Mig 21 R

Previous topic - Next topic

Adrijano1776

Pozdrav svima.
Kako je vec Suba najavio IF-86 je M.I.A. prilikom selidbe :headbang
Pa se u zamjenu prijavljujem sa Mig 21 R u 72vojci.Radi se o KP Mig 21 mf(novo pakovanje sa ecovanim dijelovima)+Lift Here:Sneak peek za R verziju + skrecanja.
Nazalost nemam vise orig.kutiju ali maketa je isto"ludnica ali doslovno ludnica". U kutiji se nalaze 2 makete ali ecovani dijelovi samo za jedan???!!!
Da ne gnjavim,nego na posao...nakon par nocnih smjena nesto se napravilo..
Pozitiva teska..


krenulo se sa krilcima

Posto je pilotsko sjedalo"vrhunsko" moralo se malo obraditi..




Gotov proizvod..(sitnije slike me nekako ne idu jer sve slikam sa mobilnim)





Usporedba sa "originalnim"sjedalom tj prije-poslije

pozdrav do daljnjega i svaki komentar je dobrodosao
Adrijano

Sandman

Nadam se da ćeš imati manje muke oko simetrije kokpita - moj primerak je bio na delu kokpita čudne simetrije pa sam morao da dodajem pločice stirena na desni deo kako bi poklopac kabine uopšte legao kako treba.

Goran A.

Mora da se doda stirenska plocica sirine poklopca kabine i to na pocetak hrbata gde naleze poklopac (hrbat je uzi na tom mestu) kako bi se isti uklopio i omogucio da se gitom oblikuje ostatak. Poklopac kabine je los ali se moze doraditi izradom stepenika ispred vetrobrana i sirim farbanjem bocnih okvira tamo gde je rukohvat. Potrebno je malo produziti usisnik a ako ti je to problem onda konus izvuci malo vise nego sto je KP predvideo. Tako ce u formi i biti mnogo bolji nego sto bi izasao iz kutije.

Adrijano1776

Pozdrav svima
Nastavak radova...
prvo malo na zidu iza sjedista(jer onaj iz kutije je za plakat)


malo muljanja oko kokpita,posto je ecovani dio za MF verziju(nakon X sati kemijanja za kokpit zelenu , odustao sam i uzeo MM Russian interior blue/green.Pitam se samo gdje nadju tu Tirkizno plavo zelenu za ecovane dijelove :headbang)+neki dijelovi jos nisu ofarbani




"prekrasni "tockovi  prije

kasnije+straznji stajni trap(tockovi od Zvezdinog bisa......Big THANX kolegi Sandman-u za info)



malo neke "elektronike" da bi ubili monotoniju

daljnji radovi



(Da znam da su "flapsovi" uvijek u neutralnom polozaju kad stoji,ali na ovaj potez sam se odlucio kao prvo da ubijem dosadu,a vec mi je pun k...ufer onih svaba koji samo nesto kao ono mi znamo bolje,pa da ih malo zahebem :super)
(na maketi su zakrilca pogresno postavljena,trebaju malo ici unazad+fali im ono zaobljenje na rubu krila)

Type D pod novo izgraviran


i na kraju nos.
Uz ovo mali trik,vecinom su nosovi za 21dinicu na maketi uvijek tupi.
Da bi to popravili odmjeri se nos i onda se odsijece vrh,odozdo se izbusi,provuce se normalna igla,malo se zalije sa super ljepilom i kad je suho raspali na oblikovanje

Do daljnjega..pozdrav