Italeri 1/72 Spitfire Mk.V Trop

Previous topic - Next topic

cherny

Meni trebaju tockovi i elisa.  ;D

rodeo

Ne mogu da stignem u subotu ali mozda one tamo dolazim pa cu ti poneti. Inace je u jadnom stanju.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

cherny


oddball

#18
hvala puno kerber! pogledao sam u humbrolovom katalogu boja, to su matt dark green & matt ocean gray
poz
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

ne znam... nesto ne verujem italerijevoj sastavnici za pustinjske boje... Zna li neko koje su boje tacno za pustinjake harija i spita ???

Kerber

Britanska shema- odozdo Azure Blue, odozgo Dark Earth/ Middle Stone....Spineri su obicno crveni, mada ima izuzetaka, nemaju sky traku oko repnog dela, nemaju zute napadne ivice krila, u toj varijanti farbanja...Proveri Humbroll brojeve, ovo su njihove oznake, imao sam Humbroll Authentic farbe, pa nemaju adekvatan broj, kao ostale Hu. boje. ali su u gami, sigurno. I Milan je imao u radnji ali testors authentic, isto je, tacne su....

Dada

Azzure blue imam od MM, a sada jos da nabavljam dve gornje...

Kerber

Dark earth je HU 29 a mid stone je bila Hu62, ako se ne varam....zna li neko napamet?

Dada

Ok, hvala... Videcemo sta prvo nabavimo MM ili Humbrolllll ;D ;D

Dada

Cherni fala... zapoceti su hirurski zahvati na spitu... I velike su shanse da ce pacijent preziveti...

Dada

Evo nekih slicica mog spita... Slikano je pre hirurgije na hladnjaku glikola i zuljanja pokrivaka naoruzanja...


Sada jos ostaje da pokupujem barve za pustinjak sheme... pa da i njega i harija barvam i barvam...

Dada

Sada jedno pitanjce... Da li su u severnoj Africi zajedno dejstvovali Spit Mk. V i Hurricana Mk.IIc ??? Znachi da li su se mogli naci zajedno na stajankama ???

tripko

spit Vb i Vc i huri IIC su ucestvovali u africi
cudna lopto je su ovi spitovi tvojih ruku delo

Kerber

Rujke su dobile spitove u standardnoj RAF kamuflazi...negde je vec bilo RAF oznaka, a negde ne....Boje su mahom bile kontinentalna varijanta, mada sam video negde i par spitova sa "afrikanskom" shemom (korisceni na jugu, oko crnog mora)...Rusi su mahom prefarbavali svojom zelenom gornje kokarde i na bokovima, a svojom plavom ili svetlo sivom kokarde na donjakam krila....Negde je to izvedemno manje-vise pedantno, a negde i ne...od aviona do aviona, u stvari od isporuke do isporuke varira....

A bili su u Africi i Mk.Vb, MK.Vc, MK.V sa produzenim krilima i jacim motorom , skinutom bojom - lakiran za visinski lov na Ju.86, Mk.IXc, Harikeni od IIb, IIc, IId, i IV rp......bilo je i tajfuna cak, ali rana verzija, sa spoljnim ojacanjem repa i automobilskim vratima.....Normalno Beaufighter Mk.VI u varijanti nocnog lovca i za borbu protiv brodova...sve to u onim lepim  bojicama....pa ko voli....
Mi smo mahom iz tog dela i dobili Harikene IIc, IV rp, i spitove Vc, ali sa novijim pogonom, zato ima po 6 izduvnika po strani.....

Dada

Znachi mogu da radim stajanku na kojoj cuce Hari IIc i spit V... ;D