IK-3 1/72 Aeropoxy

Previous topic - Next topic

djnik

Evo i druge stare Aeropoxy makete, ovoga puta Ik-3.

Ik-3 u delovima


Leva strana kabine sa dodatim detaljima


Desna strana kabine sa dodatnim detaljima


Novo sediste, palica itd. Jos samo da izradim kontrolnu tablu


Kod makete Ik-3 je takodje bilo dosta gitovanja i smirglanja ali mnogo manje nego kod Ik-2. Primeticete kako je kabina obojena cetkicom sivom bojom koju sam ja donekle uspeo da skinem tamo gde to moze da se primeti kroz otvoren kokpit. Kabinu je cetkom (i to debeeelim slojem boje) ofarbao moj drug od koga mi je i ova maketa. Dobro je sto je prestao sa maketarstvom:)

djnik

Sklopljen trup IK-3.


Slike detaljisane kabine.







djnik

Sastavljena i krila. Kad zavrsim sa gitovanjem i smirglanjem sledi stajni trap.


medico

svaka cast lepo to napreduje !
buducu da je maketa prakticno na samo korak od samogradnje sasvim je ok , deluje da ima podosta povrsinskih rupica ? kakva je povrsina , da li planirash neki prajmer ...mislim da bi trebalo ?

djnik

Hvala!

Ima dosta sitnih rupica, kao i na IK-2 (vidi se na slici krila odozdo) i te rupice sam popunio auto gitom i presmirglao tako da je povrsina sada veoma glatka. Samo jos trebam da ismirglam spoj krila i trupa, zalepim stajni trap i maketa ce biti spremna za primer;)


medico

ja sam svojevreno sastavio ( sto se tiche domaze rezinske produkcije ) Ikarus 451m od Mikluseva i aero -3 od gremlina , ipak one su iz novije produkcije te stare stvari su nekako .... :o na red cekaju S49 u 1/72 , i ika 3 u 1/48