1:72 LM resin J-21 Jastreb foto sadržaj kutije

Previous topic - Next topic

su27rules

Iz razloga što mi je posljednjih dana već nekoliko maketara poslalo privatne poruke sa upitom za fotke sadržaja kutije ove makete postavljam ih za sve ovim photo-inboxom.
Već dugo......dugo.......previše dugo čekam ovu maketu i napokon je u prodaji   i ovim putem zahvaljujem Tihomiru što imam maketu Jastreba u najboljem mjerilu.
Kupljena je na natjecanju Crna kraljica u Zagrebu, platio sam je oko 14 Eura i meni osobno sasvim zadovoljavajuća cijena za resinsku maketu.
Maketa J-21 Jastreb proizvođača "LM" u mjerilu 1:72 trenutno je u prodaji u tri različite kutije koje se razlikuju po crtežu na kutiji i dekalima u kutiji.
Kutije:





Dijelovi koji se dobiju u kutiji:







Dobije se 2 komada poklopca kabine i master za poklopac ako zatreba novo vakuformiranje.
Za kokpit se dobije liva i desna bočna konzola, prednja ploča sa instrumentima, ručica za upravljanje i sjedalo.
Trup sa vertikalcem je odliven u komadu, a zbog takvog odljeva i načina izrade jednodjelnog kalupa za ovakav odljev na donoj strani trupa cijelom dužinom postoji samo jedna linija viška od lijevanja koju nije problem pobrusiti i ponovno urezati dio linija panela koji se brušenjem izgube.
U kutiji se dobije i 4 komada bombi za podkrilne nosače naoružanja.
Kod makete Jastreba odmah je na krilima odlivena i unutrašnjost prostora glavnih nogu  stajnog trapa, za razliku od LM makete G-2 Galeb kod kojeg je to izrađeno kao poseban odvojeni dio, a i sam trup G-2 makte je odliven u dva dijela.
Prednja noga je odlivena skupa sa kotačem,a glavne noge i kotači su odvojeni dijelovi.
Dekali: Likso za dekale koristi Lift Here-ov set Galeb G-2 i Jastreb dekala koje je otkupio od njih za svoje potrebe, te za svaku pojedinu kutiju Jastreba Tihomir iz tog seta izrezuje potreban dio dekala koje pakira u odgovarajuću kutiju. 
Sastavnice nema u kutiji i najvjerovatnije po Tihomirovim riječima neće sastavnice ni raditi ni pakirati u kutije.
U svakoj kutiji je priložen papir sa  shemama bojanja Jastreba i Galeba G-2 koji je u originalu dio sastavnice iz otkupljenog originalnog Lift Here-ovog seta dekala. A u kutiji sa HRZ oznakam dobije se i nekoliko kopija fotografija originalnog Jastreba u HRZ shemi bojanja.

DUSAN123

#1
Maketa mi izgleda sasvim OK,mada sam navikao od tebe na bolje fotografije,neznam zasto su sada ovako mutne slike?

su27rules

Quote from: DUSAN123 on 19-09-2012, 17:20:53
Maketa mi izgleda sasvim OK,mada sam navikao od tebe na bolje fotografije,neznam zasto su sada ovako mutne slike?

Loš digitalac,pa ne moze bolje.

dragan_mig31

Dali je 14-15 evra regularna cena u maloprodaji?Inace ovako izgleda jako lepo.Kupicu si sebi jedan ili dva komada sigurno :)

su27rules

Quote from: dragan_mig31 on 21-09-2012, 01:34:48
Dali je 14-15 evra regularna cena u maloprodaji?Inace ovako izgleda jako lepo.Kupicu si sebi jedan ili dva komada sigurno :)

Najbolje je pitati Liksa direktno, mislim da je to prava cijena, jer je po toj cijeni prodavana maketa na natjecanju u Zagrebu proslu subotu.

dragan_mig31

Obraticu se preko mejla ovih dana :) ako je stvarno 15 evra onda ovo je odlicna cena i isplati se definitivno uzeti nekolkiko komada jer kako vidim sama maketa je odlicno odradjena i ima poprilicno detalje.