Pearl Harbor 1/72

Previous topic - Next topic

Mika999

Ovaj topic sam otvorio cisto da se najavim, radove cu krenuti mozda tek sledece godine, kada zavrsim Kursk. Ali necu odustati, ovo SIGURNO radim.  :cheers

Ovako, imam dve vece police, donju je popunio Kursk i to celu, sta cu gore? Hocu nesto veliko i napeto. Mozda mi je tek 3. diorama, ali potrudicu se da ispadne kako treba. Hocu sa Svaba i Rusa da se prebacim na Amere i Japance i to na nacin koji niko nije radio...

Pearl Harbor i to u razmeri 1/72.  >:D Gledam po netu, i stvarno nema takvih diorama, a u ovoj razmeri skoro ni jedna. Glavni razlog je jer su brodovi veliki! Ja sam se odluci da to uradim ovako:


Skica je u mom stilu ocajna kao i uvek... :lol


Od broda cu uraditi samo prednji deo ( USS Arizona ) , i to potopljen i nakosen. Sreca da je polica velika, tako da nece biti problem da se uradi. Njega sam planirao da pravim od kartona preko skica. Sta mozete da ocekujete na ovoj diorami: avioni, eksplozije i dim, gomila mornara na brodu i pod vodom (  >:D ), torpeda koja prolaze pored mrtvih tela i podvodne eksplozije...

Bice ovo prokleto zeznut rad i preveliki zalogaj za mene, ali prihvatam izazov.  Pozelite mi srecu. :)

Svaka pomoc u vezi buduce ideje je od pomoci, hvala. :)

Ćomi

Ja bi za ovo rekao - beyond imagination  :bravo

Samo vozi...

Pozz,Comi
No signature.

Emperor

Trebaće ti veštačka voda, ima je na balkan hobiju, barem mislim....Pročešljaj papir kolor balkan hobby i spektar m hobby za željene makete, evo ti nešto za početak par videa...

https://www.youtube.com/watch?v=6zRESK6hbHc japanci, malo razumem...

https://www.youtube.com/watch?v=BdukeazAXlQ ovaj je dobar Hamilkar Barkas, pročešljaj njegove snimke, imaš sve i svašta...

Mika999

#3
Ja stvarno ne mogu da nadjem mornare u 1/72....  :-\ Ako slucajno neko naleti na figurice americkih mornara u 1/72, neka mi ovde okaci.

Najveci problem bice voda. Trebam da nadjem neki nacin da ispadne delimicno prozirna kako bi se videli ditalji pod vodom, i sto je najbitnije, duboko. Ovi tutoriali su svi za plitku vodu, ja sam sam ovo zamislio da "kamera"  :hahaha kada se gleda bude negde na pola, pa da se vidi sta je iznad povrsine i na dnu.


Dejan68

Quote from: Mika999 on 07-11-2012, 00:16:51
Ja stvarno ne mogu da nadjem mornare u 1/72....  :-\ Ako slucajno neko naleti na figurice americkih mornara u 1/72, neka mi ovde okaci.

Najveci problem bice voda. Trebam da nadjem neki nacin da ispadne delimicno prozirna kako bi se videli ditalji pod vodom, i sto je najbitnije, duboko. Ovi tutoriali su svi za plitku vodu, ja sam sam ovo zamislio da "kamera"  :hahaha kada se gleda bude negde na pola, pa da se vidi sta je iznad povrsine i na dnu.

Verovatno mislis na nesto ovako  http://www.crna-kraljica.com/models/2011/C037.jpg

Mika999

tako. Kako se pravi takva voda?

Nego...figurice su postale veliki problem.  :(  Ako ne nadjem mornare u 1/72 sve ovo propada ( moze i 1/76) ....  :doh


Ako bas nema americki, moze i neki slicni, bar dda imaju slicne kapice. :D

Mika999

#6
Naleteo sam na R.A.F. Personnel. Oni mi deluju kao da mogu da posluze kao mornari ako se prefarbaju u belo. Vidim imaju slicne kapice i cipele dole, a ne cizme. Sta mislite?


ovaj dole sa crevom moze da se uradi kao da ima konopac i vadi drugare iz vode

isecem mu palice i evo ga lik koji se davi. :D

Fino su uradjeni ovi sto nose municiuju


Sto se tice broda, na forumu su mi dali semu za brodove u 1/250. Nije bas 1/72 ali nema veze, svejedno je ogroman.
Planiram ovako nesto kada se sklopi od papira:


Uradicu mu prenju stranu, do prvog tornja, posle topova.

Dodavanjem plasticnih delova i farbe, mozda izvucem malo realniji izgled.

voja

#7
Овако нешто?













Произвођач је "Hecker Goros".

.

Kekso

Moj skromni doprinos budućoj diorami  :) :



Slika je sa Benno's foruma
Čini se da je većina vode napravljena s tamnim staklom, a ne crystal resinom ili nekim sličnim proizvodom.

Mika999

Hvala ,sto vise takvog materijala to bolje.  :cheers Mozda je nabolje da dubinu uradim tamnim staklom, a samo povrsinu da uradim silikonom ( talase i slicno). Ali ne znam kako cu brod i figurice da uradim ako je gornja povrsina vode isto staklo. Moracu nekako da ga isecem u nivou vode...isto tako i figurice koje plivaju? Ima neko ideju?

Starac sa planine

Quote from: Mika999 on 06-11-2012, 22:02:48
Od broda cu uraditi samo prednji deo ( USS Arizona ) , i to potopljen i nakosen. Sreca da je polica velika, tako da nece biti problem da se uradi.

Sad, da ne ispadne da te obeshrabrujem, ali Arizona u 1/700 (slučajno je imam na stolu) ima dužinu pramca do prve kupole 6 cm, a širinu 3,5 cm, tj u razmeri 1/72 to bi bilo 60 x 35 cm, otprilike... još nisam stigao do tornjeva, ali oni bez 6, tj. u tvom slučaju 60 cm nisu...
Drugo, Arizona je i bila pogođena tu negde, kod prve kupole tako da je od nje ostalo ovo...



Trebaće ti mnogo vate da dočaraš ovo  ;) a kako i dan-danas iz olupine curi ulje i gorivo, čisto sumnjam da je voda oko nje u vreme napada bila nešto mnogo bistra...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Skyrider

Ja mislim da ti je to savrsena velicina .Ne moras da stavljas mnogo dima a mozes da prikacis zero-a tu negde.Ako hoces da napravis da neko juri zero-a ,pravi p-40.Ima airfix (tvoj omiljeni :super ) bas tog p-40 koga su koristili ameri u vreme napada. Valjda je par aviona samo poletelo ...ostali su bili unisteni.Sve u svemu mogao bi da napravis cudo od toga :)

Mika999

Sky, procitao si me.  :bravo Planirao sam da stavim zeroa i p-40 kako se jure u niskom letu pored broda dok neki davljenici bacaju pogled na sve to. Mislio sma da to ostavim za malo iznenadjenje...ali sta sad.

Aha, znam da je brod prevelik za 1/72. Mislio samd da malo pomesam razmere, da stavim "od oka" neku velicinu broda, cisto da bude prihvatljivo za gledanje. Nadam da za to nece mnogo da mi zamere ozbiljniji maketari. :) Jes, bas ima mnogo dima, a i brod je bas izguzvan..... Zamisao mi je bila samo da ga uradim malo nakrivljenog kako tone. Ne drzim se mnogo istorisjkih fotografija, scena hocu da mi bude kao iz filma Pearl Harbor ( koga sam 100x gledao na tv-u, ali opet je nekako zanimljiv). Znaci vise da vuce na Hollywood.  ;D Ali opet, sa prihvatljivim scenama, ne bas mnogo preterivanje.

Kao sto vec uveliko radim Kursk, isto tako "od oka", tako nesto mozete ocekivati i od ovog. Taman dok Kursk zavrsim ima da naucim jos po nesto i time se pripremim za ovaj tezi rad. Sve u svemu, ko nije, neka odgleda film i razumece na sta ciljam, jer on mi je glavna inspiracija za ovu ideju.

milanco

Moj ti je savet da ne mesas razmere moze da se desi da ti na kraju ne budes zadovoljan. Ako ti je brod prevelik ste ne razmislis o sceni oko samo luke ili neke srusene gradjevine ili aerodroma a dole postavis one protivavionce iza vreca sa peskom bas kao u filmu, a Arizonu uzmo i odradi samo nju u nekoj sitnoj razmeri sa tim efektima koje zelis. Mozda budes zadovoljniji na kraju ;)
Ne shvataj ovo kao ubijanje volje nego kao savet
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Ćomi

Evo resenja !!!

http://www.andrea-miniatures.com/en/1/andrea-miniatures/119/172-series.html

Za mornare mislim da ovo sve resava  :naughty

A i ako te mrzi da farbas,porucis vec ofarbano... :cheers

Pozz
Comi
No signature.