Revell 1/72 Hurricane Mk. IIc

Previous topic - Next topic

Dada

Opet ja... kada se ogrebem za digitalac... evo me >:D >:D >:D
Evo jednog harija koji ce biti pustinjak (dirty harry)



Do sada je sve lepo leglo sem usisnika sa filterima i gliko-hladnjaka koji je  :-X :-X :-X
Kokpit je gotov... sada se moze raduckati po spoljasnjim delovima
Uskoro nastavak radova ;D

Dada

Jedno pitanjce... Da li su svi hariji Mk. IIc imali onaj prsten na gornjem delu kapotaza iza elise  sto sprecava slivanje ulja po avionu iz spinera ???

husky

#2
Svi!

Evo i slike mog uradjenog Mk II takodje SMER-ovog...



Radjen je davno, pa mu je skinuta farba i ponovo preprskan.
Sada izgleda kao na slici, nije bog zna sta ali mi je drag.


Gusha

Evo ga moj Revelov, "partizanski" MkII


Kerber

To je jedna od maketa koju sam uradio za zacudjujuce kratko vreme za mene - 7 dana....Uklopila se odlicno, malo kitovanja odozdo - spoj krilo/trup, ali generalno odlicno ispada....
Citah na Modelling Madness, da je u trci sa Hasegawinim Harijem, equal, pa da cak i ima neke lagane prednosti - kabinski poklopac, rep i rebra na trupu su bolji.....ali i neke manjkavosti - elisa recimo i uklapanje tropskog filtera nisu na "nivou"....
Po meni - jako lepa maketa, vredi truda i svakog minuta rada....Rezultati to pokazuju.

8) Al' volim i stari Hellerov Hariken, koji je iako u pozitivu, i sa malo predebelim prstenom iza elise, jako lep avion, kad se uradi....
Stvar ukusa, reci ce neko, i tu je potpuno u pravu...

Dada

Ha... evo ga mali nastavak... slike standardno loseg kvaliteta, ali nadam se da se prepoznaje maketa >:D >:D
Harija radim dok mi se rujke koje radim sushe...
Uskoro treba da i spit pustinjak ode u vitrinu...



Ostalo je jos malo da se poprave donjaci, da se okaci stajni trap, lakiranja, dekali, ostarivanje....
Inache kabinu cu u neku drugu nijansu sand, jer sam citao da je usled kamencica i peska koje je podizala elisa "soferka" ubrzo postajala veoma izgrebana, a potom i menjana...

Sandman

fercera Badger,a?  :D

kako si maskirao kamuflazu?

Dada


Sandman

Quote from: Dr Raptor on 29-07-2007, 16:25:09
blutak... thanx Boki

za blutak i slichne "tak" gumice evo jedan mali savet....

ako zelite da postignete oshtre prelaze izmedju kamuflaza, onda "tak" gumicu priljubite shto vishe uz povrshinu koju prskate, i onda kad pada mlaz boje ne rasprshava se o ivicu gumice i dobija se oshtriji prelaz... ak oje gumica malo izdignuta/zaobljena iznad povrshine (kao kad bi gledali recimo poprechni presek lopte koja stoji na podlozi), mlaz bojer pada o uzvishen edelove gumice i rasprshava se okolo same gumice i dobija se mekshi prelaz kamuflanizh boja na maketi....

za male razmere ovo nije veliki problem jer u 1/144 recimo prelazi kamuflaza ni ne izgledaju realno ako su suvishe blagi - moraju biti oshtriji pa je onda korishcenje tak gumice za pravljenje kamuflaze super stvar! ;)

Boki

Oho, stiže i najavljeni Dusty Hurry. Odlično napreduje.
Sviđa mi se unutrašnjost.  Slika posle farbanja je malo mutna, ali mi se čini da je O.K.
Još ćeš me naterati da proguram mog Harija kroz Mr. Musculo :D
Koje ćeš oznake da mu staviš? Revell-ove iz kutije ili nešto novo?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

Quote from: Boki on 30-07-2007, 04:30:45
Koje ćeš oznake da mu staviš? Revell-ove iz kutije ili nešto novo?

Jos ne znam... pokusavam da uklopim njega i spita sa oznakama... tako da cu najverovatnije jurim oznake sa strane

Eraser

Quote from: Dr Raptor on 27-04-2007, 22:26:33
Jedno pitanjce... Da li su svi hariji Mk. IIc imali onaj prsten na gornjem delu kapotaza iza elise  sto sprecava slivanje ulja po avionu iz spinera ???

Jesu.