Saab Viggen Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Gekon

Quote from: sezan on 29-09-2012, 20:53:16
AUUU kolko posla! I ja radim nekog MAtboxovog i nije mnogo bolji sem sto je u negativu ali isto ima posla da se smrznes.

Svaka cast na trudu,retko ko sme da se uhvati za ove krseve...
:cheers


Ooo, dvosed. Koliko mogu da primetim to su sve neke probne, opitne verzije njihovih aviona. Uglavnom su jednosedi. Simpaticno. Ma nije me bilo nekoliko dana, ima i druge obaveze a i jos jedan hobi pa.... nesto sam na maketi, farbao, prefarbavao, brisao polirao, nije licilo ni na sta, sada je malo bolje... sve u svemu jos uvek doterujem.

Sledi malo osiromasivanje boje.... inace mrzim hrom silver koliko i belu....






Onda shvatam, da sam se na mestima gde sam hteo da uradim sive panele presao silverom... a zna se sta se dogadja kada preko silver boje idete nekom drugom, ... dobilo se malo sarenog ali nema veze....... u svakom slucaju, pravljenje kontura za sive panele..





Nakon farbanja... eto sta uradi silver... jbg





To je desna strana... posle postavljam fotke sa levom stranom i onda fotke sa urnisanjem aviona, koje nije bas sretno ispalo ali boze moj...
Pozzz


Gekon

Evo nastavak serijala....




i onda muljanje....



.... to je to za sada,....

dragan_mig31

Koliko vidim radis cetkicom.Metalic boje nisu namenjene za rad cetkicom.Bar ne ovako kako ti radis.One sive panele da nisu mozda druge nijanse metalic boje odnosno na pravom avionu su paneli jednostavno od drugu leguru pa se zato vide takve razlike..

Gekon

Quote from: dragan_mig31 on 04-10-2012, 17:17:50
Koliko vidim radis cetkicom.Metalic boje nisu namenjene za rad cetkicom.Bar ne ovako kako ti radis.One sive panele da nisu mozda druge nijanse metalic boje odnosno na pravom avionu su paneli jednostavno od drugu leguru pa se zato vide takve razlike..
Na zalost jos uvek cetkicom. Verovatno su druge legure, jer postoji nijansa. Imao sam ok zamisao ali na zalost ne mogu da odradim to kako sam hteo. Da ne bih za*** jos vise, sad idem na dekale, pa mat lakiranje, pa i lepljenje preostalih delova. Verovatno ce onaj projekat Bilek Mig-21 da me saceka dok zaista ne nabavim kompresor. Razmisljao sam improvizaciju od nozne pumpe za gumu ali ..... Ako imas neki savet za rad cetkicom sa ovim tipom boje rad sam cuti. Zato kazem da su mi silver i bela odvratne za rad.  :headbang

dragan_mig31

Ma razumem te potpuno.Najbolje uzmi neki ozbilniji kompresor.Nemoj da radis takve improvizacije sa nozne pumpe elektro pumpe i slicno jer se jednostavno ne isplate.Kupis jednom kompresor za oko 100 evra i nemoras se zamarati 10 godine.

Gekon

Razmisljao sam ozbiljno o tome u skorije vreme.  :cheers Da znas da hocu.... Uskoro jos fotki  :pilot

Nemsy_29

Nikako mat lak na metalajzere! Onda izgube tu "metalnu" nijansu i onda deluje kao da je siva. Prelakiraj prontom ako imas, cisto da zastitis dekale i farbu.On u sustini ne menja izgled boje

anki

I ja cetkarim ali kad je metal ili bela u pitanju uzmes boju u spreju i bude sasvim OK. Ima i onaj Profin metod za rad cetkicom (nadji u Maloj skoli) ali je ovo jednostavnije. Dakle ponovo ishobluj sve da povrsine budu bas ravne i onda sprejom pa sjajnim lakom opet u spreju i imaces odlicno odradjenu maketu. Te razlicite ploce mozda i nemoras da radis za sada, a mozes i pomocu laka.

Evo link do mog rada sa sprejom:
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,11909.0.html

Mogao sam guknuti i ranije ali ionako je donekle prekasno.
Četkama se može kvalitetno uraditi simulacija metala ali treba znati kako.
Potraži u galeriji moje radove:
F-86D
B-29
F-84G
i malo pročitaj šta i kako.
Na tvom mestu bi ga tutnuo u muskulo i probao "moj" način.

Nadam se, da če biti od pomoči.

Josip

Hornet

#24
Ala ti voliš da se igraš sa maskirnom trakom. :lol