Balkan Models Ikarus S-451M ZOLJA 1:48 resin kit

Previous topic - Next topic

anki

Jel na slici master ili serijski odlivak? Rezin izgleda perfektno.

dragan_mig31

To je resinski master.Znaci vec odliveni master za kopiranja.Tako da kopije izgledace isto ovako.

Goran A.

Zanima me ko je i gde radio master i kalupe, ako nije tajna naravno? Na slici na malom natpisu pise 1/72 a dole levo 1/48. Greska pretpostavljam.

pkrasna

#4
Na slici su masteri. Osnovu iz drva je uradio kolega maketar kao maketu ali nije nikad završio. Izradio je trup krila i motore a kad je došao do sitnih djelova odustao je. Poklonio mi ovu maketu pre dvije godine. Ja sam morao na novo da odradim motore, jer su bili njegovi premaleni. Isto tako korigirao sam oblik krila i grbu. Najteži dio bio je odraditi jaškove stajnog trapa Onda uradio sve sitne djelove i to je to. Nisu još gravirani jer drvo nije najbolje za graviranje. Zato slijedi još livenje u rezin graviranje i izrada konačnih mastera i kalupa. Sastavnica još je u radu i nije još recenzirana i lektorirana, zato i ta greška. Maketa če izači napolje negde u aprilu ili maju. Nadam se da sam odgovorio na sva pitanja.

Primož
Balkan Models

mrkva

E ovo je zanimljiv projekt kojeg ce biti dobro imati u hangaru / vitrini. Sad bi bilo dobro napraviti "Ikarus Maticu"  :mjetal