Academy 1/48 MiG-29 UB [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo još jednog neuobičajenog izleta za mene - ovaj put u veću razmeru - 1/48!

U pitanju je verovatno većini već poznata Academy maketa dvoseda MiG-29 - solidna sa detaljima iako je starija maketa u pitanju.



Evo slika ramova sa delovima



Radiću jedini primerak ovog aviona koji je preostao u našem RV - 18301 - i to u aktuelnim bojama, obzirom da su u Lift Here! setu 751-LH dati i bonus dekali za razmeru 1/48.



Neću se upuštati u neke bitnije prepravke, dorade i budženje rezinskih i ecovanih dodataka - niti ih imam niti želim da ovu maketu radim cele godine :D

Ono što planiram da zamenim je IRST kugla koja je na ovoj maketi odlivena u plastici, pa će verovatno pasti ili vakuumiranje ili modelovanje prozirnoh sprua...

Danas sam sklopio delove sa slike - "škrge" tj. pomoćne usisnike sam postavio u zatvorenom položaju jer će glavni usisnici biti otvoreni (dati su prednji delovi turbina koji bi trebali da budu vidljivi detalji), a ovakav položaj usisnika sam video i na otvorenom danu na Batajnici pre par meseci, pa mi je to referenca...

Na sedištima ću pre farbanja napraviti kaiševe...

Kingston flešić je ovaj put referenca koja je manja od makete koju radim :P :D



Na gumama točkova su izlivene dimenzije, mada imam utisak da je ovaj detalj nešto uverljivije bio odrađen na prastaroj Monogramovoj maketi jednoseda u istoj razmeri...



Toliko za sada, nastavak uskoro...

Boki

Ohoho, ovo je pomalo neočekivano. :)
Trebaće ti veća fleškica. Probaj sa 16Gb. ;)
Samo napred, Srki. Biće ovo pravo osveženje među tvojim radovima.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Nemsy_29

#2
Pratim sa uzivanjem. Posto je veliki avion probaj da linije panela ofarbas u plavu boju (ona sto je na 18108 i na pokojnom 18105) posto su ga nasi na zalost u nedostatku mozga zafarbali tako  :headbang

Jadgkommando

Hidrometerološki savez Srbije je najavio u narednom periodu jak Uragan cak i moguci Tornado...  :think Srdjan radi 48th
:cheers

Pozdrav!
Dusan.


matilda

pa ti bese ono radio 144 i 72???
ako, tako i treba...
jako lep izbor, meni se taj akademijev ub jako svidja kao maketa.
nemoj da zaboravis da mu malo podkratis noge trapova, da nebi sedeo visoko...

stevan.

Sandman

Radi se i na ovom čudu... dosta nezgodan spoj prednjeg i zadnjeg dela trupa - spoj na hrbatu je vidljiv, mada manje nakon sloja prajmera...



Prednja i zadnja instrument tabla ofarbane, a instrumenti zaliveni Kristal Klearom... znam da može ovo i dosta uverljivije i pedantnije da ispadne, ali u pitanju je klupska OOB akcija tako da radim bez neke preterane filozofije i udubljivanja u detaljisanje :)

(detaljisanje ostavljam za PRAVU razmeru - 1/72 naravno!  :mjetal)


Paja

Jedva cekam da vidim tvoj rad na MiG-29 u 1/72. ;) Ovo to lepo ide.. :super

Suhoj

Jako lepo izgleda
Pazi se onog spoja donjeg prednjeg dela sa gornjim, meni je to na jednosedu bila prava nocna mora za gitovanje i smirglanje

matilda

jeste malo shuntav sa spojevima po nosu...
takav je i jednosed...
superica za jedan tako brzinski rad, fino si ofarbao detalje, ako kabin bude spusten, to je sasvim dovoljno.

stevan.

Goran A.

Za te spoje ve je najbolje oboriti ivice i napraviti vodjice od stirena za lepljenje. Lakse se sklapa i gituje a vodjice ne dozvoljavaju uvijanje i pucanje gita.

Sandman

I ova maketa se privodi kraju polako.

U međuvremenu je došlo do klupske "groupbuild kooperacije" sa Chernijem, pošto on radi istu maketu ali jednoseda - Cherny je sklopio zmajeve na obe makete, dok su farbarski radovi moj deo posla.

Kamuflaža na obe makete je završena, dekali zalepljeni i sve lakirano pred wash...

Ne detaljišemo ove makete, tako da je sem rezinskog nosa na jednosedu i rezinskih sedišta na obe makete sve ostalo "out of box"...


M@rio

Obe su koliko ja mogu da vidim ispale sasvim dobro! Koje su ovo dve sive, koje ste koristili za farbanje?

Pozdrav,
Mario
M@rio

Nemsy_29

Bravo, odlicni su, boje savrseno legle  :cheers

Sandman

Sive su:

- akrilna MM Light Ghost Grey za osnovnu boju
- akrilna Gunze H331 (Dark Sea Grey) za tamniji deo kamuflaže
- akrilna Gunze H305 (Gunship Grey) za radom na jednosedu

Suhoj

Lepo i pedantno, ocekujemo nastavak  :)