Ju-52

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan svima.
Prije dva dana počeo sam da radim na ovom avionu



Nisam puno uradio, jer nisam baš imao vremena. Mislio sam da uradim nešto ovako, kako je uradio naš kolega warhawk

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,4902.0.html?PHPSESSID=ca9b32b686c42c83509a46d4dd295bb3

ali ja stvarno nemam znanja za ovako nešto. Možda nekad i bude   :deadhorse. Na kraju sam odličio da bude skroz zatvoren, ali ću bar pokušati pilotsku kabinu odraditi kako treba. Naravno, posudio sam neke ideje iz ovog rada, ali daleko je to od te kvalitete.

Pokušaću da napravim ovaj aparat, tako da su mi vaš savjeti itekako potrebni



Evo i par slika šta sam sve uradio. Kabina još nie gotova. Ima još par stvarčica da uradim, te da je obojim. Jedino nisam siguran da li su vrata u pilotskoj kabini bila "rebrasta" kao i ostatak aviona? Ako neko zna, molim da napiše.



Toliko za sada.

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

Za početak nije loše. Imao je on rebrasto i sa strane


'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

airsuba

Leteća šupa!

Bio je rebrast unutra, video se kostur - mada je bilo i ravnih i 'tapaciranih' delova, dok su oni oficirski naravno bili komplet ravni i tapacirani sa unutašnje strane.

Vrata za koja si pitao (prema pilotskoj kabini) su često bila skidana da ne smetaju. Tu se sa strane u transportnom delu nalazio radio-telegrafista. Evo par slika nekih detalja standardne transportne verzije ako se odlučiš da otvaraš vraa i sl.

PREDNJI ZID


RADIO OPREMA (od vrata desno, uređaji su se menjali vremenom)


ZID POZADI (kod ulaznih vrata)




Janjic

Hvala na odgovorima  i pomoći :cheers
I ja sam naletio na par slika gdje nema vrata, ali sam mislio da u ovoj verziji (zbog sastavnice) moraju biti postavljena vrata! Kad je već ovako, mislim da ih neću staviti. U kabini sam napravio rebraste dijelove sa strana. Hvala vam još jednom  :caooo
凸(¬‿¬)凸

Ja bi ti preporučio da radiš po američkom  "sve ili ništa" sistemu.
Ono što se zaista dobro vidi dobro i uradi, a ono što se ne vidi ili jedva nazire pusti.

Goran A.

Lepa je to maketa i bez dorade.

Janjic

Nisam ja znalac za nešto onakvo, a nemam ni živaca, uvijek žurim  :jok.
Sklepaću nešto, pa šta bude  ;)
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobro veče svima.
Evo danas sam malo navalio na maketu i nešto sam zbrljao.
Malo sa radio na unutrašnjosti kabine. Vrata od kabine sam izbacio. Postvio sam okvirove na polutkama, zidovima kabine i rebrasti lim na oba dijela, čisto da malo obogatim kabinu.



Uradio sam i pojasseve (mislim da su veliki, ali....)


Sjedišta i tabla su gotovi



E sad ono što mi je izvuklo živce. Naime, kada sam sastavljao kabinu, ispostavilo se da su nogice od sjedišta pilota višak. Kako god da sam pokušao sve uklopiti, sjedišta bi bila viša od pregradnih zidova na koja se naslanjaju! Gledajući fotografije pravih aviona, ona moraju biti niža, tako da sam morao da ih sječem. Naravno, palice za upravljanje sam isto tako morao da cvikam i uklapam, a kao šlag na tortu otkinuo sam jednu ručicu od komandi



Sve je obojeno Revell 45 bojom + MM bijelom (omjer 4/1), koja je (bar sam tako pročitao na netu) ekvivalentna RLM 02. Ima malo i drajbraša al se slabo vidi!
Izvinjavam se zbog pomalo loših slika (mobilni pod lampom)

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

maestro

Čoveče, ovo je odlično!
Teraj dalje!

Imaj u vidu, da kada zatvoriš cockpit ima jako malo da se nazire kroz silne ramove. Isto važi i za unutarnji tovarni prostor.
Efektivno farbanje/starivanje, čista stakla i dorađeni motori, to če mu podiči nivo.

Warhawk

Odličan rad, pogotovo na pojasevima!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Janjic

Hvala svima na javljanju  :cheers

Quote from: JŽ on 26-09-2012, 10:01:30
Imaj u vidu, da kada zatvoriš cockpit ima jako malo da se nazire kroz silne ramove. Isto važi i za unutarnji tovarni prostor.
Efektivno farbanje/starivanje, čista stakla i dorađeni motori, to če mu podiči nivo.

Znam  :(. Poklopac kabine je mutan i neće se baš lijepo vidjeti uniutrašnjost. Hvala na savjetima  :super
凸(¬‿¬)凸

dusko

 :bravo samo nastavi bice ovo odlicno.

Hornet

Au čoveče kad vidim sedišta disponiram se. Samo napred biće ovo super. :super

Janjic

#14
Hvala vam svima na javljanju  :cheers

Konačno malo vremena za makete  :)

Polutke spojene! Bilo je malo "natezanja" ali je plastika na kraju popustila, izašao sam kao pobjednik   :lol. Morao sam da uglavim ove plave "grede" (nisam se mogao sjetiti prikladnijeg imena) jer je poklopac čitavog trupa previše virio sa strana. Na ovaj način sam malo razmakao polutke, pa je i poklopac bolje legao! Nisam se mnogo zamarao oko unutrašnjosti, jer kao što kaže kolega JŽ ništa se neće vidjeti!



Na ovom aparatu prozori su prefarbani u šemu aviona. Samo su dva ostala čista! Stavio sam krep traku koju ću prefarbati i ostaviti na maketi. Možda to i nije pametna ideja, pa ako neko ima savjet neka napiše!
Krila i trup = nebo i zemlja! Na oba krila ostaje oko 3 milimetra prostora. Stavio sm malo plastike, pa kita da to probam izravnati



Savjeti, kritike i prijedlozi kao i uvijek su dobrodošli   :super

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸