Viribus Unitis 1:100

Previous topic - Next topic

minolovac

Od porinuća ništa, crkle telekomande.
Bar ću ga dovršiti kao običnu maketu, a onda razmišljati o plovidbi


minolovac

#31
Malo detaljnije:








minolovac

Prptutorpedna mreža i njena izrada







minolovac


zolle

Svaka cast druze, ovo je fantasticno  :god
Dokon mozak, djavolja igracka !

minolovac

Malo se vidi, a svaki dan sam u garaži






minolovac


minolovac


Mika999

#38
Odlicno. :) Mozda je bolje da me koristis konac za ove sajle. Ima da se raspara vremenom (vidim i sada je malo), bolji ti je za to najlon za pecanje, samo ga prefarbas u koju boju hoces.

anki

Mislim da je ovo tvoj ultimativni rad. Ne samo zbog detalja koji su u rangu drugih tvojih radova nego zbog plovnosti i ,, strojarnice'' koju maketa krije u sebi. Prosto neverovatno da se uz ovako krhke detalje paluba skida a linija spoja je nevidljiva. Bravo po ko zna koji put.

minolovac

Hvala Anki, a za Miku, imaš pravo, već sam na jednom drugom forumu dobio primjedbu za SV antenu. Međutim, konac koji upotrebljavam je sintetski i nema uopće mucica, a ono se pojavilo kad sam špricao s autolakom, valjda se prašina primila radi statičkog elektriciteta, pa je ostala zalijepljena. To je isti konac koji upotrebljavam za sajle ograde, možeš vidjeti da je gladak i čist.  Ipak to je na slici jako uvećano, u prirodi moraš nabiti nos da bi skužio. Razmišljao sam i o žici i o spruu (makar nikad nisam to radio), ali morao sam održati određenu zategnutost, a jarbol je s nastavcima od drva i elastičan, pa ga nesmijem našpanati jer bi izgubio okomicu.
trenutno nije plovan, pop...io sam kad su mi prije proljeća crkle telekomande, pa sam izvadio akumulatore i balast (treba oko 12 kg) da mogu manevrirati s njim jer mi je pretežak. Nastojat ću ga završiti do 13.09. kad je takmičenje Crna kraljica u Zagrebu, a poslije kad (i ako) se odlučim za neke kvalitetnije telekomande, idemo dalje. Zasad je to opcija (nažalost)

minolovac

Danas sam završio, ali sam preumoran a i slabo je svjetlo, sutra ću ga malo poslikati po danu, da se vide detalji...  8)