]

Previous topic - Next topic

matilda

 daklem , posto je sef kampanje dao zeleno svetlo, evo ovako.
pokusacu da nacinim nas mig 29 , najverovatnije u sadasnjem stanju, ali ko zna, mozda mi do kraja dune nesto drugo na pamet.
maketa je naravno akademy , mnogo rezina i malo eceraja, samogradnje ...
maketa je zapoceta pre 2 godine odprilike ali posto tada nisam nesto imao volje da se bakcem sa 48-icama, turio sam je u stek gde je cucala do pre neki dan.
da ne gusim mnogo... slike...



sredio sam prvo moj maketarski svinjac u maketarski sto i bacio zapocetu maketu na sto...









hvatamo se u kostac polako...

stevan

matilda

odmah i prvi up date...

nije mi se svidelo kako sam zapoceo da pravim HUD , pa sam ogulio sve do plastike na tom mestu, i krenuo iz pocetka.




HUD , rezinski, iz neomega kokpit seta koji ovaj put necu da koristim.



palica je uzeta od neke makete u istoj razmeri koju imam jos od 98 ili 99, i nemam pojma cija je i odakle mi.
mozda je neko i prepozna kao svoj davni rad...





stajni trap je pravi bol da se uglavi, celo sam popodne smirglao i gulio ...
sta da pricam kada je radila smirgla "stotka" i okrugla turpija!  :headbang  :deadhorse



toliko za sada, pa se vidimo i cujemo uskoro.
saveti i kritike su dobrodosli.

stevan

matilda

#2
posle nadljuckih napora i 3 produzetka, uspelo mi je da uglavim trapove (kucista) da legnu kako to treba da legne.sad izgledaju fenomenomenalno , i srecan sam ko kuce u cegeru.  :super

potom su usledili izduvnici, rezinski, airesovi...  :jok
ispostavilo se da delovi bas nesto i ne pasuju pa sam pribegao foliji od ness kafe pa je pasovalo.  >:D

malo slika...




tu je i novi ecovani hud  :love

polako &laganica, bas uzivancija.

jedno pitanje, ako neko moze da mi potvrdi da nasi avioni vise nisu onako gloss i da su se ofucali malo???

stevan

matilda

daklem...
polako ali sigurno se blizimo cilju.
maketa je malo blazi uzas, nece nista da legne dok ga ne odeljes, nategnes, ili nesto trece.
posle toga obavezno gitovanje, a nesto me i maleri poterali.
nos da se dotera na meru je bilo smirglacenje na balkonu u 6 rundi,repovi i kucista za ic mamce,rupcage i gitovanje na kilu....
ko me ter'o???
kako god, lepo izgleda za sada, ecovani hud sam uglavio, jos sam poradio na sitnuriji i danas sam je oprao da je spremim za prajmer pa da vidim koliko cu morati jos da se mucim da je dovedem na zeljeni nivo za faarbanje...
evo i malo slika.












 
nabavio sam i rakete  od brassina cika-eduarda i cine se mnoooogooo bolje, ali nemam pojma kako cu se izboriti sada jos i sa tim.
vremena je malo ostalo ali se nadam da cu da uspem.

komentari su dobrodosli, slobodno, ne ujedam  :caooo

Sandman

Nešto mu čudno izgleda nosni deo  :-\ Kao da je rezinski radom predebeo u odnosu na nosni deo makete?

Što se tiče ostatka priče, potpuno si u pravu za gitošmirglanje u više tura i za (ne)uklopivost delova...

Pretpostavljam da mu menjaš izduvne lule, pošto one iz kutije samo dok odvojiš od sprua treba da budeš Hudini! Pa još dok ih obradiš od ostataka sprua...  :headbang

matilda

jeste. prvo sam misio da se vidi zato sto je razlicite boje od ostatka, ali sad sam ga isprajmovao , i ...
ima da smirglsm ko pop...eo i sutra.  :headbang :deadhorse :uaaa
ja ne mogu da verujem da toliko glavobolje zadaje ova maketa...
stevan

Sandman

Quote from: matilda on 10-10-2012, 21:41:36
ja ne mogu da verujem da toliko glavobolje zadaje ova maketa...

ima nas još koji tako mislimo... :D

Goran A.

#7
Sediste izgleda super. Otvorena kabina?

matilda

da kabina ce da bude sirom otvorena.
samo jos da je malo dosmirglam i dogitujem i jos malo da popravim oblik nosa i da popravim gde sam gitovao i smirglao, pa da popravim malo panele koje sam pogubio....

:deadhorse

Hornet

I ti imaš problema sa academy-jevom maketom.  :deadhorse Isti problem i kod mene. Ali vidim snalaziš se, odličan rad!  :super :super :super

matilda

da, batrgam se jos nekako... dok ne odlepim... a imam jos dve ili tri u steku...
sto se tice izduvnika, ove iz kutije sam zavrsio davnih dana, i ne secam se vise dali je islo glatko ili je bilo cupavo, kako god, nabavio sam eduardove i airesove, i za ovaj upotrebio ove aires, ali i tu sam naleteo na problem da komora  za dodatno sagorevanje i zadnja strana turbine, (koji su dva razlicita dela koje treba dobro nanisaniti i spojiti) nisu istog diametra!!!!
i tu sam morao dalepim nekakve folije i da se njakam.
sa ovom maketom mi se bas neda...
kako god, doterao sam malo oblik nosa, treba da ga doradim jos malo , pa da ga opet prajmujem da vidim jel dobro.

stevan

Hornet

Ja sam danas ceo dan mazao surface-rom spojeve i šmirglao i još ih ima. Maketa je 0!  :deadhorse Ali šta je tu je.

matilda

da maketa je strava i uzas, al sta da se radi.
to nam je sto nam je...
elem, naziv danasnje lekcije je- najsladje su male pobede-
posle ko zna koliko pokusaja i ko zna koliko mozganja kako da se uradi da lici na nesto dosao sam konacno do resenja.
samo je namesteno na suvo, treba jos da ga izpodesavam da lepo legne i onda super glu poznatiji kao super lepak...

laserski tragac  :mjetal





takodje je palo i smirglanje nosa jedno 5 ili6-i put,ovaj put od dole...




maketa je haos, ali mi stvarno pruza uzivanje ponekad.

stevan

matilda

e da baj da vej.
ic senzor je pola skrec a pola rezincki, providni kvik bustov i onda sve umotano u foliju od nes kafe.
sad, pitanje.
nikada nisam video da su nase 29-ke imale onaj konicni zastitnik ispred samog senzora.
posto sam dobio u setu i taj deo i stvarno izgleda fensi...
dali su ih nasi ikada nosili ili ne???   :think

airsuba

Quote from: matilda on 28-10-2012, 23:06:34
e da baj da vej.
ic senzor je pola skrec a pola rezincki, providni kvik bustov i onda sve umotano u foliju od nes kafe.
sad, pitanje.
nikada nisam video da su nase 29-ke imale onaj konicni zastitnik ispred samog senzora.
posto sam dobio u setu i taj deo i stvarno izgleda fensi...
dali su ih nasi ikada nosili ili ne???   :think

Morao sam da prvo proverim šta to daje QB... izgleda da nije toga bilo kod nas - već samo ovakvi 'veliki'!
Jugoslavija je bila jedan od ranih korisnika 29-ki, tako da je ovo kod nas možda neka starija varijanta a da su ih kasnije pojednostavili?