1:72 Zvezda Mi-24V

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo priajtelji.Trenutno radim ovu maketu.Vec me odavno drugari i svi oko mene nagovaraju da napravim jedan Makedonac sa splinter shemom.Odlucio sam da to uradim>U kokpitu sam postavio eduardov eceraj za D varijantu(hasegawa) pa me to malo namucilo.Danas sam ofarbao maketu.Mogu da kazem da nije nimalo laka za rad i da je sklapanje pravi izazov narocito ako biste hteli da zatvorite svaki panel kao sto sam ja zatvorio sve sem poklopce kabine.


sezan

Odlično ofarbano.Boje pogodjene..to je to... :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Kaži kolega kakva je u odnosu na HB maketu?
Meni izgleda nešto previše komplikovana, pipava i nekako filigranska, dok je HB baš po mom ukusu po pitanju odnosa robustnost/detaljiranost.

Inače mnogo zanimljivo.

dragan_mig31

Realno zvezda je bolja maketa ali su rusi preterali sa one otvorene panele i sam rasklop je uzasan.Narocito providni delovi.Zakomplikovali su maketu do jaja.HB ima bolji kokpit puno detaljniji.Jedino sto kod HB fali su USHKE,IC mamce,vrata i poklopac za prednju kabinu jer su i oni jako glupo odradili rasklop.Definitivno ova zvezda nije za pocetnike.Da bi zatvorio ove panele namucio sam se kao gresni djavo(skola za narednja 3-4 koja imam u steku) :D

PELE

Draganče, odličan!  :cheers

AirGuard

u toku rada ili kad zavrsis ako te ne mrzi navedi ako ima neka ``caka ``da se lakse prodje sa zatvaranjem panela?

dragan_mig31

Pa sve sto sam uradio je da sam stanjio one panele koje su ispod rotora a ustvari iza njih je sama transmisija i reduktor.ove glavne kapotaze koje pokrivaju motore sam pazljivo sklopio a pre toga sam probao nekoliko puta bez lepka pa tek sam onda to sve zalepio.Vrate kargo prostora su malo zaj***ne i zahtevaju pazljivo rukovanje i stanjivanje od po 1mm sa sve strane.Pri sklapanju trupa najbolje je da prednje i zadnje polutke prvo spojite pa tek onda da sve to zajedno zalepite nakon ugradjivanja kokpita jer ako se prati sastavnicu onda nstaju rupetine od po 2-3 mm.Oko poklopca nemam sta pametno da kazem jer sam ustvari najvise muke imao oko njih i ne vidim neki razuman nacin sastavljanja i sklapanja.Svako ko bude radio ovu maketu mora da se pripremi jer tamo ima najvise kitiranja i smirglanja.

dragan_mig31

Maketa malo po malo se sprema za dekale.Sutra idem da odstampam brojeve i natpise.