Snezna diorama 1/72

Previous topic - Next topic

Mika999

#15
Moracu, neka deluje kao da ce uskoro da sleti. Pokusao sam da uvucem, ali samo sam polomio tockove, morao bih da lomim i neke poklopce. Mislim se cak i pilota da ne ubacujem. Neka...ne mora da bude perfektno, i ovako moze da prodje. Bar meni....  :love Ovo radim prvi put, dobro da je uspela ideja, necu da trazim djavola.  :super

Jedino sto sam uspeo je da malo savijem trapove pa da deluju kao da se tek otvaraju.
Potrudicu se scenu ispod njega da uradim uverljvije.



maestro

Boja "trave" mi ne deluje realno... Kao da je ispod savana.

Mika999

Takva je bila cetkica koju sam sekao. Pa ne znam, meni je onako...sasusena trava, mozda treba malo tamnije.

Jos malo snega oko puta, na putu i tako...






Blato je kombinacija braon i crne boje, dodavao sam i malo sivu. Nasao sam neko Ricinosovo ulje, pa sam pljusnuo i to, da se malo sija. :D

Mika999

#19
hladno vreme, pa malo ima i leda :D




za led je koriscen providni silikon. Prvo je bio namazan na ravan karton, kada se osusio polako sam ga odlepio i iseckao na parcice. :)

Mika999

Ovako, resio sam da ipak ubacim pilota i da rizikujem malo oko thunderbolta, jer morao sam da mu skalpelom skidam kabinu. Na srecu, sve je ispalo kako treba i nisam je ostetio, tako da sada ima da ima i pilota. :) Trapove necu da diram, neka izgleda kao da je tek poleteo ( ili slece ), preko toga mogu da predjem, ali prazna kabina nije imala smisla.

evo ga vere:



A evo i novo postolje, sada je vece i crno. Nije ni ono gotovo, imace jedan zanimljiv detalj kada bude bilo gotovo. :)


Mika999

Evo, dodao sam i sneg. Svidja mi se krater kako je ispao :)



A sneg nemam pojma, bolji je od gita, ne znam sta da mu radim a da deluje realnije. Evo, sada Thunderbolt ima pilota, vidi se na slici. Put je malo "ljigaviji" no sto je bio. Skinuo sam silikonski led, mozda sada kada se stavi na ovaj ljigav put lepse se uklopi






Mika999

Evo s ledom, kao da je malo bolje.


Aki

Мени фино делује подлога, поготово за прву диораму.
Види се да улажеш доста труда, следеће ће бити све боље и боље.
Јеси урадио возила која ће ићи на диораму?

Mika999

Eto, gotov put, necu vise da ga diram, dodao sam malo crnu boju i istakao ivice.



Diorama staje dok ne skupim pare za tenkove.... Videcu ko ce prvi. Voleo bih Tigra. :)

Emperor

Dobro ti je ispalo, bar mene što se tiče... :cheers

Mika999

#26
Zavrsen stalak. :)



I novi detalj dok cekam tenkove - ledenice.


Mixon

Mislim da si previse strog prema sebi i svom prvencu!
Meni ovo sasvim lepo izgleda, i sneg i taj kako si ga ti nazvao ,,ljigavi put,, i led.
Nista vise nemoj da menjas, niti da dodajes. Ovako je dobro! Sad polako na tenkic...
Pozdrav

Mika999

#28
Hvala. :) Pa dobro...ja hocu da ispadne sto lepse, bez obzira sto je prva.
Tenkici tek kada bude bilo para...  :cry  :violin

Njah, dodao sam tri kamena, mislio sam da nekako im mesto tu i znak.  :super



Sreca sto je prema podacima u blizini bio aerodrom, sto me u neku ruku spasava, narocito zbog ovog thunderbolta kome ne mogu da uvucem tockove ( hteo sam, ali se slomili i zakomplikovala se cela situacija, te sam ih vratio kako su bili, samo malo nakrivljeni, kao da se zatvaraju/otvaraju) , jer u pocetku nije bio predvidjen za dioramu. ziveo aerodrom!  :mjetal

Mika999

jos detalja... Ovo se mozda i moglo ocekivati da je sledece - seoska ogradica pored puta. :)




Na ovoj slici sam oznacio sledeci korak.
Svugde gde ima crvena strelica treba da vise ledenice. Mozda dodam jos malo trave i tako to, videcu... Na stubic ograde legao bi petao ili neka kokoska, ali to su puste zelje... :D





Od silne prirode zaboravio sam na tenkove i ratno stanje :D