Battle of Kursk diorama 1/72

Previous topic - Next topic

Mika999

Imam jednu Stuku tank buster ( koju inace mnogo volim  :love ), pa zelim da je pretvorim u dioramu. Pade mi na pamet Kursk i samim tim i ideja. :)




Znaci, stuka prelece bitku (zakaci cu je repom na dimnjak srusene kucice sa leve strane), sa desne su dva t-34, jedan popeo se na sruseni most, drugi sa strane prelazi reku ( malo ga umocim u vodu). Sa leve strane mozda stavim neku artiljeriju rasturenu, neke krseve ili neki nemacki panzer kako guli cosak one kucice (kao jednim delom prosao kroz kucu) i ukljucuje se u bitku. Bice tu i tamo eksplozije i zemlja kako leti u vazduh. Mozda kod mosta dodam i neki m\nemacki kamio nprevrnut.

Planiram dosta dima i efekta borbe, tako da ce biti zeznuto. Ali, odlucio sam da dam sebi izazov kako bih napredovao u ovome.   :naughty

Najverovatnije radicu efekte dima kao na ovoj slici:





Sve u svemu, planiram jednu malo vecu i detaljniju dioramu. Nadam se da cu uspeti bar pola od ovoga da napravim sto sam zamislio.   ;D

Posto bi ovo bila moja druga diorama ( prva mi je snezna, koju jos uvek radim ), potrebna mi je mala pomoc od vas. Ipak ce ovo biti drugaciji teren, tako da u neku ruku i ova moze da se nazove  prva ovog tipa.  ;D

Jos uvek je u fazi planiranja, ali sigurno cu je kad-tad realizovati.

I pitanja:

Kako se pravi sruseni most i srusena kuca? Jel od stiropora?  :think

airsuba


Zaboravi stiropor, koristi stirodur!

Mika999

E, hvala, nisam znao za taj stirodur.  :cheers Jel on nesto kao stiropor, samo lakse se sece i ne roni se?

Emperor

Kuća može da se napravi od raznih materijala...Skoro je u M hobbiyu bilo da se kupi polistirenske ploče(nisam siguran za naziv), od kojih se može napraviti kuća...Ja sam hteo da kupim, ali nisam imao love, pravio sam zato od poklopaca od fete crkvu na Borodinou, ali je ispala loše...Bilo kako bilo, moj savet, možeš da napraviš kuću od drveta, brvanru ruskog tipa, kolega je pravio, kupiš one velike štapiće za ražnjiće, napraviš osnovu od kartona i onda polako seckaš i lepiš...Ima i još načina, poslaću ti kada nadjem prikladan tutorijal...

Mika999

Za sada pokusacu stirodurom, koliko sam video vrlo je zahvalan materijal. Imam i plan kucice koju hocu i sve sto treba, samo da se krene sa radovim. Cim bude progresa idu i slike. 

Mika999

Nacinio prve korake druge diorame. Kucica rezana od stirodura. Jos nije gotova, treba jos zidova i krov, posle sve da se predje gitom ili glet masom, urezu cigle i prefarba... 






Nervira me ova mrezica na stiroduru, ali nemam drugi...

Emperor

Kupi git za drvo i nanosi, to će pokriti mrežicu...Probaj da napraviš par cigli od glinamola ili seci stirodur na sitne cigice, malo uklopi u kuću, ostatak raspi oko kuće, kao razrušen zid od cigli...

Mika999

#7
Dodat sprat/tavan i jos po nesto...





Gazne daske imaju mali nagib pri kraju zbog krive grede. Lepo to izgleda golim okom, ovde se ne vidi bas.

Izbacujem reku i most iz diorame, nekako mi ne ide...dodacu visoku travu:






Oblik i velicina diorame. Poprilicno gay...  :lol






Mika999

#8
Vazan korak - stability test:  :pilot





Ubacicu stuki pilote i zatvoricu kabinu, ovo je samo proba. Vazno da je stabilna i da se dobro drzi na zici. Zicu ima da pretvorim u ogolelo drvo. Trebace jos krajeva/grana, pa posle preko svega glinamol.

dodata bandera:


Mika999

#9
Bandera sa kablovima i neki dalji planovi.




Narucio sam vojnike, Rusi - Kursk 1943 i nemacki mortar tim koji ce biti odmah iza kucice.

evo i drvce, ima grane. Treba jos koja grancica na vrhu da zamaskira zicu koja drzi Stuku. I ono ceka git ili glinamol...




Na diorami...


guster

Lepo to napreduje.
Da li je stirodur 10mm, ne mogu da ga nadjem vec neko vreme cak ni taj rebrasti.

Mika999

#11
20mm. Taj je najtanji sti sam nasao... :P

Kako bi to izgledalo sa stukom. Vazno da se drzi :D



levo krilo strci sa diorame, pa ne moze lepo da mi udje u policu.  :headbang Ali ok, necu zbog toga da rusim sve...  :super

guster

malo iskrivi drvo ka sredini, malo nagni Stuku nadesno i eto je u polici  :zvizduc

Mika999

K'o superbike u krivini?  :lol

djos & filip

Na pocetku sam bio skeptican, ali sa svakim tvojim postom cela kompozicija i izvedba mi se sve vise i vise svidja.
Sa nestrpljenjem cekam nastavak

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......