report Moson 2007

Previous topic - Next topic

djnik

Odlicno! Hvala za sajt! Da li je bilo uspeha za nase maketare?

tripko

nema na cemo, za sada negde oko 14h mi je sandman poslao sms da nista najverovatnije nije uradio M-20.
Po ovim slikama cinimi se da nesto slabije maketa ima nekako su mi ovi stolovi sa fotografija nepopunjeni profle godine je nisi imao gde da
stavis maketu na sto al sad po ovim slikama hmm, Pisace nam ljudi koji su bili tamo. Verovatno sada putuju nazad, stoga srecan im povratak kuci ;D

Momcha

ja sam se cuo sa Hartmann-om i rece mi da je bila ludnica.............
pricace sutra u svakom slucaju ;D

tripko

Sigurno je bila ludnica to je od jedno od najvecih takmicenja u evropi
Ja ne mogu da stanem evo jos slika ko da sam bio tamo bre
http://www.schusterdiorama-35.cz/en/visited-events/39/

Sandman

Dobro veche drugari.. iliti sZdravo ....  :D

stigli smo u Bgd negde oko 22h (ekipa Lanmi, Hartmann, Iguanac i ja).... ekipa gde su Bane Djeri i SALE su takodje tu negde (kasnije su krenuli iz Moshona) a ekipa iz Nish (Milten i supruga Tanja, i Ugovorac) + Medico krecu iz Moshona sutra ujutro (jojjj blago njimaa  :'()

utisci.... ufff... ne znam zaista odakle da krenem, pa cu ih ostaviti za naredne dane....

za sada ovako... M20 na zalost nije proshao selekciju kao ni vecina nashih tenkova i aviona....

ali,....

Voja iz ekipe Baneta Djerija je osvojio chini mi se bronzu (ili ne znam koju vec medalju) a Milten je dobio pohvalnicu za svog Starfajtera (ushao je medju top6 - mislim da je to fora kod njih) ....

ne znam da li je josh neki od nashih maketara uspeo neshto da uradi, ali ovo je ono shto je zvanichno!

koristim ovu priliku da chestitam na ovom uspehu Voji i Miltenu - BRAVO momci! ;)

broj maketa na takmichenju.... huh... po mom mishljenju, ono shto smo videli u NS pa bar jedno 4-5 puta vishe!
zaista jako veliki broj maketa, i to maketa koje su ..hmm....njamammmmmm,,,, jaaaako kvaloitetno odradjene!

aviona je bilo neshto manje nego vojnih vozila .... civilnih vozila je bilo ko salate (kamiona nikad vishe nisam video na jednom mestu!).... brodova neshto manje nego aviona ali zato poprilichno vishe nego kod nas! Bilo je bar 5-6 jedrenjaka ogromnih (preko 1m duzine i visine) od drveta radjenih  :o ... figure nisam mnogo zagledao ali je bilo nekih ovde nevidjenih stvari (figura Terminatora, Aliena) ... SF par maketa iz Star Wars serijala.... Diorame....JOOOOOJJJJ!!!! ono je prosto bolesno!!!

zatim je tu bilo izlozeno poprilichno radova IPMS klubova i par radionica od strane Cheha (demonstracija kreiranja teksture drveta uljanim slikarskim bojama)....

i sve to na 2 nivoa - hol + na spratu!

a onda "shock to the system" - odlazak u zgradu prekoputa gde je isto na 2 nivoa bila berza maketa.... hm... 2 dana je MALO da se sve pogleda, prochachka, proshnjuva....  :o shta reci.... kad su mi drugari koji su bili vec tamo proshle godine rekli da uzmem bensedin nisam mnogo verovao...  :D uostalom, iskoristio sam priliku posle zatvaranja te sale u subotu uveche da ljubaznoshcu organizatora uslikam sve te rafove sa maketama ali bez ljudi.... kuku leleeee.....

najbitnije je shto zaista je moglo za neke smeshne pare da se nadje dosta toga....
Academy 144-ke (Jaguar i Su-25 npr.) za svega 150 forinti (~50 dinara!!!?!?!), Academy A-37 Dragonfly u 1/72 (odlichna maketa) za 500 forinti (~170 din) .. Gunze (konza) akrilne boje za 200 forinti (~70din!!!) .... Eduard eceraje (imali su svoj shtand zvanichni) nisam gledao jer jednostavno nisam zeleo da spucam sve pare tamo!  :( :D a u odnosu na cene sa neta su oko 20-30% jeftiniji! .. od rezina je bilo svega i svachega.... pochev od kokpita i delova za konverzije, dorade pa do rezinskih figura... khm... i rezinskih teta u obnazenom izdanju  >:D :D .. dekala.... na kile..... "hemije" je bilo dosta po povoljnim cenama.... sve ono shto treba (a i ne treba) u velikim kolichinama po povoljnim cenama....

jednostavno, za nas sa ovih krajeva ovo je bilo maketarska Meka!  :D

iza te zgrade gde je bila berza bila su izlozena neka vojna vozila - ostatak ekipe ce detaljnije pisati o tome jer nisam sve video, ali sam islikao i snimio u video zapisu kopiju Hetzera u 1/1 koja je za potrebe nekog filma nastala na osnovi obichnog traktora.... mozda nije to kao pravi Hetzer ali je zanimljivo za videti kako se to chudo krece po travnjaku i parkingu ;) :D

sam gradic me je odushevio - jako lep, miran ambijent..... mesto gde preporuchujem odlazak na odmor van maketarskog hepeninga! Cene smeshtaja su jako povoljne (mi smo proshli za 10EUR po nocenju), a o cenama hrane da ne pricham!
gradic je jako pust - subota popodne recimo - u peshachkoj zoni nije bilo skoro nikoga!?  ::) kasnije sam saznao da oni tamo i subotom rade a ponekad i nedeljom (mnogo neki radan narod  :D) ....
vec od 21h ulice su tek prazne, i samo u par glavnih mesta za izlazak ima vishe ljudi!

skoro niko ne zna engleski... malo natucaju nemachki (zbog blizine granice sa Austrijom) ali i to samo ponegde... tako da smo doshli do zakljuchka da je najbolje koristiti nash jezik + mimiku  :D

no, generalno, zaista nismo imali nikakvih problema oko sporazumevanja.... sve je to bilo minorno ;)

tako da eto... to su neki moji utisci - prvi put sam bio tamo i zaista se nisam pokajao shto sam se odluchio na ovaj put!
jednostavno - nije sve u samom takmichenju - ono je bio praznik za ochi - videti sve te lepe radove (od kojih sam BTW neke vec video na ModelingMadness ili Hyperscale-u), pazariti svashta neshto po povoljnim cenama, druziti se sa ostalima, videti malo drugachije drushtvene klime.... ma ljudi... vredi otici tamo!!

preporuchujem svima da sledece godine odu u Moshon - nece se pokajati!

slika ukupno ima preko 600 - od toga slika samih maketa sigurno ima 400-500....
potrudicemo se da u shot kracem roku objedinimo sve nashe slike po kategorijama na jedan DVD...
u medjuvremenu, ovih dana cu okachit mozda neke zanimljive slike, a na radionicu u subotu cu doneti na CD-u ono shto sam uslikao ;)

eto toliko od mene za szada.... ;)
poszdrav,
Szandman (zsmirglivoje?  :D ;D :D)

P.S.   "Rasha" je chudo!!  ;) :D ;D >:D

Boki

Tako si to lepo opisao da ću još danas početi da štedim pare za sledeću godinu  :D .
Čestitke Voji i Miltenu.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

cestitam osvajacima nagrada, a ostalima, vise srece iduci put !
bitno je da ste videli malo "sveta" i dobrih maketa....dobrodosli nazad !

Gusha

Cestitke, nasima...ostalim, blago sto su imali prilike da vide taj Moson...Kad ce prestanemo da sviramo, pa da idemo i mi... :'(

Aki

svaka cast osvajacima nagrada...
izgleda,vi ste se fenomenalno proveli ::) ;D...

milanco

Svaka cast Vojo i Miltene svaki nas uspeh van granica je nesto prelepo :D :D :D :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Momcha

Sve cestitke drugari,pa da nam sledece godine ide vise ljudi i padne mnogo
vise medalja :D

iguanac

http://www.kpmbratislava.sk/main/sutaze/moson07/modely1/sutazeng.htm
Evo i moje makete na netu - Jagdpanther....
Smirglivoje (Sandman) je lepo opisao kako izgleda Moson. Moje kritike na sefa su da nije dovoljno pio pivo pa ga je bolela glava. Srecom, imao je kot to da nadooknadi.
Tamo nas je strefila tipicna groznica, a gazda se, kao novajlija, opekao pa je pokupovao dosta maketa i spucao ....pa odredjenu kolicinu finansijskih sredstava - razmisljali smo kako ce se vartiti kuci.
Inace, bilo je manje aviona nego prosle godina, a oklop je bio izuzetno bogat i podeljen u vise kategorija. Ponuda na berzi je bila svakakva, ali ove godine nije bilo tamijinih boja, mada je gunze i valejo bio prisutan - gunze konza!
Ono sto ovo takmicenje cini zanimljivim su sve sporedne stvari - radionice, reenacteri, tehnika... Na berzi su bile isplative sytvari kojih nema u BG - ecovani setovi, rezini, dogradnje, boje, hemija, pribor.

Madjari pojma nemaju strani jezik! Ako se oni nisu trudili, onda smo i mi odlucili da pricamo srpski pa kud pukne da pukne....Bilo je neko Radlberger (ili tako nekako) pivo, medju nama pozbato kao Rasa, i onda smo maltretirali konobaricu "tri Rase!".

Inace, ludilo Mosona najbolje je oslika Dule taksista, koji se ustezao i od jela (imam 40kg viska, godinama sam ulagao u to pa mogu da izdrzim):
"Videoi sam recenziju Dragonovog P51, lepa maketa, pa sa prividnim delom za motor, mislim se, ali bih voleo da ga imam. Prodje neko vreme i zaboravimja nato. Kad, gledam sad neke makete, i covek krene da vadi neku kutiju. Ono sve naslagano se srusi i popada. Kad tamo, KAO DA GA JE SUDBINA POSLALA, padne tacno pred mene P51. i ja ga pogledam, a on onako lep. Otvorim ja kutiju, a on divan,....ona plastika onako zuto-smedja....sav cist i lep...joj, ja se mislim koga da pitam za pare, ja ovo moram imati - necu ni da jedem ni da pijem...."

Kako da vam kazem drugari - vi ste kao Robin Hud koji se u domovini bori sa maketama, a mi smo bili krstasi koji su krenuli u maketarski Jerusalim na hodocasce, da branimo maketarstvo. I vratili smo se, ne bez rana, ali i ne bez ulova!

"meso na stolu, sinko!"
Pozdrav,
Mosonmadjaroverski rekonvalescent
"jedan Rasa, bitte!"
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

tripko

#13
e Marko bas sam se pitao da li je to tvoj mali tenkic.
Svaka cast svima sada vam sledi oporavak od maketarskog shoka
cestitke osvacima pohvalnica i medalja  ;)

http://www.ph-modellbau.de/cgi-bin/modellbauforen/ikonboard.cgi?s=02abc6affa436ca0c51c1f91f6304941;act=ST;f=3;t=397;&#top

jos slika  >:D

Hartmann

#14
Szdravo drugari !! ;) (Jao, moracu da se odviknem od ovog "Sz"  :D )
Evo i mene, Lanmi i ja smo sinoc stigli u Nis oko 0:30h. On je jutros morao na posao, da predaje, tako da ga bas zalim  :(.

Sta da vam kazem...? Ja sam bio u Mosonu dva puta, ali svaki put je kao prvi... Shok, shok, shok... :o
Evo i dok sad ovo pisem osecam tugu sto se sve ovo zavrsilo...bilo je prelepo i drago mi je sto smo se svi mi odavde tamo super druzili i zezali, sto je i najveca poenta ovog tripa za Moson. U ova dva dana smo svi mi barem malo zaboravili na svoje muke i sekiraciju i prepustili se dobrom feelingu druzenja i zezanja. Savetujem SVE da sledece godine odu za Moson i osete taj feeling. Vredi za svaki evro, znoj, mucenje za vizu itd.
Juce smo u povratku razmisljali da sledece godine posetimo Brno, posto nismo sada bas vecina nas u finansijskoj situaciji da odemo... To bi bila tek ludnica...

Sto se tice samog takmicenja u Mosonu, po mojoj proceni avio-maketara, mozda je za nijansu-dve bilo bolje prosle godine. Ne kazem, naravno, da je bilo lose, ali ove godine su me vozila i diorame MNOGO vise odusevili nego avioni. Ipak je bila ludnica videti sve to, prostudirati, slikati i popricati (ako je moguce) sa autorima maketa. Cast mi je bila da se moja maketa nalazila medju mnogim drugim maketama sjajnih autora iz raznih zemalja Evrope.

Cestitam Voji i Miltenu na nagradi i pohvalama, cetitam  i zahvaljujem domacinima na sjajnoj organizaciji i dobrodoslici, i drago mi je sto smo na ovakvom skupu jos jednom posteno prezentovali nasu zemlju...

Toliko za sada od mene, detaljnije cu pisati ovih dana, da sredim malo utiske... Fotke kacim sto pre. Verujem da cemo ih imati za 5-6 DVD-a. Ja cu preko Lanmija da posaljem moje, pa sakupite sve to na jedno mesz..., ovaj, mesto  :D

I kad bi mogao raport iz Mosona da se napise u jednoj recenici, iskoristio bih jednu recenicu mog brata koju je napisao na razglednici iz Londona svom kumu:

"KUME, AKO POSTOJI RAJ NA ZEMLJI, OVDE MU JE CENTAR". Taj centar je ovog vikenda bio Moson.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"