Battle of Kursk diorama 1/72

Previous topic - Next topic

zolle



Ljudi pa ovo je odlicno ! Teraj dalje, jedva cekam da krenes sa detaljima  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

Mika999

Hvala, trudim se da to ispadne kako treba.  :) Ovo je moja druga diorama, a vec sam dao sebi puno izazova na ovoj iako imam malo iskustava.

Sta je u planu : Visoka trava kroz koju se probijaju ruski tenkovi, prave ugazen put po kome ide pesadija i krije se iza tenka. Pesadija treba da ima detalj paljbe, kako iz automata puca u vis na onu stuku. Bice dosta dima i eksplozija sa ciglama i travom koja leti u nebo ( sto ni sam ne znam kako cu da uradim  :-[ , ali pokusacu, nije nemoguce  ;D). Druga strana su Nemci, jedan Tiger ( poveci sa sto vise detalja ), ceo predeo sela u blatu i rusevinama, Svabe sa mortarom iza kuce. Videcu kako ce cikice da ispadne, jer njih prvi put radim, ali ako ispadnu dobro, mozda dodam jos svaba kako se grupisu da odbiju napad.

Mogu ja i da izbacim nesto, te efekte eksplozija i tako to...ali onda ne bi bila diorama potpuna. Hocu da mi ova bitka bude u haosu.  :mjetal

Sporo je pravim zbog nedostatka materijala i para, tako da ovo nece bas tako skoro da se privede kraju, ali ne odustajem od nje. :)

guster

Video sam efekte eksplozija od vate sa super lepkom, bojene brasem(nijanse sive i plamen).
Nije lose, ali ne izgleda bas 100% realisticno.
Trava sa prosle diorame ti je ako se ne varam sisana odozgo pa deluje malo nerealno, ja bih koristio samo vrh cetkice, tako i duzina ispadne nejednaka, mnogo je prirodnije.
Inace, izvorna  boja cetkice je za taj period(jul-avgust) mislim sasvim ok.
Cini mi se da spisak radova koji si naveo uveliko prevazilazi dimenzije podloge, bice guzve.
Guraj dalje, postaje sve zanimljivije.  :super


Mika999

#18
Na prvoj nije sisana odozgo. Lepljeni su nejednaki zbunici. Mozda na slikama tako izgleda.


Elem...stigle cikice! :D I stvarno postaje zanimljivije. :D

Svabe ima kao po planu da vrebaju iza kuce sa mortarima:




A ovaj "baja" sa DP-27 je plod moje maste.  :naughty Bile su figurice samo u lezecem polozaju. Video sam figuricu lika koji nosi obicnu pusku na ledja i pridrzava kaijs rukom... Sto ne bih uzeo masinku i stavio mu u ruku, drugu sto drzi kaijs malo da podignem pa da izgleda kao da drzi cigaru...   >:D



I evo i scene: jedno "Uraaa!", svi trce, a "baja" polako u stilu Terminatora baca cigaru i krece za njima ...   :hahaha Hollywood   :hahaha



Sredicu mu ruku gde je lepljen kada krenem da ga bojim

Emperor

To Miko, konvertovanje je majka uspešne diorame... :cheers

Mika999

#20
Eto, mislim da ce to biti svi Rusi na dioramei. U kutiji mi je ostalo jos dosta. Previse bi bilo natrpano da stavim sve. Na stiroduru se vide olovkom oznaceni markeri gde ce biti tenkovi i tragovi u travi.




Jedan tenk ima da silazi za poljane ka gradu tako sto lomi ogradu, a onaj drugi bice u centru izmedju figuroca. Odmah iza njega vide se dva vojnika koja sam licno modifikovao da dreze masinke uperene ka nebu i da pucaju na Stuku koja leti iznad njih.

Ovako nesto:



Izvinjavam se zbog ocajnih paint ilustracija

Mika999

#21
evo prvi...



Treba mi jos boja uniforme...zna li neko koja je najbolja? Imao sam srece i imam boju za kapice i slemove ( Hu 116) .  Airfix kaze za uniformu 118,187, 84, 168....paz da ne kupim sve te boje...lopovi, jedna je dovoljna...  >:( Ne verujem bas ovim bojama, zato sto sam koristio za boju lica hu 61 i ispalo je mnogo zuto, pa sam morao da mesam sa belom kako bi ispalo malo prirodnije....



Elem... evo i Nemci, da ne zaboravim njih. Imao sam neku sivu i zelenu, boje sam kombinovao na random, ne znam da li se poklapa sa stvarnom semom bojenja. Meni ovako odgovara.







Moza jos malo radim na njima, ali to je to u sustini. Lica necu da im diram, crtam oci i slicno, to mi se ne svidja. Nisu "perfektni", ali to ni ne trazim od njih.... Mislim da ce lepo ukrasiti taj cosak iza kucice.  :) Podloga ce biti blatnjava, ali to o tom-potom.

Mika999

Evo i zemlja nabrzaka..

maestro

Svaka čast!
Daj još koju fotku.

Mika999

#24
Evo jos slika Nemaca, oni su zavrseni i necu vise da ih diram.










Mika999

Drvce u evoluciji....  ::)


Hornet

Odlično napreduješ. :super Vidi se da si se pronašao u maketarstvu.

Mika999

nadam se da nisam, jer ako ovako nastavim ima da bankrotiram  :D

Hornet

Pa svi znamo da je maketarstvo skup hobi. Šta je tu je, ne brinem se ja za tebe snaćićeš se. Malo inprovizacija i eto. :super

Emperor

Ma nećeš da bankrotiraš, uradi par vinjetica u 72ci...Kursk je zahtevan projekat, ali i vrlo zanimljiv...Npr gledajući jedan snimak i tvoj rad, poželeo sam da uradim Staljingrad...A ipak ja sam lik koji je sanjao da uradi ,,Tri karte za holivud'' u 72ci (bukvalno, spavam i sanjam makete...)