Battle of Kursk diorama 1/72

Previous topic - Next topic

Kekso

Odličan projekt, čini se da je Kursk ove godine u modi... Drvo je odlično... kad gledam sliku onog ofarbanog rusa, čini mi se da koristiš gloss farbe... probaj to izbjeći

Mika999

#31
Evo kako napreduje Mid... Ovako ima da stoji na diorami. Posto sam planirao Early, a nisam ga nasao na vreme ( kupio sam Mid verziju, a onaj Early su dobili bas kada sam izvrsio kupovinu...), resio sam da ovaj Mid "budzim" sa rucno pravljenim detaljima dok ne dobijem Early verziju. Moracu da mu dodam rucno one male farove, cevi i dodatne kanistare... Za pocetak dodao sam mu rezervne gusenice ispred i sipku koja ih drzi. To parce gusenice sam isekao, i time "upropastio jednu. Ali posto ja tenkove i figurice lepim na dioramu sa namerom da ih ne mrdam, stavicu tu skracenu gusenicu na manje vidljivu stranu i okrenuti isecen deo ispod tenka, dodati malo blato i tako cu da zamaskiram nedostatak.







Kucica nije gotova, to sam pokusao nesto da je farbam i tako to....

Mika999

Evo zadnji deo. Nije ko kupovno...vazno da lici. Posto ne mogu bas mnogo precizno da ih uradim, malo sam zakrivio sve iza, napravicu kao da je ostecen.





Emperor

Samo polako i sve će biti super, do sad je bilo... :caooo

Dejan68

Mika ovo ti ide odlicno.  :bravo
Gledajuci i citajuci tvoje postove imam osecaj kao da citam knjigu ciji si ti pisac i kao svaki citalac sa svakim postom jedva cekam da vidim naredni (kao sledece poglavlje u knjizi) i naravno na kraju i happy end  tj. zavrsenu dioramu Kurske bitke.
Bravo jos jednom. :super  :bravo :bravo :super

Mika999

#35
Rusi sa uniformom. Meni licno se svidja kako je ispala boja. :) Uzivo je mnogo lepse jer ovde je veeeeeliki zooom.  ;D Imao sam neku Enamel braon, ali se osusila  :headbang, tako da sada nemam cime da bojim torbice i kaiseve... Rusi opet cekaju....  :uaaa



Dejan68 - Hvala puno.  :cheers

airsuba

Samo polako, maketarske boje kupuj kad možeš i po potrebi - ako ih lepo čuvaš i brišeš otvor i poklopac ubrusom svaki put kad ih koristiš one mogu veoma dugo da ti traju.

Za diorame ti posao završavaju i slikarske uljane boje, pa obavezno nabavi nekoliko takvih - lepo se mešaju i možeš puno nijansi da dobiješ (za cigle, drvo, zemlju, kamenje,...). Sad ima i dosta jeftinih 'kineskih' uljanih boja koje su dušu dale za te stvari, a jedna tupa traje večnost  ;)

Mika999

#37
To ove Enamel su mi se osusile ( to su jos prve koje sam kupio, kada sam krenuo maketarstvom da se zanimam). Jes nisam ih bas lepo zatvarao iako sam stavljao preko nesto tesko da drzi poklopac i + niskustvo. Necu vise njih da uzimam, ovi akrili mi nekako mnogo bolje pasu a i imaju lepsu bocicu sa zatvaracem ( i lepsi miris  :super ) .

Evo i jedna fotka kako to sve izgleda  u kompletu... ide polako, ali ide :)


Mika999

Poceo oko Tigra dda se bakcem.

Ne znam da li pije vodu, ali pokusacu od onoga sta nadjem po kuci. Vidim da Kursk tiger je u nekoj nijansi zute sa zelenim kamuflazama. Ja sam nasao neku staru zutu + ova nova od ruske uniforme. Kombinovacu ih i videcu sta ce biti... Boja malo izgleda akano tako, moze se videti na delu odakle pocinje cev.
Zao mi je da kupujem celu kanticu samo zbog sitne nijanse...  :cry

Pocetak


Lepo se uklopili rucno pravljeni dodaci, ne primecuje se kada se ofarbaju. :)

Mika999

#39
Prva boja






Mika999

#40


Malo prljanja, mada, ne znam sto sam to uradio kada jos nisam stavio maskirnu zelenu....  :doh

Mika999

#41
evo sa kamuflazom..Ne svidja mi se uopste. :P Lepsi mi je onako jednobojan, ali ovi na Kursku su imali ovakve....
Steta sto nisu onako tamno sivi.... :cry



Hornet

Svaka čast!  :super Dočarao si ono što je trebalo, vrlo pedantno.  :cheers

Mika999

#43
Evo sa prljanjem. To jest...dosta procurelog ulja i garezi, blato jos nisam uradio. Hocu Tigar da izgleda kao da je odbio X ruskih napada pre ovog, kao da je dosta borbi preziveo. Eh, realno on bi bio poluraspadnut da je poprimio par pogotka drugog tenka, ova garez na njemu je vise efekat kada tenk projuri kroz oblak crnog dima i eksplozija. Citav je, samo je malo iskrivljen po coskovima i iza na kanistare - znaci moze jos da se bori...   :naughty Gusenice mu nisam jos obojio, sto glavne, sto rezervne. Hocu nekako da budu zardjale, crvenkaste, ali ne znam kako to da odradim... Dobro bi dosao neki tutorijal ili savet.  :D

Zadnji deo kupole sa topom kao sto se vidi na  slici je namerno dosta cist, to sam tako ostavio da bi se jasno videle sare tenka. Ipak su to Svabe, oni sredjuju i ciste tenkove, koloko mogu da stignu...ratno stanje, nema vremena bas za glancanje.  :super






airsuba

Baci se na zemljište, treba posle da usaglasiš boju sa tim praljanjima po tenku i vojnicima - obično je lakše raditi obrnuto tj. kad središ  teren i zadovoljan si sa njim, onda se uradi prljanje vozila. Mada ok, imaš još dosta fore za sve  :)

Promeni boju cigli u neku narandžasto-oker, ovako su ti baš crvene.

Scena bi ti bila dinamičnija i realnija ako bi stavio upola tih rusa, i tu gore po ivici ispred njih neki kameni zidić da izgleda kao da napreduju i zauzimaju položaj, a Tigar ih iznenađuje...