Strv. 122 (Svedski Leopard 2A6)

Previous topic - Next topic

stefa

Nista puno da se kaze. Maketa je Hobby boss 1:35, kupljena u Mosonu za samo 15e... U poslednje vreme mi se mnogo svidjaju splinter/digitalne kamuflaze pa sma odlucio da krenem sa ovim. Uskoro dolaze V150 Filipinskih marinaca i onda slag na tortu, Ukrajinski Su27 sa digitalnom kamuflazom. Da, onaj vristeci :D Koristio sam mesavinu nekih Humbrolovih zelenih nijansi, ne mogu da se setim tacno kojih, i Revellovih Matt 8 i 9 za crnu... Meni se mnogo svidja iskreno, a vi uzivajte u maketi koliko i ja. :P
Podelite svoja misljenja sa mnom.  :D










Pozdrav! :D

Sandman

Lepo izgleda senčenje ispod kamuflaže na spojevima panela, a kamuflaža sama po sebi deluje baš osvežavajuće na ovoj vrućini!  :super

Kamuflaža na pšravim vozilima je bila očuvana ili će dobiti neki jači chiping i prljanje?

stefa

J alicno jako volim da prljam makete, tako da da, bice prljav umazan oderan poderan :D Nisam konkretno video slike tenkova gde su tako jako isprljani, ali sam vidjao druge maketare kako na slican nacin ostarevaju maketu ko sto ja planiram, pa njihove makete koristim kao referencu... :D


airsuba

Baš je lepo ispalo farbanje  :)

stefa

Evo zapoceo sam malo ostarevanje. Zavrsio bih ga dosad ali more me je malo omelo :D Elem, do sada sam samo uradio dot filter, obican filter i wash. Sve sa AK produktima. Sledece je glos lak i dekali a posle cemo da vidimo sta cemo sa njim.... :D








Komentari, ko i uvek, dobrodosli.  :wink:

Mikoyan29

MK "Oluj"

Kerber

Mnogo dobro izgleda i ovako, ja bih ga tako i ostavio.

stefa

Evo ogromnog napretka, tacnije maketa je jedno 95% gotova :D Ostalo je tu da se pokrije par greskica, postavi mitraljez, oboje jos neki delovi i naravno, mat lak. Izuzetno sam zadivoljan kako mi je ispao, mislim da sam jako napredovao ovom maketom, posto imam ja jos dosta da ucim...  :D
U radu je i podloga za njega, nista posebno, samo malo da ne bude sam, ali sa njom cu da okacim slike u gotovim maketama.
Evo nesto slika, komentarisite slobodno :D



















Pozdrav! :D

Stefan

Sandman

Jako jako lepo je ispao!  :super

Sviđaju mi se posebno detalji poput tragova slivanja prljavštine i fleke od ulja na onom poklopcu na zadnjem desnom delu tenka.

Možda samo maaaaaaalo da pigmentima zaprljaš prednje farove - bukvalno da se vidi da na njima ima malo prašine jer ovako na slici deluju potpuno čisto - malo nerealno obzirom da ispod njega ima štroke...

Plavac

Jako mi se sviđa kako si ga sredio,svaka čast :cheers