Revell 1/72 Dornier Do335A-1 WIP

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

Баш си мајстор детаља! Браво! :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Lanmi

Lepo napreduješ. Iako me čeka ova maketa u Dragonovom izdanju, sada si me malo pokolebao sa ovim doradama. Po tvom mišljenju, kakva je za rad "iz kutije"? Samo stavljaj slike, ovo je jako zanimljivo.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Warhawk

Hvala svima na komentarima, drago mi je da vam se dopada.

@Lanmi: ako imaš pod pojasom par uradjenih short-run maketa, ovo ne bi trebalo da bude problem... Ima nešto gitovanja oko spoja trup-krilo i onih umetaka u napadne ivice (mnogo je bolje njih zalepiti pojedinačno prvo za krila, pa tek onda spojiti gornje i donje u paketu)... Iako je kalup razbijen u Hasegawa stilu, sve je dobro osmišljeno (moja jedina pritužba je na kutije stajnog trapa, koje nisu skroz zatvorene)

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Janjic

凸(¬‿¬)凸

maestro

Alal vera!
toliko voditi računa o naizgleda beznačajnim detaljma je za svaku pohvalu!
Samo napred, jedva čekam da vidim gotovu maketu!

Warhawk

#20
Gotovo bojenje, šibnut sloj Pronta i uradjen wash...

Htedoh ovde da prvi put probam tačkaste filtere ("dot filtering") - proces se sastoji od tačkica osnovnih uljanih boja, koje se razmazuju suvom mekanom četkicom u jednom pravcu (unazad ako je avion u pitanju, ili nadole za heliše i tenkove). Poenta je obrisati skoro sve, dok bude jedva uočljivo. Iako se uljane boje sporo suše, poželjno je raditi jedan po jedan deo (npr samo jedno krilo, pa trup, itd). Na taj način čitava maketa se fino ujednačuje i razbija se monotonija kamuflaže.
Dosta korisnih saveta može se naći ovde, a ovaj lik je digao sve na džedajski nivo (možda čak i preterao malo)...


Ista tehnika primenjena je i za tragove izduva, curenja goriva i neke manje fleke, samo se ne obriše skroz...
Ovde sam koristio Burnt Sienna za tragove goriva i Burnt Umber za fleke izduva
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

airsuba

eh, alaj si ga uradio - biće nešto od njega na kraju  :zvizduc

znam da se nisu ovi baš nešto naleteli i da je ovo više u 'what-if' stilu, al možda još malo da naglasiš ulivna mesta za gorivo, zbog kontrasta

Warhawk

Ne bih ga ja više dirao... kao što reče, nisu stigli puno ga ih 'akaju...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Super ti je ispalo ovo sa dot filterom - hvala i za linkove - ovaj drugi baš "kida"!  :o

Što se tiče tragova curenja/slivanja ulja i goriva, to je isto to - razmazivanje uljane boje u potrebnom smeru, samo treba pažljivo odabrati veličinu "tačkice" boje koja se razmazuje, kako efekat ne bi bio preteran.

Jesi li i donje površine tretirao sličnom tehnikom, i planiraš li, samo u nekom dosta suptilnijem obimu?

maestro

Ovaj drugi link je prva liga!
Odlično ti ide, jedva čekam da vidim sledeći korak!

Warhawk

Quote from: Sandman on 18-09-2012, 17:11:03
samo treba pažljivo odabrati veličinu "tačkice" boje koja se razmazuje, kako efekat ne bi bio preteran.
Jesi li i donje površine tretirao sličnom tehnikom, i planiraš li, samo u nekom dosta suptilnijem obimu?

Više je pitanje koliko ćeš puta preći četkom posle, sav višak se može skinuti (ako baš zapeče, četka se umoči u white spirit, skoro skroz obriše u krpu i tako blago trlja)
Donje površine su tretirane, samo sam više brisao nego gore...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Warhawk

Završne sitnice:

Koliko sam ukapirao sa fotki, antena radio-kompasa nije bila obruč koji se okretao (kao što je dato u kutiji), već ovako nešto (slično kasnim 109-kama)


Takodje uradjene i kopče poklopaca motora (ležišta u trupu izbušena pre bojenja). Savijano oko sečiva skalpela (četvrtasta strana, suprotno od oštrice)


To je to momci. Slike gotovog Dornijea su u Galeriji.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'