Snezna diorama 1/72

Previous topic - Next topic

Paja

Meni se ovo bas svidja! :) Za prvi put je super. ;)
Sad neko strucniji ko se vise bavi dioramama ce ti ukazati na greske,ali meni se ovo ovako svidja. ;) :bravo :bravo

Mika999

Hvala. :) Pauza. Odo po tenkic.  :caooo

Dima-RUS

Ha-ha, Big Ass Bird   :lol
Nice, very nice  :super

Emperor

Ja radim diorame i za prvi put odlično...Dodaj tu i neke figure, da izgleda življe...

Mika999

#34
Hvala, trudim se da ovo ispadne kolko-tolko kako valja.  :)

Evo sa ledom. Nije mnogo, ali primetna jer razlika.
( dva puta klik za veliku rezoluciju)



Kupio sam sherman calliope, heller sherman koga sam hteo se prodao bas kada sam stigao u Beograd - bedak.  :headbang
Nema veze i ovaj je zanimljiv.  ;D Na diorami nije scena borbe, bice sherman calliope koji prolazi mirno putem gde se sa strane vidi unisten tiger tank (kao na onoj prvoj slici). Znaci thunderbolti su prvo ocistili mesto od tigrova i ostalih vecih zverki, posle saveznicka armija prolazi mirno tim putem. To je scenario.  :super

airsuba

Nije loše, dobro ovo napreduje!
Italerijev Šerman je mnogo bolja maketa od Hellera, a u varijanti Kaliopi će biti zanimljiva kombinacija.


Mika999

Nestrpljiv sam, pa ga malo ubrzao. Pre sklapanja nekih delova moram da farbam, tako da evo napredak za sada.



Malo je tamnija, ali meni je ok...osnovna boja kakva ce biti




I evo fotke kako "lezi" na dioramu za sada. Malecko je veci nego sto sam mislio, tako da cu morati put opet malecko da ljustim i prosirim... Jos je rano, jer tenk nije nije obojen skroz niti "lickan", ali rekoh, mozda nekog interesuje kako ce ova diorama ici... :)




Mika999

#38
na diorami







Lickacu ga jos malo, kada zavrsim obaveze oko faxa   :deadhorse

Gekon

Sjajno! Odlicno sto se tice sneznih detalja na diorami.  :bravo Moracu neke ideje da ukradem  D:)

Mika999

Hvala.  :) Bolje kradi ideje od nekog iskusnijeg.  :D

Josm malo cackane gusenice


Sandman

Lepo ti je ispao sneg na Shermanu - tehnika sa sodom bikarbonom?

Hoće li tenk stajati na diorami kao onesposobljen ili će predstavljati vozilo u pokretu?
Pošto ne vidim da si stavio gusenice a već si odradio sneg na pojedinim delovima točkova...   :think

Mika999

#42
Sherman je kao u pokretu. Stavio sam mu gusenice, pogledaj slike koje slede posle te. Tiger ce biti onesposobljen, tamo kod kratera.

Da, soda bikarbona i lak za kosu.

Sandman

Prevideh zadnju fotku. Dobro izgleda u svakom slučaju.

Hornet

Uprljaj malo tog Šermana da se vidi garež na cevi i na tim čudima gore. ;)