Snezna diorama 1/72

Previous topic - Next topic

Mika999

Stigao tenkic. Trebalo im 8 dana, svaka im cast za brzinu.... :) Znaci, evo vam jos jedna firma koja je "proverena" za narucivanje.

Fujimi Tiger (Final Type) u 1/76. Sam kit me je odusevio koliko se sve precizno uklpapa i koliko je detaljan. Ako su i ostali Fujimi kitovi ovako detaljni i precizni toplo preporucujem. Pravo uzivanje da se radi.











Evo par sila koliko sam uradio i kako ce da bude. Ovu dioramu sam malo zapostavio, pa sam resio da je konacno zavrsim.... Znaci skroz levi tiger, ostecen i napuste, a saveznici prolaze mirno. Onu foru sa snegom sto prsti od preleta aviona stavicu malo i na zadnju stranu tigera, kao da je oduvao malo sneg u niskom letu.

Levi branik sam mu skroz skinuo, a desni i cevku malo nakrvio da ispadne kao ostecen. Cevka je vrlo malo nakrivljnea, mozda se na slici i ne vidi mnogo, ali dovoljno da ispadne da je tenk neupotrebljiv vise.

KuKLiNsKi

super (=  samo kad bi slike bile malo bolje...
oš radit zimmerit?  imaš kit?

Mika999

#77
Nemam. Stvarno ne znam...sa njim bi bilo ekstra, ali morao bih da ga kupim, a sam nisam nikad radio. Evo pogledao po netu kako i sta i vidim da mi treba neki aplikator. e sada, sta da koristim kao tockic za zimmerit koji odgovara tenku u 1/76?...

KuKLiNsKi

na late tigeru je bio onaj obični prugasti zimm ko na mom 1/48
možeš ga napravit sa skroooz sitnom pilom... od one električne pile ako neko ima ili možeš nabavit...

i onako če bit poderan kad radiš uništenog pa nemoraš puno pazit i tako...

Mika999

#79
Odustao sam od zimm-a, mrzi me da se mlatim, a svidja mi se i ovako kako izgleda model. I ovako ce biti tu i tamo sneg po nemju pa ce dosta pokriti. Pokusacu samo da ga ofarbam priblizno onom belom tigru.

Za pocetak prva boja - zuta. Jel moze ova da prodje za osnovvnu? Ovo je taj enamel humbrol 83 koji sam spomenuo da imam. Malo je svetliji od one hu 93 sto sam koristio za Kursk. Plastika je bila vec u toj boji, ali hteo sam da dobije ovaj "gvozdeni" izgled.



Polse kamuflaza zeleno-braon, tako?

KuKLiNsKi

mislim da je kul ovako,  sad kamoflaža preko da =)

Mika999

#81
Pozdrav svima. Evo resio da iskoristim praznike za maketiranje i poceo onog tigera. Evo prva fotka za sada kako napreduje. :)




Posto planiram ovako nekako  tenk preskocio sam komplikovane korake sa kamuflazom i odmah krenuo da ga bojim iz delova u finalan izgled. Tako mi je lakse, a koliko vidim na slici se skoro i ne vidi kamuflaza koja je ispod.


Mika999

Ok, evo gotove kupole, ne verujem da cu ista da diram. Zadovoljan sam kako je ispala. :)





Poceo prednji deo i namontirao obe gusenice. Ova sa desne strane ima kiks jer mi se nije bas najboje uklopila ( plasticne iz delova, pa malo zeznuto... ), pokusacu da je ispravim grumenom blata ili snega.



Mika999

#83
















Gotovo. Ovaj ram mozda zamenim drvenim posto se ovaj papirni dosta iskrivio....












nono

svaka čast na trudu. Možda da je malo snijega na tigru ??

Jel ce uskoro i kurdska bitka biti finito ??

Mika999

Mozda ga zatrpam u sneg i promenim ovaj ram kasnije u drveni.

Kursk neke sitnice oko terena i ram.