Bakarni Panther

Previous topic - Next topic

Mika999

Vrlo ambiciozan rad, svaka cast.  :cheers

Smrki

Preradjena komandirska kupola...ipak je bilo cupanja! Dodao sam rucku sa "srafovima" i preradio vesanje polukruznog okvira. Mislim da je to to.

S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Tonxy Xy

 :bravo Odlično, Sve pohvale!  :bravo

Smrki

Kupola je privedena kraju, mozda bude nekih manjih dorada ali generalno to je to, ajde ljudi ako neko primeti neki (ne) bitan propust, javljajte!






S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Suhoj

Ovo je detaljnije od nekih plasticnih maketa, stvarno svaka cast  :cheers

KuKLiNsKi

svaka čast  :-X
di si našo taj bakar? u nekoj elektro trgovini ili?
probo bi gumu za t55 od bakra napravit.. se može prstima savijat?

djos & filip

Da ukazemo na propuste....jedino sam ja propustio poslednji post i tek sada videh napredak....svaka cast bice ovo odlicno!
Samo polako

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

minolovac

Sve pohvale, originalno. Pazi samo da ga cigići ne snime, bakar se dobro prodaje ;D

Smrki

Drago mi je ljudi sto vam se svidja  :caooo

@KuKLiNsKi: Nema bakarnog lima po elektro radnjama. Vidi ako mozes da nadjes nekog limara pa da mu pokupis manje parčiće, oni to ionako bacaju, ili na otpadu sekundarnih sirovina.
Krajnja solucija ti je stovariste ili neki site da porucis online (ima i toga). Sto se obrade tice lako se savija prstima, bakar je cudo mozes da mu radis sta oces, ovaj moj je deb'o 0,5mm.

@Minolovac: E da si ti prvi koji mi je to rekao  :lol
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Za svaku pohvalu

Oko lima bi samo napomenuo, da je možda premekana ali podosta upotrebljiva svaka tuba za zubnu pastu ili tome slično kada se razširi, očisti i ispegla.

zivorad


Tonxy Xy

Ovo je stvarno odlično! ! !  :super

Pošto se lagano približavaš kraju. Baš me zanima, kako češ napraviti dekale.

Smrki

Daleko je to od kraja, ima na hull-u da se radi ohoho! Dekale cu da kupim (kao i gusenice, ostale tockove i top) kad dodje za to vreme, nisam bas toliko senuo i njih da pravim  :)
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Tonxy Xy

Quote from: smrki on 12-12-2012, 18:54:17
Daleko je to od kraja, ima na hull-u da se radi ohoho! Dekale cu da kupim (kao i gusenice, ostale tockove i top) kad dodje za to vreme, nisam bas toliko senuo i njih da pravim  :)

I mislio sam, da češ kupit gusjenice, dekale, .... Ali top možeš napraviti doma sam. Od neke cijevi-> Obradiš šmirglom, brusilicom ili nečim.
Ali to je samo moj prijedlog a ti ako želiš Kupi.
A farbanje je običnim bojama Revell, Humbrol, M Master, ... ?

Smrki

Top mogu da napravim ali problem je onaj krajnji deo (barrel) to sa trenutnim alatima nema sanse da lici na nesto. Sto se farbanja tice ja nikad nisam farbao (radio sam neke glinene tenkove i farbao autolakovima al to ne racunam  :o) Olaksavajuca okolnost je sto sam letos napravio kompresor i kupio airbrush pa cemo videti kako cu se snaci. Plan je da kad zavrsim pantera sklopim jedno 2 plasticne makete i da na njima vedzbam.
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!