Hobby Boss 1/72 F-84G Thunderjet

Previous topic - Next topic

Sandman

U momentima manjka inspiracije za neke već započete projekte, pade mi pogled na Hobby Boss F-84G - maketu iz njihove "easy" serije - pa polako započeh radove na njoj...



Odlučio sam da ovu maketu iskoristim za maskirni JRV 10550, a dekali su Lift Here! set B-72LH - prvi set domaćih dekala koji sam ikada i nabavio... konačno dočekaše svoj red :D



Na trupu sam zalepio usisnik i izduvnik, malo sam išmirglao spojeve i zalio Surfejserom koji ću kasnije skinuti Gunze thinnerom...



Na krilima sam zalepio gornje delove tip tankova, na kojima sam odsekao cevke za dopunu goriva u vazduhu pošto naši Tanderdžeti taj detalj nisu imali. Spojeve sam ovde zagitovao Tamiya gitom...



Na spojeve krila i trupa sam zalepio pločice stirena 0,2mm, jer je vidljiv zazor između krila i trupa. Nakon sušenja odseći ću višak stirena i ošmirglati ivice...



Toliko za sada...

Goran A.

Jedini koji mi je zanimljiv je arktik sa plavim nosem. Kamuflazni su mi vec malo dosadni.

mutayu

Trazim gde da kliknem "like" vec deset minuta!  ;D
Hoces li mu doradjivati unutrasnjost kabine?

airsuba

Samo obrati pažnju na te bočne delove što 'razlikuju' varijante, oće da pobegnu i zezaju kad se sve sklapa - izgleda na prvi pogled da dobro legne a i nije baš tako... treba dosta probati na suvo >:(

Ali su ih fino odradili za ono zašta su namenjeni!

Sandman

Quote from: AG02 on 03-11-2012, 21:55:15
Jedini koji mi je zanimljiv je arktik sa plavim nosem. Kamuflazni su mi vec malo dosadni.

Arktička šema jeste definitivno najatraktivnija od naših, mada planiram da uradim 2 NMF i 2 kamuflažna...

Quote from: mutayu on 03-11-2012, 21:55:59
Hoces li mu doradjivati unutrasnjost kabine?

Ovaj put ne, rešio sam da ga radim kompletno "out of box", više kao lagano maketarenje u pauzama ostalih radova :)

Quote from: Airsuba on 03-11-2012, 21:58:33
Samo obrati pažnju na te bočne delove što 'razlikuju' varijante, oće da pobegnu i zezaju kad se sve sklapa - izgleda na prvi pogled da dobro legne a i nije baš tako... treba dosta probati na suvo >:(

Videću kako pasuju kad sklopim trup i krila - moguće je da ću i da "fiknem" one pinove da ne smetaju kod uklapanja

Goran A.

Stavi hvarovke i bombe ako imas.

Sandman

Data su dva potkrilna rezervoara za gorivo i 4x2 HVAR.

Ne sećam se sad šta je beše dato u Academy i Tamiya kutijama - ako tamo imaju i bombe pored ovog gore navedenog, ići će na te makete i neka kombinacija sa bombama...

Goran A.


dragan_mig31

Nezaboravi da izbusis rupe za mitraljeze u nosu jer kako vidim ova maketa ih nema.

Sandman

Quote from: AG02 on 04-11-2012, 00:37:02
Ima li farove na vrataocima?

Ima, trebaće samo stakla na farovima da se naprave.

Quote from: dragan_mig31 on 04-11-2012, 00:48:33
Nezaboravi da izbusis rupe za mitraljeze u nosu jer kako vidim ova maketa ih nema.

Znam, primetih taj detalj - zabušiću i ova dva koja su jako plitko izlivena.

Sandman

Radovi na Tanderdžetu su tekli dosta polako, a razlog je taj da sam nakon zadnjeg postovanja primetio da je desni bok odmah ispod kabine ulegnut poprilično.

Izgleda da mi je zapao loše odliven primerak, pa sam rešio da taj deo pregitujem, što je kao posledicu imalo i gubitak panelizacije na tom delu.

No, posle više nedelja gitošmirglanja (i tip tankovi su prošli dosta delikatno gitošmirglanje), konačno je ovo sređeno i sada izgleda ovako:



Mitraljeze u nosnom delu sam zabušio - i ona dva plitko izlivena, kao i ona dva koja nisu ni uradili kao detalj.



Uskoro nastavak...

Kod ovog foruma mi se naroćito dopada jer su i administratori maketari ;D
Na žalost to je više iznimka nego pravilo >:(


Sandman

Zalepio sam danas krila za trup - spoj krila i trupa je zahvaljujući umecima od stirena baš knap i samo ću lagano surfejserom preći taj spoj da se popune mikro zazori. Bez umetaka bila bi dosta teže da se zagituju ovi spojevi.



Bočne panele na prednjem delu trupa još nisam zalepio - sačekaću da prvo obradim spoj polutki trupa na zadnjem delu, ali sam i ovde izveo jednu blagu intervenciju radi lakšeg uklapanja ovih panela.

Na samim panelima sam fiknuo one pinove koji ulaze u rupice na trupu jer samo smetaju i onemogućavaju lepo naleganje panela. Na trupu sam u oba ležišta tih panela zalepio po par trakica stirena kako bi paneli bili u nivou oplate trupa - bez ovih trakica paneli bi malo ulegli.


zamorano

Ha, već vidim kako će ovo da se završi, nema neizvesnosti :). Dobro ti ide!

Pozdrav!