Jagdpanther Ausf.G1 early

Previous topic - Next topic

Aki

У питању је фантастична драгонова макета у 1/35, уклапа се без проблема, не треба трошити речи о њој.
Корситио сам "Cavalier" резниски цимерит, који веома фино изгледа. Коцкице би иначе требале да буду мало мање, али шта је ту је.
Са цимеритом сам имао доста проблема са уклапањем, јер је намењен за старог драгоновог јагдпантера, који нема везе са овим.
Поготово сам се намучио са задњом плочом око ауспуха, и око вратанца, где сам морао да комбинујем драгонове делове са резниским.
На неким местим са дорађивао цимерит са милипутом. Такође морао сам да исечем цимерит на местима где иде алат и резервне гусенице, јер га ту никада нису наносили на Јагдпантерима.

Пошто планирам да радим возило 654. батаљона тешких ловаца тенкова, морам да урадим извесне модификације које су биле карактерисичне за тај батљон. Пре свега ту мислим да ћу сав алат уместо на носаче са стране монтирати на поклопцу мотора. Ту спада и она цев са леве стране, у којој је алат за чишћење цеви, а за коју сам морао да направим нове носаче од лима, и да уклоним старе, да би пасовала позади.















Носачи су направњени од лима.








На крају је легао Тамијин прајмер, и спреман је за фарбање.






Aki

Протеклих дана се радило на фарбању.
Користио сам технику модулације боје, а за основу је коришћено 4 нијансе жуте.
Поскидао сам неке од носача за алат, и испрскао да се види основна црвена на местима где су били. Исто сам урадио и на задњој плочи, где фали лева кутија.
Сад је спреман је за декале и остаревање.

















Mikoyan29

Odlican rad covece, svaka cast!  :god :bravo
MK "Oluj"

Tonxy Xy


djos & filip

Do sada vrlo lepo, ima jos dosta posla, ali ne sumnjam u rezultat :)

Poz

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......