Moj prvi pokusaj diorame

Previous topic - Next topic

Neman

     Pozdrav evo i mog prvog posta. Dugo sam se dvoumio da li da okacim slike buduce da je diorama radjena sa jako ogranicenim sredstvima i jos ogranicenijim znanjem, ali eto resih da vam zgadim zivot za nadalje. Sve je pocelo kada sam dobio  rimljane na poklon ubrzo i gale pa sam resio da ih smestim u prirodno okruzenje. Samo su figurice kupljene sve ostalo je "u(k)radi sam" fazon "sa onim sto nadjes po dvoristu". Boje su najobicnije email farbe za drvo i metal a materijal za dioramu je : blato,lepak za tapete, drvo, mahovina, neka vrsta kamenja i sl . Ima dosta gresaka na njoj ali eto draga mi je jel je to "prva" i definitivno sam se preko nje zarazio te ce biti jos, nadam se mnogo boljih dioramica u buducnosti.

P.S izvinjavam se na lose ucitanim slikama























airsuba

Da znaš da ti nije uopšte loša za prvu dioramu i to od takvih priručnih sredstava!
Ima i neku temu kao i raspored figura!


Emperor

Dobra ti je dioramica, za prvu je odlično....

Neman

pa u sustini bi trebalo da bude omanji okrsaj negdfe u rimskoj galiji ili germaniji I ili II vek nase ere, rimske pomocne trupe protiv lokalne ekipe :)

guster

Meni se svidja,
pogotovo sto ce rimljani izgleda izvuci deblji kraj  :naughty.
I drvece (cini mi se od mahovine) nije lose ispalo.

Neman

Hvala momci  :D jeste mahovina je u pitanju samo je neka duza nije ova klasicna koju sam upotrebio za travu ... neko mi je savetovao da sve odmah preprskam lakom za kosu da ni sacuvao boju... e sada ne znam da li bi to u opste radilo posao

guster

Nisam siguran da ce lak za kosu pomoci, mozda neki semiglos akrilni,
u svakom slucaju ima i zutog lisca, vazno je da se ne raspada kada se osusi   :think

Kekso

Improvizacija (po meni) i je dobar dio zabave u izradi diorama.
To što si uzeo mahovinu i kamenčiće iz vrta, a ne gotov proizvod je za pohvalu.
Najlakše bi bilo uzeti drvo od Noch-a i "posaditi" ga na dioramu. (da se
razumijemo, nisam protivnik ni gotovih rješenja).
Ima prostora za poboljšanje (uvjek ima), ali napravio si odličan posao   :cheers