Viribus Unitis 1:100

Previous topic - Next topic

minolovac

Model koji je u gradnji već petnaestak godina, preživio rekonstrukcije prije dovršenja, konačno ima priliku zaploviti i biti završen. :love


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

airsuba

au bre, šta sve ima unutra....

hoće li biti izdetaljisan na kraju kao ostali brodovi iz kolekcije (za policu) ili će biti ovakav?

minolovac

Sad tek ide u kompletiranje, detalji svi za koje imam nacrte i koje pronađem na slikama. A onda u more...

minolovac

Krmena platforma za čamce



Miroslav Š.

Odličan rad, svaka čast! U Novom Sadu je proletos bila gostujuća izložba-postavka pulskog muzeja o Viribus Unitisu. Ta izložba kao i odličan dokumentarac koji sam gledao na HRTu (D. Frka i ekipa) su mi dosta toga otkrili u vezi sa tim periodom i brodom. 
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

minolovac

Nažalost još se oko 20-30% olupine nalazi na dnu pulske luke. Talijani su ga razbijali eksplozivom i dizali u komadima. Osim udruge "Viribus unitis" nitko i ne pokazuje zanimanje za ostatke. Drugi bi napravili atrakciju od samo par komada, ali kod nas...

minolovac

Trenutno ragim dimnjake


Uploaded with ImageShack.us

minolovac

Dio oko dimnjaka se popunjava...


Uploaded with ImageShack.us

minolovac

Most i oprema za njega


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Hornet

Ovo je odlično  :super samo mi reci čime farbaš?

minolovac

Običnim autolakovima u spreju, nešto hempelovim bojama za brod.

anki

U tvom stilu. Samo napred. Da li ces okna zatvarati nekim "staklom"? U ovoj razmeri mozes na kraju posle lakiranja i farbanja obicnim Klirfiksom ili Drvofiksom da jednostavno napravis providan prozor za svako okno.

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

minolovac

Neću raditi stakla, bilo bi mi komplicirano sad ubacivati s unutrašnje strane plastiku. Osim toga ona se uvijek zamuti, pa se nebi vidjela oprema na mostu.
Most je postavljen na svoje mjesto i učvršćen. Normalno dolazi još detalja, ali oni kasnije...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

minolovac

Započeo sa kranovima


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us